Jakie panele na ogrzewanie podłogowe warto wybrać
Jakie panele na ogrzewanie podłogowe warto wybrać ?
9 grudnia 2019
Remont kamienicy - wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego ( podłogówki )
Remont kamienicy – wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego ( podłogówki )
11 grudnia 2019

Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym ?

Decydując się na położenie paneli podłogowych na ogrzewaniu podłogowym należy zwrócić szczególna uwagę na rodzaj podkładu. Samych podkładów jest kilka rodzajów zobacz na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego materiału podkładowego.

Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym

Obecnie dostępne w sprzedaży dostępne są: podkłady z tektury, korka, maty kwarcowej oraz z pianki poliuretanowej. Podkład z tektury będzie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem ( jest najtańszym produktem ), dzięki niewielkiej grubości będzie wstanie w sposób optymalny przekazywać ciepło z instalacji grzewczej. Trochę droższym ale równie dobrze przekazującym ciepło będzie podkład z pianki poliuretanowej.

Natomiast podkład z korka ze względu na duże opory cieplne a co za tym idzie ogromne tłumienie ciepła zupełnie nie będzie się nadawał do pomieszczeń w których zainstalowano ogrzewanie podłogowe.

Pamiętaj by wybierając podkład pod ogrzewanie podłogowe należy pamiętać by jego grubość nie przekraczała 3 mm

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym ?

Planując położenie paneli podłogowych na ogrzewaniu podłogowym należy pamiętać o rozłożeniu pod nimi odpowiedniego podkładu, zobacz nasz wpis i zobacz jakie podkłady będą najlepsze pod panele położone na ogrzewaniu podłogowym.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sysai
Sysai
1 rok temu

Poleca ktoś maty kwarcowe pod panele przy ogrzewaniu podłogowym ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx