Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych ?
Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych ?
16 maja 2017
Certyfikat autoryzowanego dystrybutora VIVAX - Remont Robert Kucharski
Certyfikat autoryzowanego sprzedawcy i instalatora klimatyzatorów firmy VIVAX
18 maja 2017
Pokaż wszystkie
Gruntowe wymienniki ciepła – poznaj najważniejsze informacje

Gruntowe wymienniki ciepła – poznaj najważniejsze informacje

Gruntowe wymienniki ciepła – poznaj najważniejsze informacje

Gruntowe wymienniki ciepła są urządzeniami wykorzystującymi darmową energię skumulowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza w domu. Pompa ciepła poprzez wymiennik pobiera ciepło, które wykorzystywane jest w mieszkaniu.

Główną zasadą działania gruntowych wymienników ciepła jest odbieranie ciepła i przekazywanie go czynnikowi krążącemu w systemie rur. Następnie przygotowany czynnik jest przenoszony do instalacji grzewczej.

W gruncie można zamontować wymienniki:

  • pionowe,
  • poziome,
  • spiralne.

Glikolowe gruntowe wymienniki ciepła

Jednym z najnowszych wymienników ciepła jest wymiennik glikolowy. Wykorzystywany jest tu czynnik pośredni, czyli glikol. Zastosowano tu również inne innowacyjne zmiany – pod ziemią umieszczana jest rura o długości 120-250 metrów mająca średnicę 32-40 mm. Właśnie ta rura zostaje wypełniona glikolem. Uzupełnieniem instalacji jest wymiennik glikol-powietrze znajdujący się na kanale czerpni. Jego zadaniem jest przekazanie energii z czynnika do powietrza wchodzącego do wnętrza centrali rekuperacyjnej.

Do głównych zalet takiego systemu należy to, że nigdy nie dojdzie do zalania wymiennika i można wykorzystać go do ogrzewania pomieszczeń w sezonie zimowym. Natomiast latem, powietrze w domu jest chłodzone.

Regulacja temperatury

Dzięki temu, że zdecydujecie się na zastosowanie gruntowym wymienników ciepła, będziecie mieli kontrolę nad temperaturą w swoim domu. System daje możliwość podgrzania powietrza zimą nawet do 20 stopni Celsjusza, a latem można je schłodzić nawet do poziomu 10 stopni Celsjusza. Instalacja pozwala uzyskać odpowiedni komfort cieplny. Przy tym, można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Zobacz przy okazji gruntowy wymiennik ciepła firmy Zehnder w naszym sklepie

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła marki Zehnder stanowią zabezpieczenie zrównoważonej wentylacji mechanicznej, gdy na zewnątrz panują nieco niższe temperatury.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1655-gruntowe-wymienniki-ciepla-zehnderRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx