Cennik montażu instalacji gazowej
Cennik montażu instalacji gazowej
3 sierpnia 2019
Tani rekuperator
Tani rekuperator
5 sierpnia 2019

Wentylacja mechaniczna w bloku

Wentylacja mechaniczna w bloku jest możliwa przy użyciu odpowiedniego modelu rekuperatora. Pozwala odzyskać ciepło. Różnica wentylacji grawitacyjnej a mechanicznej polega na tym, że druga wprawia powietrze w pomieszczeniach w ruch. Możliwa jest kontrola nad wymianą powietrza nawiewanego do budynku, usuwanego na zewnątrz. Idealnie swoje zastosowanie znajduje model, jakim jest Mitsubishi Lossnay VL – 50.

LOSSNAY aranzacja

Oszczędność pieniędzy na ogrzewaniu

Szacuje się, że montaż odpowiedniego modelu rekuperatora pozwala oszczędzić około 50 proc. kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkania zimą. Jest to możliwe dzięki specjalnej technologii zastosowanej w systemach rekuperacyjnych. Polega ona na jednoczesnym usuwaniu zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku i odzyskiwaniu ciepłych mas czystego powietrza do wnętrza mieszkania.

Oszczędność wynika z tego, że nie ma konieczności otwierania okien, które generują ogromne straty energii w sezonie grzewczym. Jednakże tego typu rozwiązanie może być stosowane przez cały rok.

Rekuperator Mitsubishi Lossnay VL – 50 – dlaczego warto wybrać ten model?

Aby wentylacja mechaniczna w bloku działała poprawnie, musimy dobrać taki model urządzenia, który najlepiej poradzi sobie na małej powierzchni. Idealnym rozwiązaniem jest wybór rekuperatora Mitsubishi Lossnay VL – 50, który jest przystosowany do mieszkań posiadających maksymalnie 60 metrów kwadratowych. Jest to urządzenie tanie w eksploatacji, generujące niewielkie zużycie energii elektrycznej.

Dużą zaletą rekuperatora Mitsubishi Lossnay VL – 50 jest to, że może być on zamontowany dowolnie – poziomo lub pionowo. Kompaktowość urządzenia pozwala zainstalować je w pomieszczeniach o małej powierzchni. Praca rekuperatora jest bardzo cicha, ponadto urządzenie może działać w trybie niskim lub wysokim. Oprócz tego omawiany model został wyposażony w specjalne osłony, które stanowią osłonę przed przypadkowym przedostaniem się do jego konstrukcji wody.

mitsubishi electric - Lossnay VL-50

Mitsubishi Lossnay VL50

Zobacz rekomendowany przez nas rekuperator decentralny i sprawdź dlaczego to właśnie ten model jest najczęściej kupowanym urządzeniem tego typu.

Zobacz

Wentylacja mechaniczna w bloku czyli rekuperacja decentralna pozwala na wentylację w mieszkaniu przy jednoczesnym oszczędzaniu na kosztach ogrzewania mieszkania w bloku. Oszczędzanie na ogrzewaniu jest możliwe dzięki temu że nie musimy otwierać okien chcąc przewietrzyć mieszkanie a tym samym wychładzać wietrzony pokój, sypialnie lub kuchnię. Wentylacja taka pozwala nam zaoszczędzić połowę kosztów które wydalibyśmy na ogrzewanie, więc jeżeli zadajesz sobie pytanie jak oszczędzać na ogrzewaniu w mieszkaniu ( bloku ) to myślę że podpowiedzieliśmy jak to zrobić.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx