https://remont.biz.pl/cennik-zehnder/
Systemy ogrzewania i chłodzenia sufitowego ( funkcjonowanie )
21 maja 2018
Certyfikat autoryzowany instalator klimatyzacji LG
Certyfikat autoryzowany instalator klimatyzacji LG
22 maja 2018

Klimatyzacja w bloku

Klimatyzacja w bloku to obecnie nic dziwnego, ale standard w mocno nasłonecznionych apartamentach wyposażonych w duże tafle okienne. Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami, a ich użytkownicy chcą mieć zapewniony wyjątkowy komfort termiczny przez cały rok, także latem, z klimatyzacji pochodził będzie przyjemny chłód.

Klimatyzacja w bloku

Klimatyzatory typu split w bloku

Najpopularniejszym rozwiązaniem są klimatyzatory typu split. Składają się z jednostki zewnętrznej umieszczanej na budynku, a także z jednostki wewnętrznej umieszczanej w pomieszczeniu, które ma być klimatyzowane, obie części klimatyzacji należy połączyć parą rur miedzianych i przewodem elektrycznym.

Rozwiązanie to jest tak popularne, ponieważ głośniejsze części systemu znajdują się poza mieszkaniem. Dzięki temu nie przeszkadzają użytkownikom w codziennym funkcjonowaniu. Poza tym, nie ma większych problemów z chłodzeniem skraplacza przez powietrze, ponieważ wokół bloku nic nie ogranicza przepływu powietrza.

Wielu z was może zapytać, czy w ogóle możliwe jest wprowadzenie takiego systemu do bloku? Prawo nie zabrania instalacji klimatyzacji na zewnątrz budynku, ale chęć zawieszenia jednostki zewnętrznej na elewacji może spotkać się ze sprzeciwem zarządu wspólnoty mieszkaniowej. Tym bardziej, że instalacja wiąże się z wykonaniem otworów o średnicy 5-6 cm, co może zostać uznane za niszczenie elewacji. Niektórzy mieszkańcy decydują się jednak na taką inwestycję bez pytania o zgodę. Nie powinni mieć większych problemów, jeżeli zdecydują się na umieszczenie jednostki zewnętrznej na balkonie. Ważne jest, aby zadbać o jak najmniejszą widoczność takiego systemu. Warto również wybrać system, który będzie pracował bardzo cicho, dzięki temu nie będzie przeszkadzał sąsiadom i nie będzie na niego żadnych skarg.

Klimatyzator przenośny w bloku

Klimatyzator przenośny w bloku

Z tym rodzajem klimatyzatora nie będzie żadnych problemów, ponieważ nie ingerujemy w strukturę budynku wprowadzając go do mieszkania. Nikt nie może zabronić nam korzystania z tego rozwiązania. Trzeba jednak pamiętać, że przenośny system działa w mniej wydajny sposób niż ten stacjonarny.

Przy tego rodzaju klimatyzatorze należy również pamiętać o odprowadzeniu ciepłego powietrza z urządzenia poprzez specjalny rękaw powietrzny.

klimatyzacja 1K

Klimatyzacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź dlaczego ten system do chłodzenia i grzania jest tak popularny.

Zobacz

Klimatyzacja w bloku

Klimatyzacja w bloku to obecnie nic dziwnego, ale standard w mocno nasłonecznionych apartamentach wyposażonych w duże tafle okienne. Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami, a ich użytkownicy chcą mieć zapewniony wyjątkowy komfort termiczny przez cały rok, także latem, z klimatyzacji pochodził będzie przyjemny chłód.

Klimatyzator kompaktowy w bloku

Innym rozwiązaniem jest klimatyzator kompaktowy, czyli jednoczęściowy. Skraplane powietrze jest z pomieszczenia odprowadzane elastyczną rurą o średnicy kilkunastu centymetrów. Wylot należy umieścić poza pomieszczeniem. Nie ma konieczności wiercenia dziury w ścianie. Wystarczy wypuścić rurę przez uchylone okno.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx