Zehnder ComfoAir 180
Zehnder ComfoAir 180
26 listopada 2019
STOP SMOG Cennik pakietów pomp ciepła Stiebel Eltron 2019
STOP SMOG Cennik pakietów pomp ciepła Stiebel Eltron 2019
27 listopada 2019

Stiebel Eltron WPL 18 E - pompa ciepła typu monoblok

Pompa ciepła Stiebel Eltron WPL 18 E jest przeznaczona zarówno do nowych budynków jak również modernizowanych np. z programu czyste powietrze. Dzięki między wtryskowi pary również przy niskich temperaturach zewnętrznych uzyskuje się wysokie temperatury zasilania oraz wzorową moc grzewczą. Nawet przy -20 °C pompa WPL nadal osiąga temperatury zasilania wynoszące +60 °C, co czyni ją idealną pompą ciepła do instalacji z ogrzewaniem grzejnikowym. Dzięki tej innowacji pompa ciepła jest wstanie zagwarantować nieprzerwana pracę przez cały rok z tej przyczyny iż im niższa wymagana temperatura zasilania, tym sprawność tej pompy ciepła jest wyższa.

Stiebel Eltron WPL 18 E

Pompa ciepła powietrze/woda

Wysokie współczynniki efektywności energetycznej

Do ustawienia wewnątrz i na zewnątrz

Optymalnie nadaje się do modernizacji

Idealne również do zastosowania w starych budynkach

Pięć różnych wartości mocy

Bardzo cicha eksploatacja

Zintegrowane elektryczne ogrzewanie dodatkowe

Do pracy pojedynczej lub w kaskadach (maksymalnie 6 sztuk w kaskadzie dla c.o. przy zastosowaniu regulatorów WPM i WPE, maksymalnie 2 sztuki w kaskadzie dla chłodzenia przy zastosowaniu regulatora WPM). Wykonanie kompaktowe dostępne w dwóch wersjach, do ustawienia wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Obudowa metalowa jest lakierowana na kolor biały. Fabrycznie wbudowana w urządzenie grzałka elektryczna o mocy 8,8 kW umożliwia eksploatację w systemie biwalentnym monoenergetycznym i pozwala na osiąganie wysokich temperatur ciepłej wody użytkowej. Odmrażanie parownika realizowane jest poprzez odwrócenie obiegu termodynamicznego. Urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające (czujnik wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przed zamarzaniem) oraz ogranicznik prądu rozruchowego.

W systemach biwalentnych, maksymalna temperatura wody grzewczej przepływającej przez urządzenie będące w stanie spoczynku nie może przekraczać +75°C.

Stiebel Eltron WPL 18 E - pompa ciepła typu monoblok

Duży rozstaw lamel parownika, jak również ogrzewanie wanny kondensatu przez obieg chłodniczy i sterowanie odwracaniem obiegu termodynamicznego umożliwiają optymalne rozmrażania, a co za tym idzie – efektywną pracę.

Pompa ciepła posiada 2 funkcje

Służy do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +60°C,

Przystosowane do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej

Ze względu na korzystniejszy współczynnik efektywności COP, preferowane są niskotemperaturowe systemy grzewcze

Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): powietrze o temperaturze od -20°C do +40°C

Centralny regulator pracy systemu WPM (jako wyposażenie dodatkowe)

Zapewnia optymalną regulację systemu grzewczego oraz pełni funkcje zabezpieczające

Zabezpieczenie przed korozją: elementy obudowy zewnętrznej wykonane z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i lakierowanej lakierem piecowym, wewnętrzne kanały powietrzne wykonane z blachy aluminiowej

Dzięki kompaktowej budowie zajmuje małą powierzchnię zarówno przy ustawieniu na zewnątrz jak i wewnątrz budynku

Elektroniczny zawór rozprężny zapewnia odpowiednie przegrzanie par czynnika przy zmiennych warunkach temperaturowych źródła ciepła

Wymiennik regeneracyjny oraz “ekonomizer” umożliwiają optymalne energetyczne wykorzystanie ciekłego czynnika roboczego, podwyższając parametry energetyczne urządzenia

System zabezpieczenia przed zamarzaniem wody grzewczej w systemie zapewnia wysoki współczynnik niezawodności i zabezpieczenia systemu grzewczego przy temperaturze skraplacza na poziomie +8°C wbudowane zabezpieczenie przeciwmrozowe włącza pompę obiegową w obiegu pompy ciepła, jeżeli temperatura w zasobniku buforowym obniży się do +5°C włączy się automatycznie pompa ciepła

Wersja WPL … cool przystosowana do chłodzenia aktywnego poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego

Stiebel Eltron WPL 18 E - K - koszt eksploatacji
Stiebel Eltron WPL 18 E - K - zużycie energi przez pompe ciepła

Ile kosztuje Stiebel Eltron WPL 18 E - pompa ciepła typu monoblok

Cena netto WPL 18 E podana została według cennika producenta na rok 2019

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę i rabat

Stiebel Eltron WPL 18 E

25 940PLN

Nr. katalogowy: 227757

Pompy ciepła Stiebel Eltron

Zobacz na naszym portalu strefę tego producenta i sprawdź dlaczego to właśnie jego pompy ciepła są tak chętnie wybierane zarówno do nowo budowanych domów jak i tych modernizowanych.

Zobacz

Pompa Ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Stiebel Eltron WPL 18 E to pompa ciepła typu monoblok, która będzie idealnym urządzeniem grzewczym podczas modernizacji budynku ogrzewanego za pomocą grzejników lub w łączonym systemie tzn. część ogrzewamy płaszczyznowo czyli tzw. podłogówką a część kaloryferami. Wszystko to możliwe jest dzięki dużemu rozstawowi lamel parownika, jak również ogrzewaniu wanny kondensatu przez obieg chłodniczy i sterowanie odwracaniem obiegu termodynamicznego umożliwiają optymalne rozmrażania, które zapewni nam produkcję wody grzewczej na poziomie +60 °C nawet w temperaturach zewnętrznych -20 °C. Sterowanie odbywa się poprzez zewnętrzny regulator pogodowy za pośrednictwem złącza – BUS.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx