Klimatyzacja – czy komfort szkodzi?
Klimatyzacja – czy komfort szkodzi ?
13 kwietnia 2017
Wesołych Świąt Wielkanocnych
14 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Ogrzewanie mieszkania – jak to robić skutecznie i tanio?

Ogrzewanie mieszkania – jak to robić skutecznie i tanio?

 Ogrzewanie mieszkania – jak to robić skutecznie i tanio ?

Ogrzewanie mieszkania pochłania dużo energii, a to z kolei wpływa na podwyższenie rachunków. Warto poznać zasady, dzięki którym eksploatacja ciepła będzie znacznie bardziej korzystna.

 Ustawianie temperatury ogrzewania

Racjonalne gospodarowanie ciepłem w mieszkaniu wiąże się przede wszystkim ze sprawdzeniem sprawności całej instalacji, jak i poszczególnych jej elementów. Warto skontrolować czy termostat przy kaloryferze działa poprawnie. Obniżenie temperatury, jaka jest na nim nawet o 1 stopień Celsjusza może pozwolić na zaoszczędzenie nawet 5% ciepła. Trzeba pamiętać, że temperatura w poszczególnych pomieszczeniach w domu powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Komfort cieplny odczuwa się jednak jedynie wtedy, gdy nie jest ani za ciepło, ani za zimno.

W pokojach dziennych powinna obowiązywać temperatura 20 stopni Celsjusza, ale jeżeli w domu jest dziecko można podwyższyć temperaturę do 22 stopni Celsjusza. Natomiast w pokojach, w których śpimy powinno być maksymalnie 18 stopni Celsjusza. W łazience temperatura ta nie powinna przekraczać 24 stopni Celsjusza. Trzeba pamiętać, aby na weekend, gdy nie ma nas w domu, nie wyłączać ogrzewania całkowicie. Należy je jedynie zmniejszyć o kilka stopni. Ponowne nagrzanie pomieszczeń nie zajmie nam wtedy zbyt dużo czasu.Wietrzenie mieszkania w sezonie grzewczym

Efektywne ogrzewanie mieszkania nie oznacza, że musimy rezygnować z jego wietrzenia w okresie jesienno-zimowym. Świeże powietrze wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Zamiast pozostawiać okno otwarte na cały dzień, warto wietrzyć intensywnie przez krótki czas. Dzięki temu, nie stracimy ciepła i nie wychłodzimy pomieszczenia. W momencie, gdy poczujemy powiew świeżego powietrza w pokoju, możemy być pewni, że nastąpiła jego wymiana.

Zwiększenie wydajności grzejników

Osłony, meble czy farby na grzejnikach powodują zakłócenia ich pracy. Meble należy ustawiać w odległości co najmniej 1 metra od grzejnika. Jeżeli zdecydujemy się na malowanie grzejników żeliwnych, pamiętajmy o usunięciu starej farby przed nałożeniem nowej. Można także zdecydować się na zamontowanie ekranu zagrzejnikowego z materiału izolacyjnego. Pozwalają one odbić strumień ciepła od ściany. Dzięki temu, jest on kierowany do wnętrza pomieszczenia, co eliminuje straty energii.

Dzięki temu, że zdecydujesz się na zastosowanie tych prostych zasad w swoim pomieszczeniu, zaoszczędzisz na ogrzewaniu oraz zminimalizujesz straty ciepła.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx