Podbitka dachowa – jak ją zamontować ?
6 lipca 2017
Dlaczego nie warto decydować się na tradycyjną wentylacje grawitacyjną
Dlaczego nie warto decydować się na tradycyjną wentylacje grawitacyjną ?
9 lipca 2017

Posadzka epoksydowa zamiast płytek

samopoziomujaca-zywica-epoksydowa

Posadzki są znakomitym rozwiązaniem do garażu, warsztatu, piwnicy czy pralni. Lepiej sprawdzają się niż płytki, które są mniej odporne na uszkodzenia. Szczególnie dobrym wyborem będzie posadzka epoksydowa.

Najbardziej narażone na uszkodzenia są pomieszczenia użytkowe, takie jak garaże, pomieszczenia gospodarcze czy warsztaty. Większość osób nie kłopocze się, aby wycierać przed wejściem do nich butów., z kół i z podwozia samochodu często kapie woda nasycona dodatkowo solą lub substancjami chemicznymi zebranymi po drodze.

Podobny problem występuje w kotłowni, w której jeżeli pali się węglem, na podłoże może wysypać się gorący popiół lub wyciec smolista substancja. W pomieszczeniu gospodarczym może się mieścić domowa pralnia, w której bywa dużo wilgoci, a czasem podczas awarii woda długo pokrywa posadzkę.

Posadzki umieszczane w takich miejscach muszą być trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, powinny być także antypoślizgowe i odporne na wodę wiele substancji chemicznych, świetnie w takich warunkach sprawdzają się posadzki epoksydowe

Sikafloor 2540

Najczęściej kupowana żywica do posadzki

Sikafloor - 2540 W jest 2-składnikową, aprobowaną przez AgBB, wodorozcieńczalną, barwną powłoką na bazie żywicy epoksydowej do aplikacji posadzkowych.
Zobacz

Posadzki żywiczne – właściwości

Posadzki żywiczne są wykonywane z żywic epoksydowych i poliuretanowych, kiedyś stosowane były tylko w obiektach przemysłowych, teraz coraz częściej wykorzystuje się je w prywatnych domach. Są odporne na nacisk, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, a także wiele substancji chemicznych, praktycznie cały zestaw chemii samochodowej, na którą mogą być narażone w garażu.

Proces wylewania posadzki trwa zwykle od 3 do 6 dni. Posadzka składa się z kilku warstw: gruntującej, pośredniej i zasadniczej. Można na jej powierzchni zastosować także efekty dekoracyjne, posadzki tego typu są idealnie gładkie, posiadają połysk i nie wymagają dodatkowych zabiegów konserwacyjnych, aby mogły wyglądać dobrze, nawet po długim czasie użytkowania. Dobrze wykonana posadzka będzie służyła właścicielowi przez wiele lat.

Żywica epoksydowa – to musicie o niej wiedzieć!
Wycena

Wycena wykonania posadzki z żywicy

Jeżeli chciałbyś wykonać taka posadzkę żywiczną u siebie to skontaktuj się z nami w celu dokonania wyceny

Skontaktuj się z nami
Posadzki parkingowe

Posadzki żywiczne

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony posadzką żywicznym i sprawdź dlaczego to właśnie ten materiał jest tak chętnie wybieranym rozwiązaniem na posadzki podłogi

Zobacz

Posadzka epoksydowa zamiast płytek jest coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w garażach, warsztatach, piwnicach oraz w innych pomieszczeniach technicznych. Dlaczego? Ponieważ wytwarzana dzięki niej powierzchnia jest dużo bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Płytki są jednak dużo bardziej kruche, dlatego posadzka epoksydowa jest najlepszym wyborem, na jaki można się zdecydować, jeżeli nie chce się remontować powierzchni po krótkim czasie eksploatacji. Warto na to rozwiązanie się zdecydować.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
6 lat temu

Spokojnie można taką posadzkę wykonać samemu

1
0
Podziel się swoją opiniąx