Klimatyzacja solarna – nowość czy standard ?
27 lipca 2017
Pomieszczenia z wymaganiami ESD – zastosowanie posadzki Sikafloor
Pomieszczenia z wymaganiami ESD – zastosowanie posadzki Sikafloor
2 sierpnia 2017
Pokaż wszystkie
Jak zbudować odpowiedni klimat w domu ?

Jak zbudować odpowiedni klimat w domu ?

Kłopoty ze snem a sprawność wentylacji

Jakość powietrza, którym oddychamy ma wpływ na to, jak śpimy i czy mamy jakieś dolegliwości związane z układem oddechowym. Warto sprawdzić, czy wentylacja w domu działa poprawnie.

Większość osób 90% czasu spędza w pomieszczeniach, są one narażone na nadmierną ilość wilgoci i pleśni, niedostateczną ilość światła, niekomfortową temperaturę, a także na niską jakość znajdującego się tam powietrza. Wszystkie te czynniki wpływają niekorzystnie na kondycję psychofizyczną oraz na zdrowie. Pojawiają się przewlekłe choroby płuc, a także problemy z układem oddechowym. Zaczynamy mieć problemy ze snem i koncentracją. Powodem wszystkich tych dolegliwości może być zła jakość powietrza w pomieszczeniach, za którą odpowiada niesprawnie działająca wentylacja.

Budując dom warto zwrócić uwagę na efektywność i sprawność instalowanej wentylacji. System energooszczędny i filtrujący nawiewane powietrze świetnie sprawdzi się w nowoczesnych domach. Nie będzie przyczyniał się do strat energii, a powietrze w domu będzie dobre do spania i dla zdrowia.


Zobacz przy okazji w naszym sklepie dział

Oczyszczacze powietrza – Remont

Oczyszczacze powietrza – Remont

Coraz więcej osób przywiązuje wagę do jakości powietrza w swoim domu, producenci przekonują, że nie wystarczy samo wietrzenie pomieszczeń kilka razy na dzień

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/923-oczyszczacze-powietrza

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx