Orientacyjny koszt wymalowania 1 mkw. posadzki betonowej
Orientacyjny koszt wymalowania 1 mkw. posadzki betonowej
15 marca 2018
SANIMARIN SFA – morskie toalety jachtowe - NK
SANIMARIN SFA – morskie toalety jachtowe
16 marca 2018
Pokaż wszystkie
Remont mieszkania – jaki kredyt zaciągnąć ?

Remont mieszkania – jaki kredyt zaciągnąć ?

Remont mieszkania – jaki kredyt zaciągnąć ?

Remont mieszkania może wiązać się z wydatkiem rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Malowanie, zakup płytek ceramicznych czy podłóg do salonu kosztuje. Część lub całość inwestycji można pokryć zaciągając kredyt. Jaki rodzaj kredytu będzie w tym przypadku najlepszy?

Na mały remont, mały kredyt

Jeżeli planujesz mały remont, na który chcesz przeznaczyć od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, warto zdecydować się na kredyt gotówkowy. Jest to forma szybkiego zaciągnięcia zobowiązania. Decyzję o tym, czy kredyt został nam przyznany, dostajemy w przeciągu kilku godzin, a formalności są ograniczone do minimum, większość operacji możemy wykonać przez Internet. Trzeba jednak mieć świadomość, że taki kredyt jest dość drogi, ponieważ oprocentowanie może wynieść nawet 13-16%, dodatkowo doliczana jest również prowizja w wysokości 5%. Maksymalną kwotą, jaką możemy zaciągnąć w przypadku kredytu gotówkowego zwykle jest 60 tysięcy złotych, maksymalny okres spłaty to zwykle 10 lat.

Na duży remont, duży kredyt

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku chęci wykonania bardzo dużego remontu jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Trzeba jednak posiadać nieruchomość na własność, która nie jest obciążona hipoteką. Jeżeli bank ustanowi zabezpieczenie na nieruchomość, zaoferuje nam bardzo korzystny kredyt, trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ formalności jest tu całkiem sporo. Samo rozpatrzenie wniosku przez bank może trwać nawet kilka miesięcy, a dodatkowo inwestor musi sporządzić kosztorys całego remontu oraz wycenić nieruchomość. Po zakończeniu remontu, inwestor jest zobowiązany do udokumentowania i rozliczenia się ze wszystkich prac z bankiem.

Kredyt hipoteczny jest bardzo korzystny, ponieważ jest najniżej oprocentowany, zwykle w granicach 4-5,5%. Trzeba jednak doliczyć dodatkowe koszty, które wiążą się z koniecznością wykonania profesjonalnej wyceny nieruchomości, co wiąże się z wydatkiem rzędu 300-600 zł. Dlatego inwestor musi przygotować się na takie dodatkowe koszty. Jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę wysokość oprocentowania, jaka występuje w przypadku kredytu gotówkowego, może okazać się, że i tak kredyt hipoteczny wyjdzie nam taniej, nawet jeżeli będziemy musieli ponieść te dodatkowe koszty.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx