Certyfikat Autoryzowanego Instalatora LG
Certyfikat Autoryzowanego instalatora LG
5 kwietnia 2017
Ogrzewanie mieszkania – jak to robić skutecznie i tanio?
Ogrzewanie mieszkania – jak to robić skutecznie i tanio ?
13 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Klimatyzacja – czy komfort szkodzi?

Klimatyzacja – czy komfort szkodzi?

Klimatyzacja – czy komfort szkodzi?

Wiele osób narzeka na to, że klimatyzacja ich zdaniem ma negatywny wpływ na zdrowie, uważają że wysusza powietrze, brzydko pachnie, a w dodatku jest przyczyną wielu chorób, czy aby na pewno?

Szkodliwy wpływ klimatyzacji na zdrowie jest w większości przypadków winą użytkowników, wynika z niewłaściwego korzystania z urządzenia, w związku z tym, sama w sobie klimatyzacja na pewno nie jest szkodliwa, błędy w jej właściwym działaniu mogą pojawić się już na etapie montażu.

Po pierwsze, klimatyzator powinien zostać umieszczony w taki sposób, aby struga powietrza nie oddziaływała bezpośrednio na ludzi znajdujących się w pomieszczeniu, ma ona w taki sposób działać, aby chłodne powietrze miało możliwość wymieszania się z ciepłym.

Po drugie, należy zachować zdrowy rozsądek w ustawianiu temperatury, jaką ma osiągać klimatyzacja, ludzki organizm nie jest przyzwyczajony do gwałtownych zmian temperatury, od razu wtedy zaczyna wtedy szwankować. Więc jeżeli na zewnątrz jest upał, a my ustawimy klimatyzator na maksymalne chłodzenie, możemy przeżyć prawdziwy szok temperaturowy, nie starajmy się więc aż tak bardzo wychładzać pomieszczeń, w których przebywamy. Schłodzenie wnętrza zaledwie o kilka stopni znacznie lepiej wpłynie na nasze samopoczucie i nie spowoduje negatywnych konsekwencji dla zdrowia, nie będzie powodem na przykład przeziębienia czy bólu głowy.

Klimatyzacja jest zdrowa, ale tylko czysta

Istotne jest, aby regularnie czyścić klimatyzator i go odgrzybiać, inaczej w jej wnętrzu będzie gromadził się brud, będzie to też idealne środowisko do rozwoju grzybów i bakterii. Przeglądy serwisowe należy wykonywać przynajmniej raz w roku, wymiana filtrów, dezynfekcja i konserwacja jest niezbędna, żeby klimatyzacja nie szkodziła, ponieważ włączając klimatyzator, należy zamknąć okna, trzeba też zadbać o sprawną wentylację, można zdecydować się na klimatyzację zintegrowaną z wentylacją.

Pamiętajmy. To czy klimatyzacja szkodzi, zależy wyłącznie od nas i naszego dbania o urządzenie.


Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Zobacz naszą ofertę urządzeń klimatyzacyjnych

Klimatyzacja – Remont

Klimatyzacja – Remont

Żyjemy w czasach, gdy każdy chce dbać o komfort i wprowadzać go do pomieszczeń, w których przebywa. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zainstalowanie w mieszkaniu klimatyzatora.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1119-klimatyzacja

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx