Silnik EC – czym się wyróżnia
Silnik EC – czym się wyróżnia ?
9 października 2017
Cennik Salus Controls
Cennik Salus
9 października 2017
Opatentowana technologia kurtyn powietrza

Opatentowana technologia kurtyn powietrza

Kurtyny powietrzne Daikin Biddle – sposób na uniknięcie strat energii

Bardzo ważne jest, aby umiejętnie redukować straty ciepła w pomieszczeniach oraz dbać o stabilizację klimatu. Zapewni to dogodne warunki do przebywania w takim pomieszczeniu. Taki efekt uda się uzyskać  poprzez połączenie odpowiedniego systemu klimatyzacji czy ogrzewania z rozwiązaniem, jakim są kurtyny powietrzne Daikin Biddle.

Minimalizacja strat energii dzięki kurtynie powietrznej

Kurtyny powietrzne Biddle są w stanie zminimalizować straty powietrza w każdym budynku, w którym zostaną zainstalowane. Udaje się to poprzez minimalizację wahań temperatury, co wpływa na stabilizację klimatu. Przy tym dochodzi do obniżenia kosztów energii, co będzie miało bardzo pozytywny wpływ na domowy budżet. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, kurtyny powietrzne pomogą uzyskać dużo lepsze rezultaty.

Zasady działania kurtyn powietrznych

Kurtyny powietrzne zostały wyposażone w prostownik, który zapewnia odpowiedni przepływ powietrza z równą prędkością, z ukierunkowaniem w dół w stronę podłogi. Zapewnia to redukcję strat ciepła i eliminację niepotrzebnych zmian temperatury.

Dobra inwestycja – dzięki oszczędności w trakcie eksploatacji

Istotne jest to, że inwestycja w kurtyny powietrzne jest pod względem ekonomicznym bardzo opłacalna. Głównie dlatego, że zainwestowane środki zwrócą się już po 18 miesiącach eksploatacji. Aby taki efekt uzyskać, kurtyny należy połączyć z systemem klimatyzacji od Daikin. Zsynchronizowanie tych dwóch inteligentnych rozwiązań przełoży się na dobre wyniki finansowe, które będą odczuwalne.

Kurtyny powietrzne Biddle są dużo bardziej efektywne niż standardowe modele elektryczne. Osiągają efektywność na poziomie 72%. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii w danym budynku nawet o 80%.

 

Porównanie kosztów eksploatacji kurtyn powietrznych

Rodzaje kurtyn powietrznych Biddle

Kurtyny powietrza Daikin

  • Wolno wiszące

Jest to jednostka naścienna, którą można w bardzo łatwy sposób zainstalować.

  • Kasetowe

Rozwiązanie montowane jest w podwieszanych sufitach. Widoczne są jedynie dekoracyjne panele, co zapewnia dobre efekty aranżacyjne w pomieszczeniu. Taki sposób montażu świetne sprawdzi się w nowoczesnych salonach, gdzie coraz częściej montowane są sufit podwieszany.

  • Wpuszczane

Jednostka kanałowa została w pełni ukryta, co zapewnia bardzo dobre efekty wizualne. Jest możliwość umieszczenia tego rozwiązania nawet w bardzo eleganckich pomieszczeniach.

Każde z powyższych rozwiązań dostępne jest w trzech rozmiarach:

  • małym,
  • średnim,
  • dużym.

Różna wielkość kurtyn powietrznych pozwala na dopasowanie systemu do potrzeb budynku oraz danego pomieszczenia. Inwestycja w te nowoczesne rozwiązania zwróci się po 18 miesiącach eksploatacji.


Skontaktuj się z nami by uzyskać wycenę

Kontakt

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
5 lat temu

Dzieki takiej kurtynie można sporo zaoszczędzić

1
0
Podziel się swoją opiniąx