Jak wybierać designerskie meble do salonu
Jak wybierać designerskie meble do salonu?
14 listopada 2020
Budowa domu od podstaw - o czym należy pamiętać
Budowa domu od podstaw – o czym należy pamiętać?
17 listopada 2020
Pokaż wszystkie
Czym jest stan deweloperski domu

Czym jest stan deweloperski domu

Czym jest stan deweloperski domu?

Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z folderami reklamującymi nieruchomości na sprzedaż, z pewnością słyszał o takim pojęciu, jak stan deweloperski. Jego definicja nie jest taka oczywista, ponieważ w praktycznie każdym przypadku, może oznaczać coś nieco innego. Można powiedzieć, że stan deweloperski obejmuje wybudowany dom lub mieszkanie wraz ze wszystkimi mediami. Trzeba tutaj, jednak zaznaczyć to, że w jego skład niestety nie wchodzi wykończenie, do którego zaliczają się grzejniki, czy też pomalowane ściany.

Zakup mieszkania - czy to dobry pomysł na inwestycję - K3

Inwestując w budynek, który znajduje się w stanie deweloperskim, należy dokładnie zapoznać się z jego kosztami. Wbrew pozorom w większości przypadku nie są one, aż tak wysokie, jak mogą się wydawać. Całkowita cena nieruchomości, zależy przede wszystkim od od wykończenia. Chodzi tutaj między innymi o panujące w nim standardy, które odgrywają naprawdę bardzo istotną kwestię.

Stan deweloperski domu, czy też mieszkania, może nieco różnić się od siebie. Oczywiście nie tylko ceną, ale i również wieloma innymi elementami. Wybierając właściwą nieruchomość, warto przeanalizować wszystkie jej wady oraz zalety, które w tym przypadku są bardzo istotne.

Prawidłowe zdefiniowanie stanu deweloperskiego pozwala na oszacowanie kosztów wykończenia mieszkania bądź domu co jest bardzo istotne podczas planowania budżetu z tym związanym

Jakie elementy wchodzą w skład stanu deweloperskiego domu?

Jak już wcześniej wspomniano, stan deweloperski, może obejmować naprawdę zróżnicowane elementy. Zazwyczaj w jego skład wchodzą przede wszystkim wymurowane ściany oraz podłogi, a także zamontowane drzwi i okna. Pakietów jest wiele i każdy z nich nieco różni się od siebie, co warto mieć na szczególnej uwadze. Niektóre z nich są bardziej ekskluzywne, a inne niestety mniej. Wszystko zależy tak naprawdę od ceny, która w tym wszystkim jest tak naprawdę najważniejsza. Jest elementem, który w każdym przypadku odgrywa znaczącą rolę.

Stan deweloperski domu, czy też mieszkania w każdym przypadku różni się od siebie. Czasem standard jest większy, a niekiedy znacznie niższy. Wiadomo, że im lepszy, tym cena niestety nieco wyższa, co jest normalne w przypadku pełni wyposażonych nieruchomości.

budowa i remont

Czy zakup nieruchomości w stanie deweloperskim jest opłacalny?

Koszt-inwestycji-oraz-koszty-późniejszego-ogrzewania-pompą-ciepła-w-porównaniu-z-kotłem-gazowym-3 NK

Bardzo często padają pytania, dotyczące tego, czy zakup nieruchomości w stanie deweloperskim się tak naprawdę opłacają? Otóż odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ zależy ona od standardów, panujących w danym domu, czy też mieszkaniu. Czasem jest tak, że inwestycja w nieruchomości w stanie deweloperskim są opłacalne, a niekiedy niestety nie.

Decydując się na nie, warto dokładnie zapoznać się z ich wyposażeniem, które w tym przypadku jest najważniejszą kwestią. Cena mieszkania lub domu wzrasta wraz z jego wartością, w której skład wchodzą wszystkie elementy wystroju. Oczywiście mowa tutaj nie tylko o meblach, ale i również wykończeniu ścian, podłóg, drzwi oraz okien. Warto mieć to na uwadze, gdyż jest to niezwykle istotna kwestia. Określenie stan deweloperski tak naprawdę nie mówi nic wiele, ponieważ jego dokładne sformułowanie, może mieć naprawdę różne znaczenie.

Czym jest stan deweloperski domu?

Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z folderami reklamującymi nieruchomości na sprzedaż, z pewnością słyszał o takim pojęciu, jak stan deweloperski. Jego definicja nie jest taka oczywista, ponieważ w praktycznie każdym przypadku, może oznaczać coś nieco innego. Można powiedzieć, że stan deweloperski obejmuje wybudowany dom lub mieszkanie wraz ze wszystkimi mediami. Trzeba tutaj, jednak zaznaczyć to, że w jego skład niestety nie wchodzi wykończenie, do którego zaliczają się grzejniki, czy też pomalowane ściany.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tola
Tola
3 lat temu

Może ktoś polecić sprawdzonego dewelopera z Warszawy ?

Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu
Reply to  Tola

Co P. chce kupić ?

Janek
Janek
2 lat temu
Reply to  Tola

Dewelopera czy patodewelopera ?

Dorotka
Dorotka
2 lat temu
Reply to  Janek

Teraz to więcej patodeweloperów niż deweloperów 🙂

4
0
Podziel się swoją opiniąx