Z wizytą u czołowego producenta systemów wentylacyjnych firmy Remak
16 maja 2017
Gruntowe wymienniki ciepła – poznaj najważniejsze informacje
Gruntowe wymienniki ciepła – poznaj najważniejsze informacje
17 maja 2017
Pokaż wszystkie
Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych ?

Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych ?

Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych ?

Brak serwisowania i zaniedbanie czystości urządzeń klimatyzacyjnych jest powodem dostarczania do wnętrza zanieczyszczonego powietrza przyczyniającego się do rozwoju wielu chorób, wpływa na złe samopoczucie osób, które przebywają w klimatyzowanym pomieszczeniu, dlatego warto dbać o czystość klimatyzatora.

W polskich przepisach nie ma zapisów wskazujących na częstotliwość, z jaką powinna być czyszczona klimatyzacja, bagatelizowanie tego tematu może jednak spowodować pogorszenie się stanu zdrowia osób, które z niej korzystają. Zanieczyszczona klimatyzacja działa również w mniej efektywny sposób, jeżeli będzie się w niej znajdowało zbyt wiele zabrudzeń, nie będzie ona w stanie chłodzić tak dobrze, jak na początku.

Częstotliwość mycia i dezynfekcji klimatyzacji w dużej mierze zależy od specyfikacji danego urządzenia, jak i użytkowania sprzętu w domu, trzeba jednak przyjąć, że klimatyzator należy czyścić przed każdym sezonem, w ramach gwarancji producenci wymagają minimum dwóch przeglądów w ciągu roku, proces czyszczenia musi odbywać się przy użyciu specjalistycznych środków, które będą w stanie usunąć wszelkie zabrudzenia.

Do podstawowych zanieczyszczeń układów klimatyzacyjnych należą:

  • pyły,
  • mikroorganizmy,
  • kleje, smary, uszczelki kable, czyli części składowe klimatyzacji.

Nowe produkty dostępne na rynku, które są przeznaczone do czyszczenia klimatyzacji odznaczają się wysoką skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń, posiadają one również walory estetyczne, takie jak świeży i intensywny zapach, który pozwala na odświeżenie całej klimatyzacji.

Pamiętaj, aby korzystać jedynie z preparatów do dezynfekcji, które zostały dopuszczone przez Ministerstwo Zdrowia, jeżeli produkt posiada takie zaświadczenie, oznacza to, że jego skład jest zgodny z polskimi przepisami.

Najlepiej do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzatora zatrudnić specjalistę, będzie dokładnie wiedział z jakich środków należy skorzystać, aby wszystkie zadania mogły zostać wykonane prawidłowo.

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Izabella
Izabella
6 lat temu

Co ile należy czyścić taki klimatyzator

1
0
Podziel się swoją opiniąx