Panele dekoracyjne – Dunes Sinus
18 stycznia 2015
Panele ścienne – nowy wymiar aranżacji pomieszczeń
30 stycznia 2015

Minimalistyczna łazienka w tonacji czerwono – szarej

Aby stworzyć odważne wnętrze łazienkowe nie potrzeba nam nic więcej jak tylko wykorzystanie czerwonego koloru, który w tym przypadku został umieszczony na ścianie. Oczywiście, należy pamiętać, że nie może być go za dużo w łazience, ponieważ przede wszystkim ma to być miejsce służące wypoczynkowi. A czerwony jest raczej kolorem pobudzającym, a nie wyciszającym. Czerwone akcenty kolorystyczne umieszczone zostały na drzwiach oraz na ścianie, gdzie znajdują się umywalki z lustrami. Takie rozmieszczenie powoduje, że czerwień nie razi i jest w miarę stonowana, a jednocześnie dodaje delikatnego pazura takiemu wnętrzu.

łazienka minimalistyczna czerwono szara

Pozostałe ściany zostały wypełnione szarymi, prostokątnymi płytkami z białą fugą. Prezentują się znakomicie i świetnie wypełniają taką przestrzeń. Na podłodze umieszczone zostały białe, prostokątne płytki. Wszystkie kolory idealnie ze sobą współgrają, przez co mamy do czynienia z niezwykłym wnętrzem łazienkowym, które w świetny sposób się prezentuje. Łazienka pod względem wprowadzonych do niej sprzętów jest minimalistyczna. Znajdują się w niej jedynie najważniejsze elementy takie jak wanna, ubikacja, umywalki i lustra. Nie ma w niej żadnych szafek i innych dodatkowych dekoracyjnych elementów. Przez to prezentuje się ona w klasyczny sposób i jest niezwykle ascetyczna. Wszystkie sprzęty są białe, co dodatkowo potęguje ten efekt. Elementem dekoracyjnym w tym wnętrzu jest jedynie dużych rozmiarów dywanik w szaro – czarne wzory, który jest niezwykle elegancki. Umieszczony został przed wanną. Dzięki temu, można na niego wychodzić bezpośrednio z wanny.Podłoga zostaje dzięki temu ochroniona przed wodą, dzięki czemu łatwiej będzie się dbało o estetykę i higienę łazienki. Na pewno taka łazienka skierowana jest do osób, które nie lubią przepychu, a jednocześnie chcą stworzyć wnętrze z pazurem. Uda im się to dzięki wykorzystaniu właśnie takich odważnych akcentów kolorystycznych jakimi jest kolor czerwonym połączony z szarym. Dzięki temu, że nie występują tutaj żadne zbędne dodatkowe elementy, kolory te nie giną w takim wnętrzu i prezentują się w znakomity sposób. Są w bardzo dobry sposób wyeksponowane, a przez co idealnie wypełniają takie wnętrze i sprawiają, że prezentuje się ono znakomicie pod każdym względem. Jak najbardziej spędzony w takiej łazience czas będzie dla każdego wyjątkowy i niezwykły pod wieloma względami, z czego każdy będzie mógł być odpowiednio zadowolony i usatysfakcjonowany.
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gosia32
gosia32
9 lat temu

Piękna ta łazienka

1
0
Podziel się swoją opiniąx