Silnik EC – czym się wyróżnia
Silnik EC – czym się wyróżnia ?
9 października 2017
Cennik Salus Controls
Cennik Salus
9 października 2017
Opatentowana technologia kurtyn powietrza

Opatentowana technologia kurtyn powietrza

Kurtyny powietrzne Daikin Biddle – sposób na uniknięcie strat energii

Bardzo ważne jest, aby umiejętnie redukować straty ciepła w pomieszczeniach oraz dbać o stabilizację klimatu. Zapewni to dogodne warunki do przebywania w takim pomieszczeniu. Taki efekt uda się uzyskać  poprzez połączenie odpowiedniego systemu klimatyzacji czy ogrzewania z rozwiązaniem, jakim są kurtyny powietrzne Daikin Biddle.

Minimalizacja strat energii dzięki kurtynie powietrznej

Kurtyny powietrzne Biddle są w stanie zminimalizować straty powietrza w każdym budynku, w którym zostaną zainstalowane. Udaje się to poprzez minimalizację wahań temperatury, co wpływa na stabilizację klimatu. Przy tym dochodzi do obniżenia kosztów energii, co będzie miało bardzo pozytywny wpływ na domowy budżet. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, kurtyny powietrzne pomogą uzyskać dużo lepsze rezultaty.

Zasady działania kurtyn powietrznych

Kurtyny powietrzne zostały wyposażone w prostownik, który zapewnia odpowiedni przepływ powietrza z równą prędkością, z ukierunkowaniem w dół w stronę podłogi. Zapewnia to redukcję strat ciepła i eliminację niepotrzebnych zmian temperatury.

Dobra inwestycja – dzięki oszczędności w trakcie eksploatacji

Istotne jest to, że inwestycja w kurtyny powietrzne jest pod względem ekonomicznym bardzo opłacalna. Głównie dlatego, że zainwestowane środki zwrócą się już po 18 miesiącach eksploatacji. Aby taki efekt uzyskać, kurtyny należy połączyć z systemem klimatyzacji od Daikin. Zsynchronizowanie tych dwóch inteligentnych rozwiązań przełoży się na dobre wyniki finansowe, które będą odczuwalne.

Kurtyny powietrzne Biddle są dużo bardziej efektywne niż standardowe modele elektryczne. Osiągają efektywność na poziomie 72%. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii w danym budynku nawet o 80%.

 

Porównanie kosztów eksploatacji kurtyn powietrznych

Rodzaje kurtyn powietrznych Biddle

Kurtyny powietrza Daikin

  • Wolno wiszące

Jest to jednostka naścienna, którą można w bardzo łatwy sposób zainstalować.

  • Kasetowe

Rozwiązanie montowane jest w podwieszanych sufitach. Widoczne są jedynie dekoracyjne panele, co zapewnia dobre efekty aranżacyjne w pomieszczeniu. Taki sposób montażu świetne sprawdzi się w nowoczesnych salonach, gdzie coraz częściej montowane są sufit podwieszany.

  • Wpuszczane

Jednostka kanałowa została w pełni ukryta, co zapewnia bardzo dobre efekty wizualne. Jest możliwość umieszczenia tego rozwiązania nawet w bardzo eleganckich pomieszczeniach.

Każde z powyższych rozwiązań dostępne jest w trzech rozmiarach:

  • małym,
  • średnim,
  • dużym.

Różna wielkość kurtyn powietrznych pozwala na dopasowanie systemu do potrzeb budynku oraz danego pomieszczenia. Inwestycja w te nowoczesne rozwiązania zwróci się po 18 miesiącach eksploatacji.


Skontaktuj się z nami by uzyskać wycenę

Kontakt

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
6 lat temu

Dzieki takiej kurtynie można sporo zaoszczędzić

1
0
Podziel się swoją opiniąx