GEBERIT - VOLEX
Prezentacja nowego systemu PEX marki GEBERIT – VOLEX
5 lipca 2017
samopoziomujaca-zywica-epoksydowa
Posadzka epoksydowa zamiast płytek
7 lipca 2017

Podbitka dachowa – jak ją zamontować ?

Montaż podbitki dachowej zwykle nie sprawia większych problemów budowlańcom. Używa się do tego podbitki PCV i rozwiązań systemowych. Można ona być montowana na wiele sposobów, wszystko tak naprawdę zależy od oczekiwań inwestora.

Istotne jest, aby budowlańcy byli odpowiednio przygotowani do wykonania podbitki dachowej. Ważne jest, aby wykonać prawidłowe pomiary przestrzeni, które pozwolą nabyć odpowiednią ilość materiału wykończeniowego. Należy pamiętać, że zadaniem podbitki dachowej jest zapewnienie właściwej wentylacji w domu. Przy tego typu pracach należy więc uwzględnić otwory wentylacyjne, czyli kratki wykonane z PCV lub metalu. Należy także zwrócić uwagę na oświetlenie, które będzie w podbitce montowane. Wymaga ono rozprowadzenia instalacji elektrycznej w listwach lub peszlach, a także zaplanowania oprawek świetlnych.Zabezpieczenie podbitki dachowej

Jeżeli wybierzesz podbitki z paneli PCV, nie musisz ich dodatkowo impregnować. Są one gotowe do instalacji. Wybierając te wykonane z paneli aluminiowych, należy nałożyć na nie powlokę antykorozyjną. Podbitka dachowa powstała na bazie blachy ocynkowanej również nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia tuż przed jej montażem. Z kolei na podbitkę drewnianą należy nałożyć farbę i lakier wodoodporny.

Montaż podbitki dachowej

Kierunek układania podbitki zależy od preferencji osobo montującej. Wyróżnić możemy dwa sposoby instalacji podbitki dachowej: do wystających końców krokwi lub do przygotowanego podłoża. W pierwszym przypadku podbitka układana jest równolegle do połaci i przybijana do łat. Montaż na stelażu z łat mających przekrój 3×4 cm lub 4×5 cm stosowany jest, gdy podbitka układana jest prostopadle do ściany elewacyjnej.

Podczas docinania wybranych paneli warto pamiętać o 4-milimetrowej poprawce, która zostanie przeznaczona na rozciągliwość materiału. Panele należy przybić do łat montażowych przy użyciu gwoździ ocynkowanych lub aluminiowych. Powinny one mieć minimum 20 mm długości. W najważniejszych miejscach na dachu, należy stosować rozwiązania systemowe, które zapewnią precyzyjne wykonanie wszystkich prac.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
1 miesiąc temu

do zamontowania najlepiej wezwać fachowca aby zrobił to za nas dobrze

1
0
Podziel się swoją opiniąx