Wentylacja grawitacyjna budowa oraz zalety i wady wentylacji naturalnej
Wentylacja grawitacyjna: budowa oraz zalety i wady wentylacji naturalnej
18 czerwca 2018
DUPLEX Basic – Nowa generacja central klimatyzacyjnych z krzyżowym wymiennikiem ciepła
20 czerwca 2018

Jak mądrze wybrać pompę ciepła ?

Jak mądrze wybrać pompę ciepła? Przede wszystkim, podczas zakupu należy przeprowadzić dokładną analizę urządzenia pod względem parametrów technicznych, wyposażenia i funkcjonalności. Warto wybierać urządzenia od doświadczonych, renomowanych producentów, dzięki temu wybór pompy ciepła będzie przemyślany i pozytywny pod każdym względem.

Parametry techniczne w pompach ciepła

Głównymi parametrami, na jakie należy zwrócić uwagę wybierając pompę ciepła są:

  • współczynnik sprawności COP/SCOP – im będzie wyższy, tym mniej energii elektrycznej będzie zużywała pompa ciepła,
  • maksymalna temperatura zasilania systemu grzewczego – ma to znaczenie zarówno wtedy, gdy pompa ciepła ma produkować ciepłą wodę użytkową, jak i wtedy, gdy będzie współpracowała z istniejącym systemem grzewczym. Powinna ona osiągnąć przynajmniej 65 stopni Celsjusza w zakresie podgrzewania wody,
  • ilość czynnika chłodniczego – powinna zawierać mniej niż 3 kg,
  • emisja hałasu – najnowsze modele pomp ciepła mogą generować hałas nawet na poziomie 21 dB, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Znaczenie funkcji w pompach ciepła

Jeżeli chcesz wykorzystać pompę ciepła do chłodzenia domu latem, wybierz urządzenie ze zintegrowaną funkcją chłodzenia pasywnego lub aktywnego. Jeżeli natomiast w Twoim domu ma znaleźć się również wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, warto wybrać pompę, dzięki której można będzie tym samym sterować bez najmniejszych problemów.

Przy wyborze pompy ciepła należy także zwrócić uwagę na jej sterowniki. Chodzi tu o:

  • programowanie czasowe pracy pompy ciepła,
  • pompy cyrkulacji wody,
  • tryb urlopowy,
  • tryb zwiększonej wydajności ciepłej wody użytkowej,
  • automatyczne programowanie pomp obiegowych,
  • intuicyjną obsługę.

Pompy ciepła od doświadczonych producentów

Jeżeli decydujesz się na zakup pompy ciepła od renomowanego producenta, uzyskasz pewność, że system spełni wszystkie Twoje oczekiwania i będzie dostosowany do potrzeb. Ponadto, doświadczone firmy mają całe zaplecze serwisowe, z którego klienci mogą korzystać w razie jakichkolwiek problemów z działaniem systemu.


Zobacz więcej:

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się nowoczesne, ekologiczne systemy grzewcze, takie jak pompa ciepła. Coraz więcej osób chce je mieć w swoich domach. Decydują się na nie przede wszystkim osoby będące na etapie budowy domy. Pompy ciepła świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, szczelnych domach

Zobacz: remont.biz.pl/category/pompa-ciepla/

Wycena pomp ciepła

Dedykowany dobór pompy ciepła

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx