Certyfikat Autoryzowanego Instalatora LG
Certyfikat Autoryzowanego instalatora LG
5 kwietnia 2017
Ogrzewanie mieszkania – jak to robić skutecznie i tanio?
Ogrzewanie mieszkania – jak to robić skutecznie i tanio ?
13 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Klimatyzacja – czy komfort szkodzi?

Klimatyzacja – czy komfort szkodzi?

Klimatyzacja – czy komfort szkodzi?

Wiele osób narzeka na to, że klimatyzacja ich zdaniem ma negatywny wpływ na zdrowie, uważają że wysusza powietrze, brzydko pachnie, a w dodatku jest przyczyną wielu chorób, czy aby na pewno?

Szkodliwy wpływ klimatyzacji na zdrowie jest w większości przypadków winą użytkowników, wynika z niewłaściwego korzystania z urządzenia, w związku z tym, sama w sobie klimatyzacja na pewno nie jest szkodliwa, błędy w jej właściwym działaniu mogą pojawić się już na etapie montażu.

Po pierwsze, klimatyzator powinien zostać umieszczony w taki sposób, aby struga powietrza nie oddziaływała bezpośrednio na ludzi znajdujących się w pomieszczeniu, ma ona w taki sposób działać, aby chłodne powietrze miało możliwość wymieszania się z ciepłym.

Po drugie, należy zachować zdrowy rozsądek w ustawianiu temperatury, jaką ma osiągać klimatyzacja, ludzki organizm nie jest przyzwyczajony do gwałtownych zmian temperatury, od razu wtedy zaczyna wtedy szwankować. Więc jeżeli na zewnątrz jest upał, a my ustawimy klimatyzator na maksymalne chłodzenie, możemy przeżyć prawdziwy szok temperaturowy, nie starajmy się więc aż tak bardzo wychładzać pomieszczeń, w których przebywamy. Schłodzenie wnętrza zaledwie o kilka stopni znacznie lepiej wpłynie na nasze samopoczucie i nie spowoduje negatywnych konsekwencji dla zdrowia, nie będzie powodem na przykład przeziębienia czy bólu głowy.

Klimatyzacja jest zdrowa, ale tylko czysta

Istotne jest, aby regularnie czyścić klimatyzator i go odgrzybiać, inaczej w jej wnętrzu będzie gromadził się brud, będzie to też idealne środowisko do rozwoju grzybów i bakterii. Przeglądy serwisowe należy wykonywać przynajmniej raz w roku, wymiana filtrów, dezynfekcja i konserwacja jest niezbędna, żeby klimatyzacja nie szkodziła, ponieważ włączając klimatyzator, należy zamknąć okna, trzeba też zadbać o sprawną wentylację, można zdecydować się na klimatyzację zintegrowaną z wentylacją.

Pamiętajmy. To czy klimatyzacja szkodzi, zależy wyłącznie od nas i naszego dbania o urządzenie.


Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Zobacz naszą ofertę urządzeń klimatyzacyjnych

Klimatyzacja – Remont

Klimatyzacja – Remont

Żyjemy w czasach, gdy każdy chce dbać o komfort i wprowadzać go do pomieszczeń, w których przebywa. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zainstalowanie w mieszkaniu klimatyzatora.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1119-klimatyzacja

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx