Szybki Internet dla domu - niezależnie od pogody i obciążenia sieci komórkowej
Szybki Internet dla domu – niezależnie od pogody i obciążenia sieci komórkowej
4 grudnia 2019
Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym
Jaki podkład pod panele przy ogrzewaniu podłogowym ?
9 grudnia 2019

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe warto wybrać ?

Ogrzewanie podłogowe z miesiąca na miesiąc zyskuje na coraz większej popularności co szczególnie nie może dziwić gdyż powodów instalacji takiego ogrzewania jest kilka; lepszy komfort cieplny w porównaniu do ogrzewania grzejnikowego, mniejsza ilość kurzu oraz większa swoboda aranżacji domu lub mieszkania. Zobacz na co zwrócić uwagę wybierając panele podłogowe na ogrzewanie podłogowe ( płaszczyznowe )

Klasa ścieralności ( oznaczona symbolem AC )

Im wyższa cyfra która następuje po symbolu AC tym większa odporność na ścieranie. Panele podłogowe które zamierzamy zamontować na ogrzewanej podłodze powinny posiadać co najmniej klasę ścieralności AC 3, najlepiej jednak gdy będą posiadać klasę ścieralności na poziomie AC 4. Panele tak oznaczone są odporne na powierzchniowe uszkodzenia oraz zarysowania i dobrze znoszą użytkowanie w twardym obuwiu.

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe warto wybrać ?

Instalując u siebie w domu lub mieszkaniu ogrzewanie podłogowe stajemy przed dylematem jaką okładzinę wybrać na tak wybraną formę ogrzewania. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są okładziny z płytek ( przeważnie gres ) jednak w ostatnim czasie na popularności zyskują okładziny podłogowe wykonane z paneli laminowanych. Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź czym kierować się przy wyborze paneli podłogowych by tak wykonana podłoga posłużyła nam na lata oraz powodowała małe straty na ogrzewaniu ( niski opór cieplny ).

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx