SFA Cennik skrócony 2018
Cennik SFA ( Sanirozdrabniacze ) 2018 ( tabela pdf )
9 marca 2018
Film - prezentacja produktu Sikalastic 490 T
Film – prezentacja produktu Sikalastic 490 T
13 marca 2018
Pokaż wszystkie
Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji ?

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji ?

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie należy do najprostszych. Potrzebna jest dużą w

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji ?

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie należy do najprostszych. Potrzebna jest dużą wiedza oraz doświadczenie, aby system został zainstalowany w prawidłowy sposób. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która to wszystko ma. Warto także mieć świadomość najczęściej popełnianych błędów przy montażu rekuperacji.

1. Montaż rekuperacji bez projektu

Profesjonalne wykonanie montażu instalacji rekuperacyjnej jest bardzo ważne. Doświadczony instalator na pewno nie zdecyduje się na jego wykonanie bez zrobienia projektu. Powinny zostać wyszczególnione w nim wszystkie pomieszczenia objęte wentylacją, ilość powietrza, jaka ma być do nich dostarczona, a także trasy kanałów wentylacyjnych.

2. Montaż rekuperacji bez zmiany parametrów systemu grzewczego

Jeżeli wprowadzasz do swojego domu wentylację mechaniczną, warto pomyśleć o zmianie parametrów systemu grzewczego. Trzeba pamiętać, że w przypadku wentylacji grawitacyjnej Twój dom narażony jest na duże straty ciepła. Takiego problemu nie będzie w przypadku rekuperacji, która dodatkowo będzie dostarczała ciepłe powietrze do pomieszczeń. System grzewczy nie będzie musiał dzięki temu pracować z aż tak dużą intensywnością.

3. Umieszczenie rekuperatora w nieogrzewanym pomieszczeniu

Nie chodzi o to, aby umieszczać rekuperator w bardzo widocznym miejscu, czyli w salonie. Musi on jednak znajdować się w pomieszczeniu, w którym temperatura jest wyższa niż 5 stopni Celsjusza.

4. Niewłaściwy dobór kanałów wentylacyjnych

Kanały wentylacyjne powinny zostać dobrane zgodnie z możliwościami instalacyjnymi danego budynku. Jeżeli kanały wentylacyjne zostaną właściwie zaprojektowane i odpowiednio dobrane, wentylacja będzie działała właściwie. Ponadto, należy pamiętać, że do kanałów wentylacyjnych powinien być łatwy i bezproblemowy dostęp. Nie powinny występować także żadne trudności podczas ich czyszczenia czy konserwacji.

5. Niewłaściwa moc rekuperatora

Podstawą jest, aby moc rekuperatora została właściwie dopasowana do potrzeb danego budynku. Ilość powietrza dostarczana do budynku, a także z niego usuwana powinna być pod stałą kontrolą. Warto zainwestować w rekuperator o dobrej mocy, a system będzie wtedy świetnie działał w domu.


Zobacz nasze pozostałe wpisy na temat rekuperacji

Rekuperacja – Budowa i Remont

Rekuperacja – Budowa i Remont

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to nowoczesny system wentylacji wnętrz, który oprócz dostarczania świeżego powietrza, także ogrzewa. Zasada działania wentylacji jest bardzo prosta. Powietrze przechodzące przez wymiennik ciepła jest ogrzewane, a następnie wdmuchiwane do pomieszczeń.

Zobacz: remont.biz.pl/category/rekuperacja/

 

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up