SFA Cennik skrócony 2018
Cennik SFA ( Sanirozdrabniacze ) 2018 ( tabela pdf )
9 marca 2018
Film - prezentacja produktu Sikalastic 490 T
Film – prezentacja produktu Sikalastic 490 T
13 marca 2018
Pokaż wszystkie
Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji ?

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie należy do najprostszych. Potrzebna jest dużą wiedza oraz doświadczenie, aby system został zainstalowany w prawidłowy sposób. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która to wszystko ma. Warto także mieć świadomość najczęściej popełnianych błędów przy montażu rekuperacji.

2-niebieski

Montaż rekuperacji bez zmiany parametrów systemu grzewczego

Jeżeli wprowadzasz do swojego domu wentylację mechaniczną, warto pomyśleć o zmianie parametrów systemu grzewczego. Trzeba pamiętać, że w przypadku wentylacji grawitacyjnej Twój dom narażony jest na duże straty ciepła. Takiego problemu nie będzie w przypadku rekuperacji, która dodatkowo będzie dostarczała ciepłe powietrze do pomieszczeń. System grzewczy nie będzie musiał dzięki temu pracować z aż tak dużą intensywnością.
3-niebieski

Umieszczenie rekuperatora w nieogrzewanym pomieszczeniu

Nie chodzi o to, aby umieszczać rekuperator w bardzo widocznym miejscu, czyli w salonie. Musi on jednak znajdować się w pomieszczeniu, w którym temperatura jest wyższa niż 5 stopni Celsjusza.
4-niebieski

Niewłaściwy dobór kanałów wentylacyjnych

Kanały wentylacyjne powinny zostać dobrane zgodnie z możliwościami instalacyjnymi danego budynku. Jeżeli kanały wentylacyjne zostaną właściwie zaprojektowane i odpowiednio dobrane, wentylacja będzie działała właściwie. Ponadto, należy pamiętać, że do kanałów wentylacyjnych powinien być łatwy i bezproblemowy dostęp. Nie powinny występować także żadne trudności podczas ich czyszczenia czy konserwacji.
5-niebieski

Niewłaściwa moc rekuperatora

Podstawą jest, aby moc rekuperatora została właściwie dopasowana do potrzeb danego budynku. Ilość powietrza dostarczana do budynku, a także z niego usuwana powinna być pod stałą kontrolą. Warto zainwestować w rekuperator o dobrej mocy, a system będzie wtedy świetnie działał w domu.
rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i zobacz dlaczego to właśnie ten system jest już obowiązkowo instalowany w każdym domu i mieszkaniu.

Zobacz

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji tą listę błędów powinien poznać każdy planujący zakup i montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Poznanie listy najczęstszych błędów popełnianych błędów wykonawczych pozwoli ich uniknąć co przełoży się na prawidłowe funkcjonowanie systemu wentylacyjnego. 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx