Dofinansowanie do pompy ciepła czyli jak uzyskać dotację - A
Dofinansowanie do pompy ciepła czyli jak uzyskać dotację
27 kwietnia 2019
Podłogi żywiczne – dobry wykonawca to gwarancja sukcesu
28 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie
Zawór Mieszający Esbe

Zawór Mieszający Esbe

Termostatyczny zawór mieszający – jak dobrać go do instalacji ogrzewania podłogowego ?

Zadaniem termostatycznego zaworu mieszającego jest mieszanie ciepłej wody z zasilania z zimną wodą z powrotu. Jeżeli zostanie on ustawiony we właściwy sposób, będzie w stanie utrzymać stałą temperaturę w instalacji ogrzewania podłogowego.

Dostępne są różnej budowy termostaty zaworu mieszającego, co pozwala na osiąganie różnych dokładności pod względem regulacji i wielkości przepływu. Istotne jest, aby do instalacji ogrzewania podłogowego został dobrany odpowiedni zawór, a cały system będzie pracował sprawnie.

Jak właściwie dobrać termostatyczny zawór mieszający

Trójdrogowy zawór mieszający sprawdzi się, jeżeli w swoim domu posiadasz konwencjonalne źródło ciepła, w którym czynnik grzewczy osiąga temperaturę powyżej 60 stopni Celsjusza, a temperatura zasilania obiegu ogrzewania podłogowego wynosi nie więcej niż 40°C.
Zawór Mieszający Esbe

Zawór Mieszający Esbe

Zobacz przykładowy zawór w naszym sklepie

Zobacz
projekt ogrzewania podłogowego

Projekt instalacji ogrzewania podłogowego ( podłogówki )

Zobacz również jak powinien wyglądać projekt ogrzewania podłogowego

Zobacz

Termostatyczny zawór mieszający to element pozwalający na mieszanie ciepłej wody pochodzącej z zasilania z zimną wodą pochodzącą z powrotu. Zawór jest nieodłącznym elementem każdej instalacji ogrzewania podłogowego. Dostępne są jego różne formy, ze względu na zróżnicowaną budowę. Dużą popularnością cieszy się trójdrogowy zawór mieszający, który można umieścić przy konwencjonalnym źródle ciepła. Wystarczy, że zawór zostanie we właściwy sposób dobrany, a system będzie pracował sprawnie, bez najmniejszych problemów.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx