SFA Cennik skrócony 2018
Cennik SFA ( Sanirozdrabniacze ) 2018 ( tabela pdf )
9 marca 2018
Film - prezentacja produktu Sikalastic 490 T
Film – prezentacja produktu Sikalastic 490 T
13 marca 2018
Pokaż wszystkie
Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji ?

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie należy do najprostszych. Potrzebna jest dużą wiedza oraz doświadczenie, aby system został zainstalowany w prawidłowy sposób. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która to wszystko ma. Warto także mieć świadomość najczęściej popełnianych błędów przy montażu rekuperacji.

2-niebieski

Montaż rekuperacji bez zmiany parametrów systemu grzewczego

Jeżeli wprowadzasz do swojego domu wentylację mechaniczną, warto pomyśleć o zmianie parametrów systemu grzewczego. Trzeba pamiętać, że w przypadku wentylacji grawitacyjnej Twój dom narażony jest na duże straty ciepła. Takiego problemu nie będzie w przypadku rekuperacji, która dodatkowo będzie dostarczała ciepłe powietrze do pomieszczeń. System grzewczy nie będzie musiał dzięki temu pracować z aż tak dużą intensywnością.
3-niebieski

Umieszczenie rekuperatora w nieogrzewanym pomieszczeniu

Nie chodzi o to, aby umieszczać rekuperator w bardzo widocznym miejscu, czyli w salonie. Musi on jednak znajdować się w pomieszczeniu, w którym temperatura jest wyższa niż 5 stopni Celsjusza.
4-niebieski

Niewłaściwy dobór kanałów wentylacyjnych

Kanały wentylacyjne powinny zostać dobrane zgodnie z możliwościami instalacyjnymi danego budynku. Jeżeli kanały wentylacyjne zostaną właściwie zaprojektowane i odpowiednio dobrane, wentylacja będzie działała właściwie. Ponadto, należy pamiętać, że do kanałów wentylacyjnych powinien być łatwy i bezproblemowy dostęp. Nie powinny występować także żadne trudności podczas ich czyszczenia czy konserwacji.
5-niebieski

Niewłaściwa moc rekuperatora

Podstawą jest, aby moc rekuperatora została właściwie dopasowana do potrzeb danego budynku. Ilość powietrza dostarczana do budynku, a także z niego usuwana powinna być pod stałą kontrolą. Warto zainwestować w rekuperator o dobrej mocy, a system będzie wtedy świetnie działał w domu.
rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i zobacz dlaczego to właśnie ten system jest już obowiązkowo instalowany w każdym domu i mieszkaniu.

Zobacz

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji tą listę błędów powinien poznać każdy planujący zakup i montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Poznanie listy najczęstszych błędów popełnianych błędów wykonawczych pozwoli ich uniknąć co przełoży się na prawidłowe funkcjonowanie systemu wentylacyjnego. 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx