Z wizytą u czołowego producenta systemów wentylacyjnych firmy Remak
16 maja 2017
Gruntowe wymienniki ciepła – poznaj najważniejsze informacje
Gruntowe wymienniki ciepła – poznaj najważniejsze informacje
17 maja 2017
Pokaż wszystkie
Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych ?

Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych ?

Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych ?

Brak serwisowania i zaniedbanie czystości urządzeń klimatyzacyjnych jest powodem dostarczania do wnętrza zanieczyszczonego powietrza przyczyniającego się do rozwoju wielu chorób, wpływa na złe samopoczucie osób, które przebywają w klimatyzowanym pomieszczeniu, dlatego warto dbać o czystość klimatyzatora.

W polskich przepisach nie ma zapisów wskazujących na częstotliwość, z jaką powinna być czyszczona klimatyzacja, bagatelizowanie tego tematu może jednak spowodować pogorszenie się stanu zdrowia osób, które z niej korzystają. Zanieczyszczona klimatyzacja działa również w mniej efektywny sposób, jeżeli będzie się w niej znajdowało zbyt wiele zabrudzeń, nie będzie ona w stanie chłodzić tak dobrze, jak na początku.

Częstotliwość mycia i dezynfekcji klimatyzacji w dużej mierze zależy od specyfikacji danego urządzenia, jak i użytkowania sprzętu w domu, trzeba jednak przyjąć, że klimatyzator należy czyścić przed każdym sezonem, w ramach gwarancji producenci wymagają minimum dwóch przeglądów w ciągu roku, proces czyszczenia musi odbywać się przy użyciu specjalistycznych środków, które będą w stanie usunąć wszelkie zabrudzenia.

Do podstawowych zanieczyszczeń układów klimatyzacyjnych należą:

  • pyły,
  • mikroorganizmy,
  • kleje, smary, uszczelki kable, czyli części składowe klimatyzacji.

Nowe produkty dostępne na rynku, które są przeznaczone do czyszczenia klimatyzacji odznaczają się wysoką skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń, posiadają one również walory estetyczne, takie jak świeży i intensywny zapach, który pozwala na odświeżenie całej klimatyzacji.

Pamiętaj, aby korzystać jedynie z preparatów do dezynfekcji, które zostały dopuszczone przez Ministerstwo Zdrowia, jeżeli produkt posiada takie zaświadczenie, oznacza to, że jego skład jest zgodny z polskimi przepisami.

Najlepiej do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzatora zatrudnić specjalistę, będzie dokładnie wiedział z jakich środków należy skorzystać, aby wszystkie zadania mogły zostać wykonane prawidłowo.

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Izabella
Izabella
5 lat temu

Co ile należy czyścić taki klimatyzator

1
0
Podziel się swoją opiniąx