Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku – czy warto
Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku – czy warto ?
20 kwietnia 2017
Klimatyzacja Kaisai 2018 - Certyfikat Autoryzowany dystrybutor - serwis
Certyfikat autoryzowanego dystrybutora KAISAI
21 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Wiosna – odpowiedni czas na remont

Wiosna – odpowiedni czas na remont

Wiosna – odpowiedni czas na remont

Pierwszy dzień wiosny już dawno za nami. Słońca jest coraz więcej, a ptaki już cudownie ćwierkają za oknami. A co z mieszkaniem? Zazwyczaj przez zimę gromadzi się w nim bardzo dużo niepotrzebnych rzeczy. Warto więc pomyśleć o remoncie, aby odświeżyć wnętrze. O czym należy pamiętać?

Wiosna to szczyt sezonu remontowo-budowlanego. W okresie wiosennym największym sprzymierzeńcem jest pogoda, która jest już całkiem dobra. Wilgotność powietrza jest znacznie mniejsza, a temperatury wyższe. Bez trudu otworzymy okna tak, aby świeżo pomalowana powierzchnia ścian wyschła szybciej. Wiosną prace remontowane i budowlane można prowadzić dłużej, ponieważ dłużej jest jasno. Wszystko to przekłada się na krótszy czas remontu.

Przed rozpoczęciem remontu należy dokładnie oszacować fundusze, jakie na ten cel posiadamy. Decydując się na generalny remont trzeba również pomyśleć o lokalu zastępczym, w którym będziemy mogli zamieszkać. Jeżeli będą to jedynie prace kosmetyczne i odświeżające, wyprowadzka nie będzie konieczna. Starannie zaplanowany proces remontu pozwoli uniknąć zamieszania i sprawi, że wszystko zakończy się szybciej. Ważne, aby wziąć pod uwagę, które prace wymagają więcej czasu i zachować odpowiednią kolejność.Samodzielny remont czy z pomocą ekipy ?

Jedną z pierwszych decyzji, jakie musimy podjąć jest to, czy będziemy samodzielnie wykonywali remont, czy skorzystamy z pomocy fachowców. Decyzja zazwyczaj uzależniona jest od stopnia zaawansowania prac, jakie mają zostać wykonane. O ile malowanie ścian nie powinno nikomu sprawić większych problemów, to już kucie ścian czy większe przeróbki wymagają ręki fachowca. Prace remontowe przy braku doświadczenia wydłużą czas remontu. W takich sytuacjach lepiej skorzystać po prostu z pomocy profesjonalnej firmy remontowej.

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy remontowej, warto popytać wśród znajomych, czy nie mają sprawdzonej ekipy. Jeżeli tak, zawsze to bezpieczniej jest wziąć już kogoś z polecenia. Jednak, to nie jedyne wyjście. Można również poszukać ekipy remontowej w Internecie.

Najważniejsze elementy remontu

  • Pierwszym, co powinniśmy zrobić jest pozbycie się wszystkich niepotrzebnych rzeczy z mieszkania. Te, które chcemy nadal zachować po remoncie, należy spakować do kartonów. Następnie należy zabezpieczyć futryny, okna i podłogi, aby nie zostały pochlapane farbą oraz nie uległy uszkodzeniom mechanicznym.
  • Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich materiałów budowlanych. Warto zdecydować się na najlepsze i dostosowane od warunków, jakie panują w danych pomieszczeniach. Dzięki temu, remont będzie mógł zakończyć się pomyślnie.
  • Malowanie ścian należy rozpocząć od sprawdzenia, czy struktura ściany nie wymaga ponownego zagruntowania, a także umycia bardzo zabrudzonych miejsc. Jest to ważne, ponieważ przyczepność farby w takich miejscach jest mniejsza.
  • Zniszczona podłoga jest zmorą wielu mieszkań. Drewnianą powierzchnię można uratować poprzez jej solidne umycie i zaimpregnowanie olejem, który odświeży kolor. Jeżeli chcemy zmienić barwę podłogi, najpierw należy zeszlifować tą poprzednią. Ceramiczne płytki można odnowić używając silnych środków czyszczących. Przy większym remoncie, warto zdecydować się na kompleksową wymianę fug i uszkodzonych płytek.
  • Oczywiście, to nie wszystkie prace remontowe, jakie można wykonać w mieszkaniu. To od właściciela mieszkania zależy jak bardzo będzie chciał zmienić i odświeżyć swoje mieszkanie. Ważne jest jednak, aby od czasu do czasu taki wiosenny remont wykonać.

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx