Podłoga, która zachwyci każdego – płytki drewnopodobne
1 listopada 2014
Przenieś krainę kwitnącej wiśni do swojej sypialni
5 listopada 2014

Kominkowa iluzja – zaczaruj swój salon

Dla osób, które nie przepadają za ciągłym sprzątaniem i nieustannym znoszeniem i dokładaniem drewna do tradycyjnego kominka przygotowano specjalne rozwiązanie. Mowa tutaj o biokominku, który stal się rewolucją jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje wnętrz.

Do tego, aby biokominek spełniał swoją funkcję dekoracyjną konieczna jest odpowiednia aranżacja wnętrz. Najlepiej, jeśli będzie on umiejscowionej naprzeciw zestawu wypoczynkowego, będzie można cieszyć wzrok przyjemnym ogniem podczas oglądania telewizji czy wspólnych posiłków lub zabaw.

Biokominek jest również znacznie bezpieczniejszy niż jego klasyczne odpowiedniki. Nie trzeba obawiać się o to, że płonące drewno wyleci z paleniska czy też na dywan przeskoczy iskra powodując stan zagrożenia.Takie rozwiązanie jest również doskonałe w blokach ponieważ nie zawsze, w ścianie, w której chcemy wbudować kominek jest dostęp do komina. W przypadku biokominków nie trzeba szukać takiego dojścia. Wystarczy wybrać odpowiednią ścianę.Co więcej, w przypadku biokominków znacznie łatwiejsza jest aranżacja wnętrz. Może być on bowiem wbudowany w ścianę, a co za tym idzie nie zajmuje zbyt wiele powierzchni. Nie pomniejsza jej i nie zastawia dodatkowo. Dlatego też znajduje zastosowanie zarówno w dużych mieszkaniach jak i w tych mniejszych, w których w żaden sposób nie dałoby się wstawić klasycznego kominka. Jest to o tyle wygodne, że rozmiar kominka elektrycznego można sobie samodzielnie wybrać. Można zatem zbudować kominek ciągnący się przez całą ścianę (na całej jej długości będzie ogień) jak i taki znacznie mniejszy. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i możliwości. Dzięki niemu można stworzyć naprawdę nowoczesne aranżacje wnętrz

Aranżacja salonu z wykorzystaniem kominka

Salon z kominkiem
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian Nonie
Sebastian Nonie
9 lat temu

Bardzo podoba mi się taka aranżacja pokoju z kominkiem w ścianie, jednak ze względu na to że mieszkam w bloku nie mogłem tego planu zrealizować – do dzisiejszego momentu kiedy to trafiłem na te kominkowe iluzje.

1
0
Podziel się swoją opiniąx