YETICO TWIN STANDARD EPS 100-036 PP - płyty styropianowe do ogrzewania podłogowego
YETICO TWIN STANDARD EPS 100/036 PP – płyty styropianowe do ogrzewania podłogowego
11 października 2020
Jak wybrać odpowiedni dywan - Czym powinien się charakteryzować
Jak wybrać odpowiedni dywan? Czym powinien się charakteryzować?
13 października 2020
Pokaż wszystkie
Czym jest rekuperacja i co należy o niej wiedzieć

Czym jest rekuperacja i co należy o niej wiedzieć

Czym jest rekuperacja i co należy o niej wiedzieć?

Ostatnio bardzo dużo mówi się o rekuperacji, jednakże jeszcze nie każdy, wie o niej wszystko, co powinien. Zatem zacznijmy od tego, czym ona tak właściwie jest? Otóż rekuperacja jest energooszczędną wentylacją pomieszczeń, która niesie za sobą naprawdę mnóstwo różnorodnych korzyści.

rekuperacja

Jedną z nich i tą najważniejszą jest przede wszystkim to, że dostarcza niezanieczyszczone powietrze do wnętrza budynku. Temat rekuperacji jest niezwykle istotny, dlatego też nie należy go nigdy lekceważyć. Jest on bardzo ważny, zwłaszcza w początkowej fazie budowy domu, kiedy wszystko trzeba niezwykle precyzyjnie ustalić. Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna, która pełni funkcję, dotyczącą odzysku ciepła.

W Internecie, można znaleźć naprawdę mnóstwo opinii na ten temat, dlatego też warto dokładnie się z nimi zapoznać. Należy, jednak tutaj zaznaczyć to, że kluczem do sukcesu w tym przypadku jest indywidualny projekt instalacji wentylacji mechanicznej, który ma ogromne znaczenie. Jest to jedna z najważniejszych kwestii, o jakich nie można zapomnieć, aby cieszyć się niezawodnością wentylacji mechanicznej.

Wysoka jakość systemu rekuperacji ma ogromne znaczenie

Decydują się na rekuperację, trzeba mieć świadomość tego, że jakość systemu ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Tak naprawdę jego wydajność w dużej mierze od tego zależy, co warto mieć na uwadze. Dobry projekt wentylacji to nie wszystko, ponieważ liczą się również inne czynniki, które mają nieco większe znaczenie. Niemniej jednak, wybierając ten odpowiedni, należy dokładnie się z nim zapoznać oraz sprawdzić to, z czego się składa.

Wysokiej jakości instalacja rekuperacji gwarantuje wszystko to, co najlepsze. Daje ona mnóstwo możliwości, a także korzyści, które w tym przypadku odgrywają naprawdę bardzo istotną rolę. Na rynku, można obecnie znaleźć mnóstwo różnych instalacji, dlatego też należy wybrać tą odpowiednią. Oczywiście nie zawsze warto sugerować się ceną, ponieważ nie jest ona najważniejsza. Tutaj liczą się między innymi możliwości, a aspekt finansowy jest kwestią nadrzędną.

rekuperacja-NK

Dobry wykonawca to podstawa, dlatego też warto postawić na profesjonalistę

Montaż-rekuperacji

Jakość systemu rekuperacji jest niezwykle istotna, o czym wcześniej już wspomniano. Niemniej jednak, nie tylko ona się tutaj liczy. Ważny jest również wykonawca, który ją zamontuje. Wiele osób niestety o tym zapomina, co nie jest niczym korzystnym. Odpowiednie działanie zależy przede wszystkim od właściwej instalacji, która musi być właściwie przeprowadzona.

Szukając właściwej osoby do instalacji, warto sugerować się jego umiejętnościami, a co najważniejsze doświadczeniem. Dobry fachowiec to tak naprawdę połowa sukcesu do prawidłowego działania instalacji, które w tym wszystkim jest najistotniejsze. Nigdy nie należy samodzielnie podejmować się tego zadania, ponieważ tutaj wiedza jest niezbędna, a niestety nie każdy ją posiada. Każdy profesjonalny wykonawca w prosty i łatwy sposób dokona instalacji rekuperacji.

rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ) i sprawdź dlaczego ten system jest montowany praktycznie w każdym nowo budowanym domu.

Zobacz

Czym jest rekuperacja i co należy o niej wiedzieć?

Ostatnio bardzo dużo mówi się o rekuperacji, jednakże jeszcze nie każdy, wie o niej wszystko, co powinien. Zatem zacznijmy od tego, czym ona tak właściwie jest? Otóż rekuperacja jest energooszczędną wentylacją pomieszczeń, która niesie za sobą naprawdę mnóstwo różnorodnych korzyści.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
3 lat temu

Czy rekuperacja jest obowiązkowa jak zaczyna się budować dom ?

Igor Kulesza
Igor Kulesza
3 lat temu
Reply to  Daniel

W tym momencie tak, musi być wentylacja mechaniczna uwzlędniona w projekcie domu

Romek
Romek
2 lat temu
Reply to  Igor Kulesza

Nie jest obowiązkowa

Romek
Romek
2 lat temu

Dużo można zaoszczędzić na ogrzewaniu instalując rekuperację ?

Asia
Asia
2 lat temu
Reply to  Romek

Jestem „świeża” w temacie bo dopiero szukam dostawcy, ale wiele osób mówi o rekuperacji w kontekście oszczędności – ja chciałabym zainwestować w reku również z innych względów. Prawda jest taka, że dzięki rekuperacji pozbywamy się wilgoci z domu, a co za tym idzie grzybów. Kolejną sprawą jest ciągła wymiana powietrza co dla mnie jako alergika jest ważne. A wsienką na torcie jest oczywiście zmniejszenie rachunków za ogrzewanie bo w końcu lepiej dogrzać już ciepłe powietrze wwiewane przez rekuperację niż ogrzać zimne wwiewane przez tradycyjną wentylację. Poznam chętnie różne opinie przed kupnem – ktoś coś?

Anna
Anna
2 lat temu

Trzeba czy nie trzeba? – przy sytuacji jaką opisujesz to warto. Chyba zdrowie w przypadku już zdiagnozowanej choroby alergicznej jest bezcenne. Wg. mnie pomimo wielu opinii o oszczędnościach, to tak do końca tym aspektem bym się nie kierowała – to po wielu latach użytkowania można ocenić. Ale wiadomo, opinie są podzielone…

6
0
Podziel się swoją opiniąx