Cichy klimatyzator
Cichy klimatyzator – czy to możliwe ?
19 kwietnia 2017
Wiosna – odpowiedni czas na remont
Wiosna – odpowiedni czas na remont
21 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku – czy warto

Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku – czy warto

Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku – czy warto ?

Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku – czy warto - K1

Coraz częściej instalowanym sprzętem w mieszkaniach jest klimatyzacja, nie jest to może ozdoba wnętrza, ale za to dba o klimat termiczny w pomieszczeniach. Warto zastanowić się, czy takie rozwiązanie jest przydatne w bloku.

Gdy latem panują rekordowo wysokie temperatury, nasze samopoczucie pogarsza się, w mieszkaniu w bloku często jest bardzo duszno, wysoka temperatura jest dokuczliwa nie tylko w dzień, ale również i w nocy, w takich warunkach nie da się spać ani normalnie funkcjonować. Lekarstwem na te problemy jest klimatyzacja, która jest w stanie usunąć nadmiar ciepła z pomieszczeń, zadba także o to, aby w powietrzu nie było zbyt dużo wilgoci.

Klimatyzatory pokojowe

Do mieszkań najbardziej polecane są klimatyzatory ścienne, które montuje się na ścianie lub pod sufitem, zazwyczaj ich moc chłodząca nie jest zbyt duża, dlatego też, świetnie sprawdzają się w mieszkaniu w bloku, gdzie nie ma do chłodzenia dużej powierzchni, stacjonarne klimatyzatory typu split odznaczają się estetycznym wyglądem i niewielkimi wymiarami.

Można także zdecydować się na klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe. można je montować albo pod sufitem albo przy podłodze pod oknem, dzięki temu, ze wybierzemy opcję montowania przy suficie, powietrze skutecznie będzie się mieszkało, przez co można będzie odczuwać przyjemny chłodny nawiew, chłodny strumień jest równomiernie rozprowadzany po suficie. Ponieważ tego typu klimatyzatory są przeznaczone do większych wnętrz, wydmuchują dość duży strumień zimnego powietrza, odpowiednie wymieszanie go z gorącym jest więc bardzo ważne, ponieważ zapobiega odczuwaniu negatywnych skutków chłodzenia. Zalecane jest ich montowanie w salonach połączonych z kuchnią, sprawdzą się świetnie w dużych mieszkaniach w blokach.

Dobrym pomysłem jest także zdecydować się na klimatyzatory kasetonowe, ale tylko wtedy, gdy w mieszkaniu mamy sufit podwieszany, bez problemu klimatyzator będzie można wtedy schować.

Opcja związana z montażem klimatyzatora pod oknem, będzie blokowała napływ gorącego powietrza do pomieszczenia.

Klimatyzatory są opcją, która świetnie sprawdzi się w mieszkaniu w bloku, jeżeli tylko zostaną właściwie dobrane do posiadanej powierzchni, wtedy można będzie odczuć wyjątkowy komfort związany z chłodnym powietrzem w upalne lato.

klimatyzacja

Klimatyzacja

Zobacz nasz dział poświęcony klimatyzacji i sprawdź które urządzenia sprzedają się najlepiej

Zobacz

Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku – czy warto? Zdecydowanie tak, ponieważ z każdym rokiem temperatury latem wzrastają i warto zapewnić sobie we własnych wnętrzach odpowiednie warunki. Dzięki temu będzie można odpocząć, bez żadnej szkody dla samopoczucia, co jak najbardziej przełoży się na osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów. Klimatyzacja pomoże w ustawieniu w pomieszczeniach takiej temperatury, jaka jest najbardziej dla nas komfortowa. Nie trzeba będzie narzekać na upały, ani na żadne problemy z tym związane.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
klemik
klemik
6 lat temu

zamiast rolet warto rozważyć zakup markiz pionowych, które montuje się po zewnetrznej stronie okien – podobno to skuteczniejsyz sposób na osłone wnętrza mieszkania przed promieniami słońca a nawet nagrzewania się w lecie pomieszczeń

Sybilla
Sybilla
1 rok temu

rolety plus klimatyzator przenośny ze sklepu Makro i w domu jest przyjemny chłodek. polecam w zestawie 🙂

2
0
Podziel się swoją opiniąx