Szybki Internet dla domu - niezależnie od pogody i obciążenia sieci komórkowej
Szybki Internet dla domu – niezależnie od pogody i obciążenia sieci komórkowej
4 grudnia 2019
Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym
Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym ?
9 grudnia 2019

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe warto wybrać ?

Ogrzewanie podłogowe z miesiąca na miesiąc zyskuje na coraz większej popularności co szczególnie nie może dziwić gdyż powodów instalacji takiego ogrzewania jest kilka; lepszy komfort cieplny w porównaniu do ogrzewania grzejnikowego, mniejsza ilość kurzu oraz większa swoboda aranżacji domu lub mieszkania. Zobacz na co zwrócić uwagę wybierając panele podłogowe na ogrzewanie podłogowe ( płaszczyznowe )

Klasa ścieralności ( oznaczona symbolem AC )

Im wyższa cyfra która następuje po symbolu AC tym większa odporność na ścieranie. Panele podłogowe które zamierzamy zamontować na ogrzewanej podłodze powinny posiadać co najmniej klasę ścieralności AC 3, najlepiej jednak gdy będą posiadać klasę ścieralności na poziomie AC 4. Panele tak oznaczone są odporne na powierzchniowe uszkodzenia oraz zarysowania i dobrze znoszą użytkowanie w twardym obuwiu.

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe warto wybrać ?

Instalując u siebie w domu lub mieszkaniu ogrzewanie podłogowe stajemy przed dylematem jaką okładzinę wybrać na tak wybraną formę ogrzewania. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są okładziny z płytek ( przeważnie gres ) jednak w ostatnim czasie na popularności zyskują okładziny podłogowe wykonane z paneli laminowanych. Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź czym kierować się przy wyborze paneli podłogowych by tak wykonana podłoga posłużyła nam na lata oraz powodowała małe straty na ogrzewaniu ( niski opór cieplny ).

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx