Jaki kocioł gazowy do małego domu
Jaki kocioł gazowy do małego domu ?
1 sierpnia 2019
Klimatyzacja na raty
Klimatyzacja na raty
2 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Wentylacja grawitacyjna w bloku

Wentylacja grawitacyjna w bloku

Wentylacja grawitacyjna w bloku

Trudności z poprawnym funkcjonowaniem wentylacji grawitacyjnej w bloku są zmorą wielu osób. Nieefektywnie działający system może w dużej mierze przyczynić się do rozwoju różnego rodzaju chorób, tych w szczególności dotyczących dróg oddechowych. Wielu mieszkańców bloków zastanawia się jak usprawnić działanie wentylacji grawitacyjnej, by zwiększyć jakość powietrza w mieszkaniu. Rodzi się wiele pytań.

Dlaczego wentylacja grawitacyjna w bloku jest niesprawna?

Jedną z najczęstszych przyczyn niesprawnej wentylacji grawitacyjnej w bloku są błędy popełnione w trakcie projektowania i/lub konstruowania budynku. Przez takie działanie zaburzony jest odpowiedni ciąg w kominie. Innym powodem są bardzo szczelne okna, a także ocieplenie budynku – wówczas odpowiednie wentylowanie pomieszczeń jest utrudnione. Do trudności w poprawnym funkcjonowaniu wentylacji grawitacyjnej w bloku zalicza się również zakrywanie systemów wentylacyjnych w celu zmniejszenia zjawiska występowania przeciągów. W budynkach starszego typu problemem może być również niedrożność wentylacji.

Co zrobić w przypadku niesprawnej wentylacji grawitacyjnej w bloku?

Przede wszystkim postarajmy się oczyścić wszystkie kratki wentylacyjne znajdujące się w mieszkaniu. Możemy także umieścić tzw. nasady kominowe przy przewodach umożliwiających wentylację. Skutecznym rozwiązaniem jest również zamontowanie specjalnych nawiewników powietrza w ścianach, które usprawnią dopływ powietrza z zewnątrz.
LOSSNAY aranzacja

Mitsubishi Lossnay VL50

Zobacz również jak za pomocą tego urządzenia ( rekuperator decentralny ) w łatwy i nie drogi sposób pozbyć się problemów z wadliwie działającą wentylacją ( grzyb, pleśń ) w mieszkaniu.

Zobacz

Wentylacja grawitacyjna w bloku bardzo często niewłaściwie użytkowana stwarza problemy ( wilgoć oraz grzyb ) zapoznaj się z naszym wpisem oraz poradami jak uniknąć problemów z wentylacja grawitacyjną w bloku mieszkalnym. Pamiętaj że tylko prawidłowo działająca wentylacja grawitacyjna zapewni zdrowe wolne od grzybów i pleśni powietrze którym oddychamy.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx