Jaki kocioł gazowy do małego domu
Jaki kocioł gazowy do małego domu ?
1 sierpnia 2019
Klimatyzacja na raty
Klimatyzacja na raty
2 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Wentylacja grawitacyjna w bloku

Wentylacja grawitacyjna w bloku

Wentylacja grawitacyjna w bloku

Trudności z poprawnym funkcjonowaniem wentylacji grawitacyjnej w bloku są zmorą wielu osób. Nieefektywnie działający system może w dużej mierze przyczynić się do rozwoju różnego rodzaju chorób, tych w szczególności dotyczących dróg oddechowych. Wielu mieszkańców bloków zastanawia się jak usprawnić działanie wentylacji grawitacyjnej, by zwiększyć jakość powietrza w mieszkaniu. Rodzi się wiele pytań.

Dlaczego wentylacja grawitacyjna w bloku jest niesprawna?

Jedną z najczęstszych przyczyn niesprawnej wentylacji grawitacyjnej w bloku są błędy popełnione w trakcie projektowania i/lub konstruowania budynku. Przez takie działanie zaburzony jest odpowiedni ciąg w kominie. Innym powodem są bardzo szczelne okna, a także ocieplenie budynku – wówczas odpowiednie wentylowanie pomieszczeń jest utrudnione. Do trudności w poprawnym funkcjonowaniu wentylacji grawitacyjnej w bloku zalicza się również zakrywanie systemów wentylacyjnych w celu zmniejszenia zjawiska występowania przeciągów. W budynkach starszego typu problemem może być również niedrożność wentylacji.

Co zrobić w przypadku niesprawnej wentylacji grawitacyjnej w bloku?

Przede wszystkim postarajmy się oczyścić wszystkie kratki wentylacyjne znajdujące się w mieszkaniu. Możemy także umieścić tzw. nasady kominowe przy przewodach umożliwiających wentylację. Skutecznym rozwiązaniem jest również zamontowanie specjalnych nawiewników powietrza w ścianach, które usprawnią dopływ powietrza z zewnątrz.
LOSSNAY aranzacja

Mitsubishi Lossnay VL50

Zobacz również jak za pomocą tego urządzenia ( rekuperator decentralny ) w łatwy i nie drogi sposób pozbyć się problemów z wadliwie działającą wentylacją ( grzyb, pleśń ) w mieszkaniu.

Zobacz

Wentylacja grawitacyjna w bloku bardzo często niewłaściwie użytkowana stwarza problemy ( wilgoć oraz grzyb ) zapoznaj się z naszym wpisem oraz poradami jak uniknąć problemów z wentylacja grawitacyjną w bloku mieszkalnym. Pamiętaj że tylko prawidłowo działająca wentylacja grawitacyjna zapewni zdrowe wolne od grzybów i pleśni powietrze którym oddychamy.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx