Katalogi De Dietrich
Katalogi De Dietrich
7 października 2017
Daikin Biddle
Kurtyny powietrzne Daikin Biddle – sposób na uniknięcie strat energii
9 października 2017
Pokaż wszystkie
Silnik EC – czym się wyróżnia

Silnik EC – czym się wyróżnia

Silnik EC – czym się wyróżnia ?

W urządzeniach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych coraz większą popularność zdobywa silnik EC, który znajdują zastosowanie zarówno w urządzeniach montowanych w budynkach prywatnych, jak i komercyjnych. Silnik EC, pozwala zminimalizować zużycie energii i działa w bezawaryjny sposób. Warto dowiedzieć się, jak zbudowany jest taki silnik oraz jakie ma zalety.

Silnik EC – czym się wyróżnia

Budowa silnika EC

Silnik EC jest silnikiem prądu stałego, jego konstrukcja z zewnętrznym wirnikiem jest podobna do asynchronicznego silnika elektrycznego. Występuje tu jedynie jedna różnica – wirnik silnika elektrycznego umieszczony jest na zewnątrz uzwojenia stojana, a sam stojan znajduje się wewnątrz silnika elektrycznego.

Wszystko to sprawia, że konstrukcja silnika jest bardziej spójna i zapewnia odpowiednią efektywność w zakresie działania wentylatora. Należy także podkreślić, że stosowane w nowoczesnych urządzeniach silniki EC, są wcześniej wyważane statycznie i dynamicznie.

Zalety silnika EC

Bardzo dużą zaletą silnika EC jest to, że nie posiada zużywających się elementów, zostały one zastąpione elektrycznymi układami rozdziału napięcia do cewek. Taki układ działa bezobsługowo. Rozwiązanie to odznacza się wysoką efektywnością i daje możliwość pełnego sterowania. Użytkownik otrzymuje także możliwość zarządzania dodatkowymi funkcjami, takimi jak sterowanie wentylatorem poprzez czujniki temperatury czy innymi parametrami.

Silnik EC został także wzbogacony o specjalne zabezpieczenia programowe, które zapewniają bardzo dokładne sterowanie pracą połączonych w jedną sieć wentylatorów. Najważniejsze jest to, że elektroniczny regulatora silnika EC umożliwia bezproblemowe sterowanie pracą wentylatorów w indywidualnym wymiarze. Oznacza to, że nawet jeżeli została stworzona sieć wentylatorów, można każdym z osobna zarządzać, pozwala to na pełne dostosowanie systemu do potrzeb użytkownika, co wpływa na komfort użytkowania.

Jakie zalety ma wentylacja z silnikiem EC ?

Wentylatory, w których znajduje się silnik EC działają bezawaryjnie i przede wszystkim bardzo sprawnie. Zapewniają oszczędną pracę, nawet jeżeli urządzenie działa na pełnych obrotach. Zagwarantowane zostało tutaj również obniżenie wydzielania ciepła, przy tym urządzenie jest w stanie osiągać wysoki moment obrotowy przy pracy na niskich obrotach.

Silnik EC jest na tyle kompaktowy, że możliwe jest zmniejszenie gabarytów wentylatora. System wentylacji z silnikiem EC zapewnia scentralizowane sterowanie grupą urządzeń połączonych w jedną sieć, daje to możliwość profesjonalnego zarządzania siecią wentylacji.

rekuperacja

Rekuperacja ( wentylacja mechaniczna )

Silniki EC najczęściej wykorzystywane są w systemach rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ), dzięki temu jednostki wentylacyjne pracują z duża oszczędnością zachowując przy tym bardzo długą żywotność
Zobacz

Silnik EC – czym się wyróżnia ?

W urządzeniach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych coraz większą popularność zdobywa silnik EC, który znajdują zastosowanie zarówno w urządzeniach montowanych w budynkach prywatnych, jak i komercyjnych. Silnik EC, pozwala zminimalizować zużycie energii i działa w bezawaryjny sposób. Warto dowiedzieć się, jak zbudowany jest taki silnik oraz jakie ma zalety.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx