Jakie panele na ogrzewanie podłogowe warto wybrać
Jakie panele na ogrzewanie podłogowe warto wybrać ?
9 grudnia 2019
Remont kamienicy - wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego ( podłogówki )
Remont kamienicy – wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego ( podłogówki )
11 grudnia 2019

Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym ?

Decydując się na położenie paneli podłogowych na ogrzewaniu podłogowym należy zwrócić szczególna uwagę na rodzaj podkładu. Samych podkładów jest kilka rodzajów zobacz na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego materiału podkładowego.

Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym

Obecnie dostępne w sprzedaży dostępne są: podkłady z tektury, korka, maty kwarcowej oraz z pianki poliuretanowej. Podkład z tektury będzie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem ( jest najtańszym produktem ), dzięki niewielkiej grubości będzie wstanie w sposób optymalny przekazywać ciepło z instalacji grzewczej. Trochę droższym ale równie dobrze przekazującym ciepło będzie podkład z pianki poliuretanowej.

Natomiast podkład z korka ze względu na duże opory cieplne a co za tym idzie ogromne tłumienie ciepła zupełnie nie będzie się nadawał do pomieszczeń w których zainstalowano ogrzewanie podłogowe.

Pamiętaj by wybierając podkład pod ogrzewanie podłogowe należy pamiętać by jego grubość nie przekraczała 3 mm

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym ?

Planując położenie paneli podłogowych na ogrzewaniu podłogowym należy pamiętać o rozłożeniu pod nimi odpowiedniego podkładu, zobacz nasz wpis i zobacz jakie podkłady będą najlepsze pod panele położone na ogrzewaniu podłogowym.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sysai
Sysai
2 lat temu

Poleca ktoś maty kwarcowe pod panele przy ogrzewaniu podłogowym ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx