Ariston Andris
Ariston Andris – Kompaktowy elektryczny podgrzewacz wody
26 października 2017
ComfoSpot 50
Zehnder ComfoSpot 50 – rekuperacja decentralna w kompaktowym wymiarze
30 października 2017

Wiszący kocioł kondensacyjny: De Dietrich Duo-tec Compact+

Marka De Dietrich przygotowała nową serię kotłów kondensacyjnych: Duo-tec Compact+. Zostały one stworzone zgodnie z wymogami Dyrektywy Eko projektu i znakowania energetycznego. Urządzenia z nowej serii odznaczają się wysoką efektywnością energetyczną, oszczędnością energii oraz ograniczeniem emisji szkodliwych substancji do środowiska.

Duo tec Compact najwyzsza sprawnosc i oszczednosc

Najwyższa sprawność i oszczędność kotła

Modulacja 1:7

Kotły kondensacyjne marki De Dietrich są w stanie uzyskać większą sprawność w swoim działaniu przy wykorzystaniu mniejszej ilości załączeń i wyłączeń kotła. Pozwala to zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, nawet o 8-10%. Przy tym do środowiska nie będzie również emitowanych tak dużo szkodliwych substancji. Bez problemu uda się również dostosować moc grzewczą kotła do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło. Nie będzie przy tym dochodziło ani do nadmiernego przegrzewania ani wychładzania pomieszczeń.

GAC – Gas Adaptive Control

W Duo-tec Compact+ został zastosowany nowoczesny system elektronicznej kontroli, wzbogacony o zawory elektroniczne gazu, co daje możliwość automatycznej kontroli spalin. Gwarantuje to uzyskanie wysokiej wydajności działania urządzenia.

Dzięki korzystaniu z tego systemu, nie ma konieczności stosowania manualnej regulacji. Nie będzie trzeba wykonywać pomiarów, kalibrować i wymieniać dysz. System GAC daje kotłowi możliwość samoczynnego dostosowania się do jakości gazu i długości przewodu spalinowego. Przy tym zostaje utrzymana stała wydajność.

Kontrola spalin zapewnia samoczynne regulowanie się kotła. Pozwala to utrzymać jego pracę na wysokiej wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu zmniejszonego zapotrzebowania na energię i minimalnej emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Kontrola nad kotłem

Konsola - Kotły Duo-tec Compact+

Konsola – Kotły Duo-tec Compact+

Kotły Duo-tec Compact+ przycisk iP

Kotły Duo-tec Compact+ przycisk iP

Kotły kondensacyjne Duo-tec Compact+ marki De Dietrich zostały wyposażone w cyfrową konsolę z podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Do dyspozycji jest wiele dedykowanych przycisków, które wpływają na łatwą obsługę kotła. Aby móc sterować temperaturą c.w.u i systemu grzewczego, nie trzeba wchodzić w menu. Jest to możliwe przy użyciu przycisków znajdujących się w przedniej części kotła.

Dzięki temu, że kotły zostały wyposażone w czytelny wyświetlacz, nie będzie żadnych problemów z odczytaniem pojawiających się tam danych. Bez problemu uda się zmienić pozostałe parametry, które wpłyną pozytywnie na pracę kotła.

Wystarczy wybrać przycisk i/P na panelu sterowania, aby uzyskać podstawowe informacje na temat kotła. Przede wszystkim pozyskasz informacje na temat ciśnienia wody w obiegu grzewczym, sprawdzisz temperaturę zasilania ogrzewania, temperaturę zewnętrzną, a także temperaturę c.w.u.

Lista dostępnych produktów:

  • Duo-tec Compact+ 1.24

  • Duo-tec Compact+ 1.24/SR…

  • Duo-tec Compact+ 20, 24, 28

  • Duo-tec Compact+…SW100

Dane techniczne konkretnego modelu sprawdzisz w karcie katalogowej.

Katalog - Duo tec Compact+

Katalog – Duo tec Compact+ ( kliknij by otworzyć )


De Dietrich – świadectwo autoryzacji uruchamiania i regulacji kotłów: MCR3 Plus, MPX, MCX, MCR Home, KALIKO, DuoTec Plus

Ceny kotłów sprawdzisz w aktualnym cenniku marki De Dietrich

Cennik De Dietrich


Kotły gazowe – Budowa i Remont

Kotły gazowe – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/kotly-gazowe/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx