Jak uniknąć podatku od sprzedaży nieruchomości
Jak uniknąć podatku od sprzedaży nieruchomości?
11 października 2021
Jak wybrać idealny projekt domu
Jak wybrać idealny projekt domu?
14 października 2021

Jak wybrać najlepszy kredyt na remont?

Planujesz remont mieszkania? Potrzebujesz jednak dodatkowego źródła finansowania? Dzisiaj udowodnimy, że wybór najlepszego kredytu hipotecznego bądź gotówkowego, wcale nie musi być źródłem dodatkowych stresów. Zbadaj całkowity koszt kredytu, by wybrać najlepszą ofertę na rynku. Zapewniamy, że wykończenie mieszkania nie spędzi Ci snu z powiek. Podpowiemy również na co zwrócić uwagę wybierając wśród wielu ofert dostępnych na rynku. Gotowy?

pieniądze - K1

Kredyt na remont- od czego zacząć?

Kosztorys planowanego kredytu to rzecz, którą powinieneś określić w pierwszej kolejności przed remontem mieszkania. Jaka kwota pieniędzy będzie Ci potrzebna na pokrycie kosztów robocizny i zakupu materiałów? Oszacuj najdokładniej jak potrafisz wszelkie koszty. Dzięki temu unikniesz ewentualnych rozczarowań  stresu, a obliczenia pomogą w wyborze najlepszej opcji kredytowania.

Pamiętaj, że remont domu bądź mieszkania to wiele nieprzewidywalnych kosztów dodatkowych, które często krystalizują się dopiero na etapie wykonywanych prac. Warto zatem określić kwotę z tak zwaną "górką", by zniwelować ewentualne sytuacje stresowe i nie ciąć kosztów.

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny?

Kredyt gotówkowy to najlepsza opcja dla osób, które pragną minimum formalności i szybkiego czasu rozpatrzenia wniosku kredytowego. Niewątpliwym atutem takiej formy kredytowania jest możliwość przeznaczenia zaciągniętej gotówki na inne cele niż cele remontowe. Nie jest to kredyt celowy, dlatego resztę gotówki możesz przeznaczyć nawet na wakacje bądź zakup dodatkowe sprzętu elektronicznego do domu bądź mieszkania.

Bank nie będzie dokładnie weryfikował kosztów remontowych tak, jak w przypadku kredytu hipotecznego. Niestety zwykle koszty kredytu gotówkowego są wyższe od kosztów kredytu hipotecznego. Dodatkowo więcej zależy od Twojej zdolności kredytowej.

pieniądze NK

Im wyższa kwota potrzebna na remont, tym trudniej uzyskać kredyt gotówkowy. Każdy bank inaczej określa zdolność kredytową. Jednak im lepsza historia kredytowania, mniejsze zobowiązania i lepsze zarobki, tym większa szansa na uzyskanie pożądanej kwoty kredytu na remont. Aktualne kredyty dostępne na rynku sprawdzisz na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyt-na-remont/

Kredyt hipoteczny na remont- co musisz o nim wiedzieć?

W dużym skrócie kredyt hipoteczny to mniejsze koszta, jednak większe ryzyko niż w przypadku kredytu gotówkowego. Zwykle hipoteka kojarzy się nam z zakupem mieszkania bądź budową domu. Możesz ją również zaciągnąć na inne cele. Na przykład remont mieszkania czy domu. Musisz wiedzieć, że decydując się na kredyt hipoteczny na remont, na Twoją nieruchomość jest nakładana hipoteka. Działa to analogicznie do kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Zatem w przypadku niespłacenia zadłużenia bank może przejąć Twoją nieruchomość.

Oczywiście kredyt hipoteczny to również plusy o których wspominaliśmy na samym początku. Możesz pozwolić sobie na wyższą kwotę pożyczki. To dobra opcja dla osób, które planują wziąć kredyt na na wyższą kwotę, a kredyt spłacać przez dłuższy okres czasu.

Aktualny ranking kredytów hipotecznych- cenne źródło wiedzy.

Porównuj, analizuj i wybierz finalnie najlepszą opcję dla siebie. W zaciągnięciu kredytu pomoże aktualny ranking, który tworzy wygodne zestawienie najlepszy ofert dostępnych na rynku. Możesz skorzystać z aktualnych porównań, które są dostępne na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-hipoteczne-ranking/. Najważniejsze parametry to: rzeczywista roczna stopa oprocentowania, marża oraz prowizja do banku. Oczywiście całkowita kwota kredytu zależeć będzie w dużej mierze od długości okresu spłaty. Im dłuższy okres spłaty, tym większy jest całkowity koszt kredytu.

Jak wybrać najlepszy kredyt na remont?

Planujesz remont mieszkania? Potrzebujesz jednak dodatkowego źródła finansowania? Dzisiaj udowodnimy, że wybór najlepszego kredytu hipotecznego bądź gotówkowego, wcale nie musi być źródłem dodatkowych stresów. Zbadaj całkowity koszt kredytu, by wybrać najlepszą ofertę na rynku. Zapewniamy, że wykończenie mieszkania nie spędzi Ci snu z powiek. Podpowiemy również na co zwrócić uwagę wybierając wśród wielu ofert dostępnych na rynku. Gotowy?

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sola
Sola
2 lat temu

Ja swój kredyt brałam w ING

Edek
Edek
2 lat temu
Reply to  Sola

Też mam w tym banku

Zysia
Zysia
2 lat temu

Santander bank

Zuza
Zuza
2 lat temu

Co sądzicie o kredycie w Pekao ?

Dodi
Dodi
2 lat temu
Reply to  Zuza

Jest spoko, mam w tym banku 🙂

Hela
Hela
2 lat temu

Na jutro jest zapowiedziana duża podwyżka stóp procentowych przez NBP, nikogo nie będzie stać na kredyt

Zbych
Zbych
2 lat temu
Reply to  Hela

Jeszcze nie ma dramatu

Dorotka
Dorotka
2 lat temu
Reply to  Zbych

Dzisiaj jeszcze nie ma ale jutro już będzie

8
0
Podziel się swoją opiniąx