Istota dokonywania zmiękczania wody
Istota dokonywania zmiękczania wody
8 marca 2018
SFA Cennik skrócony 2018
Cennik SFA ( Sanirozdrabniacze ) 2018 ( tabela pdf )
9 marca 2018
Pokaż wszystkie
Zastosowanie żywicy epoksydowej

Zastosowanie żywicy epoksydowej

Żywica epoksydowa dostępna jest obecnie w każdym markecie budowlanym. Występuje w postaci kleju lub f

Zastosowanie żywicy epoksydowej

Żywica epoksydowa dostępna jest obecnie w każdym markecie budowlanym. Występuje w postaci kleju lub fugi epoksydowej. Posadzki żywiczne są powszechnie wykorzystywane w domach oraz obiektach przemysłowych. Warto zapoznać się z możliwościami zastosowania tego materiału.

Żywica epoksydowa to materiał polimerowy. Dostępna jest w postaci ciekłej. Składnik żywicy ma jasny kolor i łagodny zapach. Utwardzacz natomiast dostępny jest w ciemnym, bursztynowym kolorze i ma charakterystyczny zapach. Po zmieszaniu tych dwóch elementów, powstaje proces chemiczny, który po zakończeniu daje twardy i bardzo odporny chemicznie materiał. Dzięki tym właściwościom, żywica epoksydowa świetnie sprawdza się jako materiał do wykonywania posadzek. Dzięki trwałości, jaką gwarantuje, posadzka może zostać zastosowana w wielu miejscach.

Właściwości żywicy epoksydowej

Do podstawowych właściwości żywicy epoksydowej należy przede wszystkim minimalny skurcz posadzki podczas utwardzania. Materiał odznacza się również dużą przyczepnością do podłoża i ma doskonałe właściwości mechaniczne. Charakteryzuje się także wysoką odpornością chemiczną.

Rodzaje żywicy epoksydowej: klej

Użytkownicy maja do wyboru wiele rodzajów klejów epoksydowych. Odznaczają się one wysoką sztywnością, a także wytrzymałością osiągającą nawet 30 MPa. Można ten materiał wykorzystać w wielu miejscach. Powszechnie są wykorzystywane w:

  • przemyśle lotniczym,
  • przemyśle hydrotechnicznym,
  • przemyśle energetycznym,
  • mikroelektronice,
  • przewodach cieplnych.

Wycena chemiiPodziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up