Katalogi De Dietrich
Katalogi De Dietrich
7 października 2017
Daikin Biddle
Kurtyny powietrzne Daikin Biddle – sposób na uniknięcie strat energii
9 października 2017
Pokaż wszystkie
Silnik EC – czym się wyróżnia

Silnik EC – czym się wyróżnia

Silnik EC – czym się wyróżnia ?

W urządzeniach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych coraz większą popularność zdobywa silnik EC, który znajdują zastosowanie zarówno w urządzeniach montowanych w budynkach prywatnych, jak i komercyjnych. Silnik EC, pozwala zminimalizować zużycie energii i działa w bezawaryjny sposób. Warto dowiedzieć się, jak zbudowany jest taki silnik oraz jakie ma zalety.

Silnik EC – czym się wyróżnia

Budowa silnika EC

Silnik EC jest silnikiem prądu stałego, jego konstrukcja z zewnętrznym wirnikiem jest podobna do asynchronicznego silnika elektrycznego. Występuje tu jedynie jedna różnica – wirnik silnika elektrycznego umieszczony jest na zewnątrz uzwojenia stojana, a sam stojan znajduje się wewnątrz silnika elektrycznego.

Wszystko to sprawia, że konstrukcja silnika jest bardziej spójna i zapewnia odpowiednią efektywność w zakresie działania wentylatora. Należy także podkreślić, że stosowane w nowoczesnych urządzeniach silniki EC, są wcześniej wyważane statycznie i dynamicznie.

Zalety silnika EC

Bardzo dużą zaletą silnika EC jest to, że nie posiada zużywających się elementów, zostały one zastąpione elektrycznymi układami rozdziału napięcia do cewek. Taki układ działa bezobsługowo. Rozwiązanie to odznacza się wysoką efektywnością i daje możliwość pełnego sterowania. Użytkownik otrzymuje także możliwość zarządzania dodatkowymi funkcjami, takimi jak sterowanie wentylatorem poprzez czujniki temperatury czy innymi parametrami.

Silnik EC został także wzbogacony o specjalne zabezpieczenia programowe, które zapewniają bardzo dokładne sterowanie pracą połączonych w jedną sieć wentylatorów. Najważniejsze jest to, że elektroniczny regulatora silnika EC umożliwia bezproblemowe sterowanie pracą wentylatorów w indywidualnym wymiarze. Oznacza to, że nawet jeżeli została stworzona sieć wentylatorów, można każdym z osobna zarządzać, pozwala to na pełne dostosowanie systemu do potrzeb użytkownika, co wpływa na komfort użytkowania.

Jakie zalety ma wentylacja z silnikiem EC ?

Wentylatory, w których znajduje się silnik EC działają bezawaryjnie i przede wszystkim bardzo sprawnie. Zapewniają oszczędną pracę, nawet jeżeli urządzenie działa na pełnych obrotach. Zagwarantowane zostało tutaj również obniżenie wydzielania ciepła, przy tym urządzenie jest w stanie osiągać wysoki moment obrotowy przy pracy na niskich obrotach.

Silnik EC jest na tyle kompaktowy, że możliwe jest zmniejszenie gabarytów wentylatora. System wentylacji z silnikiem EC zapewnia scentralizowane sterowanie grupą urządzeń połączonych w jedną sieć, daje to możliwość profesjonalnego zarządzania siecią wentylacji.

rekuperacja

Rekuperacja ( wentylacja mechaniczna )

Silniki EC najczęściej wykorzystywane są w systemach rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ), dzięki temu jednostki wentylacyjne pracują z duża oszczędnością zachowując przy tym bardzo długą żywotność
Zobacz

Silnik EC – czym się wyróżnia ?

W urządzeniach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych coraz większą popularność zdobywa silnik EC, który znajdują zastosowanie zarówno w urządzeniach montowanych w budynkach prywatnych, jak i komercyjnych. Silnik EC, pozwala zminimalizować zużycie energii i działa w bezawaryjny sposób. Warto dowiedzieć się, jak zbudowany jest taki silnik oraz jakie ma zalety.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx