Wiszący kocioł kondensacyjny: De Dietrich Duo-tec Compact+
29 października 2017
Pompy ciepła GSHP
Gruntowe pompy ciepła: De Dietrich GSHP
31 października 2017

Zehnder ComfoSpot 50 – rekuperacja decentralna w kompaktowym wymiarze

ComfoSpot 50

W ofercie marki Zehnder obecna jest jednostka wewnętrzna – ComfoSpot 50. Jest to nowoczesna rekuperacja decentralna, która została wyposażona w entalpiczny wymiennik ciepła pozwalający na odzysk z wywiewanego powietrza nie tylko ciepło, ale również wilgoć. Pozwala to na zachowanie w czystości fasady budynku.

Urządzenie jest w stanie tłoczyć do 55 m3 powietrza, przy tym nie wydaje dużego hałasu, co będzie wiązało się ze sporym komfortem dla mieszkańców. Jest to możliwe dzięki znajdującej się wewnątrz powłoce EPP, producent zapewnia, że poziom ciśnienia akustycznego pozostaje poniżej zakresu słyszalności.

ComfoSpot 50 można stosować w temperaturze do -5 stopni Celsjusza, poniżej -5 stopni Celsjusza i do -15 stopni Celsjusza, jednostka pracuje ze specjalną ochroną przed zamarzaniem, dzięki temu na wymienniku nie tworzy się warstwa lodu.


Budowa Zehnder ComfoSpot 50

Budowa Zehnder ComfoSpot 50

Podstawowe parametry ComfoSpot 50

- kompaktowe wymiary (376 x 380 x 49mm (wys. x szer. x gł.), dł. 350 – 600mm)

- estetyczny design

- wydajność 55 m³/h

- entalpiczny wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy

- sprawność: odzysk ciepła do 82%, odzysk wilgoci do 78%

- system antyzamrożeniowy

- jednostka nie wymaga odpływu skroplin

- dotykowy panel sterowania na obudowie jednostki

- filtry G4 (opcja F7)

- wymagane przejście przez ścianę oraz zewnętrzna czerpnio-wyrzutnia ścienna

- nawiew i wywiew po bokach jednostki

- do montażu na zewnętrznej ścianie wewnątrz pomieszczenia


Ile kosztuje Zehnder ComfoSpot 50 ?

Cena netto Zehnder ComfoSpot 50 podana została według cennika producenta na rok 2018Comfo Spot 50

Co potrafi ComfoSpot 50 ?

Jednostka wewnętrzna od marki Zehnder powstała po to, aby wprowadzać do pomieszczeń świeże powietrze, pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń, przy tym nie zużywa dużej ilości energii, co jest jej największą zaletą. Użytkownicy nie muszą otwierać okien, aby pozbyć się z pomieszczenia wilgoci oraz zużytego powietrza.

Montaż ComfoSpot 50

Urządzenie nie spowoduje konieczności wprowadzania dużych przeróbek w bryle budynku, tylko nieznacznie w nią ingeruje, należy wykonać jedynie otwór o średnicy ok. 340 mm i zapewnić przyłącze elektryczne 230 V. Do zestawu dołączone są maskownice do ścian zewnętrznych i wewnętrznych wykonane z odpornego tworzywa sztucznego. Można je pokryć farbą, jeżeli jeszcze chcemy bardziej zakryć ich widoczność, pozwoli to na pełne dostosowanie urządzenia do aranżacji danego wnętrza, urządzenie posiada Innowacyjny wymiennik entalpiczny

Zehnder dołożyło wszelkich starań, aby wprowadzić do swojego urządzenia nowej generacji wymiennik entalpiczny, umożliwia on odzysk ciepła na poziomie 82% oraz odzysk wilgoci na poziomie 78%.

Panel obsługi

Jednostka wewnętrzna Comfo Spot 50 została wyposażona we wbudowany panel sterowania, co zapewnia intuicyjną obsługę.

Design – piękno jednostki

Zehnder przyłożył dużą wagę do tworzenia jednostki wewnętrznej pod względem wizualnym, jej walory estetyczne znajdują się na bardzo wysokim poziomie. Urządzenie bez trudu uda się wprowadzić praktycznie do każdego nowoczesnego wnętrza. Aranżacja z udziałem Comfo Spot 50 nie będzie stanowiła dla nikogo większego problemu, trzeba podkreślić, że jednostka wewnętrzna praktycznie nie będzie widoczna w pomieszczeniu. Będzie dyskretnie ukryta w ścianie, widoczne będą jedynie jej osłony.

ComfoSpot 50 panel

Zehnder ComfoSpot 50 to jednostka wentylacja znajdująca się w ofercie marki Zehnder. Zapewnia nowoczesną rekuperację decentralną. Urządzenie posiada entalpiczny wymiennik ciepła zapewniający odzysk ciepła nie tylko z powietrza, ale również z wilgoci. Rozwiązanie jest kompaktowe, a przy tym odznacza się estetycznym designem. Wydajność urządzenia jest na tyle duża, że sprosta wymaganiom praktycznie każdego użytkownika. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi parametrami Zehnder ComfoSpot 50, jeżeli chcesz mieć wentylację w swoim domu na najwyższym poziomie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janeczka
Janeczka
6 lat temu

Siostra ma to urządzenie zamontowane w mieszkaniu, po poprzednim sezonie grzewczym realny spadek kosztów ogrzewania

Iza
Iza
6 lat temu
Reply to  Janeczka

U mnie to samo. Jestem mega zadowolona z tego systemu. Każdemu polecam!

Tom
Tom
6 lat temu

Rekuperator w sam raz do mieszkania na bloku

Igor
Igor
3 lat temu

Najlepszy rekuperator decentralny w swojej klasie

4
0
Podziel się swoją opiniąx