Odpływy liniowe – poczuj się luksusowo w swojej łazience
19 kwietnia 2014
Czym i jak szpachlować ściany
Czym i jak szpachlować ściany ?
24 kwietnia 2014

odpływy linioweInstrukcja montażu odpływu liniowego

 

Montując prawidłowo odpływ liniowy, możemy mieć gwarancje niezawodności jego zastosowania, warto zwrócić szczególną uwagę na ten etap wykonania łazienki tak by móc cieszyć się remontem przez długie lata.

 

Poniżej instrukcja jak samemu zamontować odpływ liniowy.

 

  • Montaż rozpoczynamy od zabezpieczenia krawędzi rynny odpływowej przed uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi powstać podczas montażu ( zarysowania, zadrapania ) – do zabezpieczenia doskonale nadaje się taśma samoprzylepna.

ins1

  • Kolejny krok to zmatowienie elementów mających bezpośredni kontakt z klejem oraz z hydroizolacja ( tzw. folia w płynie ) – należy przetrzeć papierem ściernym o granulacji 180 – 220.

matowienie papierem

  • Zabezpieczamy rynnę w ten sposób by uniemożliwić dostanie się do środka syfonu cementu lub kleju.
  • Po odpowiednim zabezpieczeniu przystępujemy od przygotowania podłoża – podłoże należy odpowiednio uformować oraz zabezpieczyć przed wnikaniem wody wykonując odpowiednia hydroizolację.
  • Przed osadzeniem rynny należy odpowiednio podłączyć i ustawić syfon, należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność połączeń, sprawdzając dokładnie wszelkie uszczelki.

ins2

 

  • Kolejny krok to obsadzenie rynny wraz z syfonem, podłoże to powinno zostać zabezpieczone przed wnikaniem wody – bezwzględnie należy wykonać hydroizolację. 

  • Rynnę należy osadzić na cienkiej warstwie elastycznego kleju do płytek, w trakcie osadzania należy dokonać poziomowania. Wklejając rynnę należy pamiętać by była ona niżej od planowanej posadzki o około 2 mm, zapobiegnie to zatrzymywaniu się wody na łączeniu.

ins3

 

  • Układamy posadzkę pamiętając by płytka nie miała bezpośredniego kontaktu z rynną należy zachować dystans 1-2 mm.ins4
  • Po ułożeniu posadzki należy powstałą szczelinę pomiędzy brzegiem płytek a rynną wypełnić silikonem.
  • Usuwamy taśmy, którymi zabezpieczyliśmy rynnę.

 

Kliknij by dowiedzieć się więcej o odpływach liniowych


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr D
Piotr D
9 lat temu

Z tego co widzę to taki montaż nawet dla mnie nie będzie stanowił większego problemu. Mimo to waszą instrukcje wydrukowałem bo lepsza niż ta od producenta :-).

1
0
Podziel się swoją opiniąx