Przewody smart-flex
Wydajność przewodów Smart-Flex
12 września 2017
Osuszanie murów poprzez iniekcje SikaMur®InjectoCream
Osuszanie murów poprzez iniekcje SikaMur ® InjectoCream
15 września 2017
Pokaż wszystkie
Ściana magnetyczno - tablicowa – jaką ją uzyskać

Ściana magnetyczno - tablicowa – jaką ją uzyskać

Ściana magnetyczno - tablicowa – jaką ją uzyskać ?

Ciekawym pomysłem do wnętrz jest zastosowanie farby tablicowej lub magnetycznej, rozwiązanie to pozwala na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, a uzyskana ściana magnetyczno - tablicowa będzie na pewno ciekawym wyróżnikiem aranżacyjnym. Farba tablicowa to farba po której można pisać kredą, natomiast do magnetycznej można przyczepiać różnego rodzaju przedmioty z magnesami.

Farba tablicowa

Farba tablicowa – główne cechy

Używając farby tablicowej możemy uzyskać matową powierzchnię przypominającą tablicę w szkole. Można po niej pisać kredą. Oczywiście jest to powierzchnia zmywalna. Gdy napis nam się znudzi, możemy go usunąć i umieścić nowy. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w kuchni. Możemy zapisywać tam ulubione przepisy czy stworzyć listę zakupów. Może to być również przestrzeń zastępująca karteczki-przypominajki zawieszane na lodówce. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie takiego rozwiązania w dziecięcym pokoju. Maluchy uwielbiają pisać po ścianach. Wielką frajdę sprawi im posiadanie takiej przestrzeni w swoim pokoju. Wreszcie będą mogły wyszaleć się artystycznie.

Jeszcze do niedawna farby tablicowe dostępne były jedynie w kolorze czarnym. Obecnie trend ten się zmienia. Producenci przygotowują coraz bardziej wyraziste kolory, które bez trudu będzie można wkomponować w domową przestrzeń.

Warto zdecydować się na wysokiej jakości farbę tablicową. Dzięki temu bez żadnych problemów można będzie z niej korzystać. Charakteryzuje się ona świetną przyczepnością do podłoża, a także odpornością na ścieranie oraz na wodę.

Pamiętaj, aby przy wyborze konkretnej farby przede wszystkim zwracać uwagę na jej wydajność, a nie na cenę.

Farba tablicowa

Farba magnetyczna – do czego można ją wykorzystać ?

Powłoka na ścianie przyciągająca magnesy niczym tafla lodówki? Tak, to możliwe. Wystarczy nabyć farbę magnetyczną, aby taki właśnie efekt uzyskać. Nie należy obawiać się, że zastosowanie tej farby będzie szkodliwe. Nie zawiera ona ołowiu ani innych szkodliwych rozpuszczalników. Głównym ich składnikiem są cząsteczki żelaza mające zdolność do przyciągania magnesu.

Farby magnetyczne zaliczane są do grona farb podkładowych. Oznacza to, że należy na nie nałożyć jeszcze inną farbę dekoracyjną, w dowolnym kolorze pasującym do wnętrza. Można na przykład stworzyć powierzchnię magnetyczną pokrytą farbą tablicową. Uzyskamy wtedy podwójny efekt.

Ten rodzaj farby można nakładać na praktycznie każdą powierzchnię m.in. cementową, murowaną czy gipsowo-kartonową.

Ściana magnetyczno – tablicowa – jaką ją uzyskać ? Farba magnetyczna i tablicowa – zasady nakładania

Malowanie ścian farbą magnetyczną i tablicową wygląda tak samo, jak w przypadku nakładania farby akrylowej. Powierzchnia musi zostać oczyszczona, odtłuszczona i sucha. Należy wykorzystać wałek stworzony na bazie gąbki z bardzo krótkim włosiem. Pozwoli to na szybkie nałożenie farby, a jednocześnie uzyskanie bardzo gładkiej, jednolitej struktury. Tych rodzajów farb nie należy nakładać na ściany przy użyciu metody natryskowej. Jeżeli chcecie nałożyć farby magnetyczne i tablicowe na powierzchnie drewniane, należy najpierw zastosować podkład do drewna. Dopiero później można nałożyć wybraną farbę. Więc jeżeli zastanawiasz się jak jest polecana farba magnetyczna do ścian to zapoznaj się z naszym wpisem.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx