Cennik montażu instalacji gazowej
Cennik montażu instalacji gazowej
3 sierpnia 2019
Tani rekuperator
Tani rekuperator
5 sierpnia 2019

Wentylacja mechaniczna w bloku

Wentylacja mechaniczna w bloku jest możliwa przy użyciu odpowiedniego modelu rekuperatora. Pozwala odzyskać ciepło. Różnica wentylacji grawitacyjnej a mechanicznej polega na tym, że druga wprawia powietrze w pomieszczeniach w ruch. Możliwa jest kontrola nad wymianą powietrza nawiewanego do budynku, usuwanego na zewnątrz. Idealnie swoje zastosowanie znajduje model, jakim jest Mitsubishi Lossnay VL – 50.

LOSSNAY aranzacja

Oszczędność pieniędzy na ogrzewaniu

Szacuje się, że montaż odpowiedniego modelu rekuperatora pozwala oszczędzić około 50 proc. kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkania zimą. Jest to możliwe dzięki specjalnej technologii zastosowanej w systemach rekuperacyjnych. Polega ona na jednoczesnym usuwaniu zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku i odzyskiwaniu ciepłych mas czystego powietrza do wnętrza mieszkania.

Oszczędność wynika z tego, że nie ma konieczności otwierania okien, które generują ogromne straty energii w sezonie grzewczym. Jednakże tego typu rozwiązanie może być stosowane przez cały rok.

Rekuperator Mitsubishi Lossnay VL – 50 – dlaczego warto wybrać ten model?

Aby wentylacja mechaniczna w bloku działała poprawnie, musimy dobrać taki model urządzenia, który najlepiej poradzi sobie na małej powierzchni. Idealnym rozwiązaniem jest wybór rekuperatora Mitsubishi Lossnay VL – 50, który jest przystosowany do mieszkań posiadających maksymalnie 60 metrów kwadratowych. Jest to urządzenie tanie w eksploatacji, generujące niewielkie zużycie energii elektrycznej.

Dużą zaletą rekuperatora Mitsubishi Lossnay VL – 50 jest to, że może być on zamontowany dowolnie – poziomo lub pionowo. Kompaktowość urządzenia pozwala zainstalować je w pomieszczeniach o małej powierzchni. Praca rekuperatora jest bardzo cicha, ponadto urządzenie może działać w trybie niskim lub wysokim. Oprócz tego omawiany model został wyposażony w specjalne osłony, które stanowią osłonę przed przypadkowym przedostaniem się do jego konstrukcji wody.

mitsubishi electric - Lossnay VL-50

Mitsubishi Lossnay VL50

Zobacz rekomendowany przez nas rekuperator decentralny i sprawdź dlaczego to właśnie ten model jest najczęściej kupowanym urządzeniem tego typu.

Zobacz

Wentylacja mechaniczna w bloku czyli rekuperacja decentralna pozwala na wentylację w mieszkaniu przy jednoczesnym oszczędzaniu na kosztach ogrzewania mieszkania w bloku. Oszczędzanie na ogrzewaniu jest możliwe dzięki temu że nie musimy otwierać okien chcąc przewietrzyć mieszkanie a tym samym wychładzać wietrzony pokój, sypialnie lub kuchnię. Wentylacja taka pozwala nam zaoszczędzić połowę kosztów które wydalibyśmy na ogrzewanie, więc jeżeli zadajesz sobie pytanie jak oszczędzać na ogrzewaniu w mieszkaniu ( bloku ) to myślę że podpowiedzieliśmy jak to zrobić.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx