ComfoSpot 50
Zehnder ComfoSpot 50 – rekuperacja decentralna w kompaktowym wymiarze
30 października 2017
Podgrzewacz wody Ariston Fast Evo
Gazowy przepływowy podgrzewacz wody: Fast Evo od marki Ariston
2 listopada 2017

Gruntowe pompy ciepła: De Dietrich GSHP

De Dietrich GSHP pompy z gruntu

De Dietrich GSHP pompy z gruntu

Coraz bardziej popularnym sposobem ogrzewania domu, jak i pozyskiwania ciepłej wody użytkowej jest korzystanie z gruntowych pomp ciepła. Ten system coraz częściej znajduje zastosowanie w polskich domach. De Dietrich przygotował nową serię GSHP. Poznaj jej możliwości.

Ciepło znajdujące się w ziemi jest pobierane przy użyciu kolektorów pionowych lub poziomych. Wszystko zależy od tego, z jakim terenem ma się do czynienia. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z kolektorów poziomowych, energię trzeba będzie pozyskiwać z głębokości od 80 do 120 cm. Do przewodów kolektora jest wtłaczany płyn termiczny, który pozwala na przenoszenie energii do pompy ciepła GSHP. Jeżeli jednak zdecydujesz się na kolektory pionowe, należy umieścić przewody na głębokości do 100 m. Również te przewody są wyposażone w płyn termiczny, który ma zdolność do odzyskiwania energii.

Pompa ciepła GSHP jest w stanie zapewnić stałą temperaturę ogrzewania domu. Wszystko dzięki poborze energii z wody gruntowej, która po wykorzystaniu jest zwracana do naturalnego środowiska.

Możliwości energetyczne pomp De Dietrich GSHP

Pompa GSHP może pochwalić się wysokim współczynnikiem COP – 5,64 przy 10 stopniach Celsjusza. Jest w stanie odzyskać za darmo 5,64 kWh energii cieplnej na 1 kWh zużytej energii elektrycznej. Pozwala to na wprowadzanie do domu oszczędności na poziomie 80%.

Użytkownik ma do wyboru z oferty De Dietrich 9 modeli pomp ciepła w zakresie mocy od 5 do 27 kW. Każdy z modeli jest w stanie osiągnąć temperaturę zasilania c.o. na poziomie 65 stopni Celsjusza. Zapewnia to komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą. Głównie dlatego, że GSHP potrafi nie tylko ogrzewać pomieszczenia, ale również je chłodzić. W związku z tym, z rozwiązania od De Dietrich można będzie korzystać przez cały rok.

Warto podkreślić, że przygotowane przez francuską markę pompy ciepła są zgodne z europejskimi normami Ekoprojektu. Pompy zostały przydzielone do klasy A++ efektywności energetycznej.

GSHP gwarantowany komfort

Ciepła woda użytkowa w nieograniczonej ilości

Pompa ciepła GSHP została wyposażona w regulację Diematic iSystem, co pozwala na komfortowe sterowanie obiegiem c.w.u. Wystarczy zdecydować się na podgrzewacz GHL wyposażony w wymiennik płytowy, aby zapewnić sobie stały dostęp do ciepłej wody użytkowej przy pojemności zbiornika 197 litrów.

Takie rozwiązanie jest w stanie wprowadzić realne oszczędności w zakresie przygotowywania ciepłej wody użytkowej, dzięki współczynnikowi COP 5,64. Z pompą ciepła jest kompatybilny także podgrzewacz solarny, który pozwala na darmowe pozyskiwanie energii potrzebnej do uzyskania ciepłej wody użytkowej. Obojętnie na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, każde połączone z pompą ciepła urządzenie będzie w stanie przygotować dostateczną ilość ciepłej wody użytkowej, której potrzebują mieszkańcy domu. I to w bardzo szybkim tempie, bo poniżej godziny.

De Dietrich GSHP etykieta energetyczna

De Dietrich GSHP etykieta energetyczna

Ochrona środowiska – niskie zużycie energii

Wybierając pompy ciepła GSHP nie tylko wprowadzasz realne oszczędności do swojego domu, ale również chronisz środowisko przed emitowaniem szkodliwych substancji z systemu grzewczego. Pompy ciepła nie emitują dwutlenku węgla do atmosfery, nie zużywają wód gruntowych, a jedynie czerpią z naturalnego środowiska tyle, ile jest potrzebne, aby wytworzyć dostateczną ilość energii. Działa to bez szkody dla środowiska.

Dostępne modele pomp ciepła De Dietrich GSHP

  • GSHP
  • GSHP V200 GSHL
  • GSHP B200 GSHL
  • GSHP V200 GHL
  • GSHP B200 GHL

 

Dane techniczne oraz ceny konkretnego modelu sprawdzisz poniżej

Katalog De Dietrich gshp geotermalne pompy ciepła

Katalog De Dietrich gshp geotermalne pompy ciepła ( kliknij by otworzyć )


Cennik De Dietrich

W artykule wykorzystano ogólnodostępne materiały i publikacje producentaRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx