Ogrzewanie pompą ciepła LG Therma V
Ogrzewanie pompą ciepła LG Therma V
18 września 2017
Wentylacja na poddaszu – jak ją usprawnić ?
Wentylacja na poddaszu – jak ją usprawnić ?
19 września 2017
Pokaż wszystkie
Budowa domu jesienią

Budowa domu jesienią

Budowa domu jesienią. Czy to dobry pomysł ?

Podejmując decyzję o tym, kiedy zacząć budowę domu, inwestorzy zwracają uwagę przede wszystkim na pogodę. Ma ona znaczenie przede wszystkim dla początkowych prac budowlanych, czyli wykonywania fundamentów. W związku z rozwojem nowych technologii, wiele prac budowlanych można wykonywać nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych panujących jesienią czy zimą. Czy to jednak dobry pomysł, aby w tym czasie rozpoczynać budowę domu jesienią?

Harmonogram prac budowlanych

Jesień to już ostatni dzwonek, aby rozpocząć budowę domu. Istotne jest, aby dokładnie rozplanować wszystkie pilne prace. Trzymanie się harmonogramu ułatwi wykonanie najważniejszych prac w odpowiednim czasie i umożliwi stworzenie budynku pod każdym względem trwałego. Istotne jest, aby korzystać z usług profesjonalnej ekipy, która nie ociąga się z wykonywaniem kolejnych zadań. Ważną rolę będzie tu odgrywał przede wszystkim kierownik budowy, jak i inspektor nadzoru budowlanego. Ich zadaniem jest kontrolowanie przebiegu prac i zapewnienie, aby ekipa zdążyła ze wszystkim na czas.Jeżeli jednak obawiasz się, że podczas prac pojawiają się przestoje, nie decyduj się na budowę domu na jesień. Jest to ryzykowny czas ze względu na możliwość pojawienia się przymrozków, a także śniegu. Jeżeli ekipa budowlana nie zdąży wykonać przynajmniej stanu zerowego (ściany fundamentowe, ściany piwnicy z izolacją, podkład betonowy), może się to skończyć poważnymi stratami.  Budynek na wiosnę trzeba będzie na nowo konstruować.

Promocje w sklepach budowlanych

Jesień to dobry czas na budowę domu, ze względu na promocje, jakie zaczynają obowiązywać na składach budowlanych. Wiele materiałów jest wtedy przecenianych, a tym samym można zmniejszyć koszty inwestycji. Nie musimy obawiać się, że z najpilniejszymi pracami nie zdążymy przed pierwszymi śniegami, ponieważ nowe technologie budowlane pozwalają na tworzenie domów bardzo szybko.

Istotne jest tutaj, aby wybrać właściwe materiały do wznoszenia ścian. Świetnie sprawdzi się beton komórkowy, który pomaga szybko wznieść budynek, a całość będzie bardzo solidna. Elementami wykończeniowymi przy tym materiale są różnego rodzaju bloczki, kształtki, a także płytki. Przy użyciu tych materiałów można wykonywać prace budowlane w temperaturze nawet 0 stopni Celsjusza. Ale wtedy należy pamiętać, aby wykorzystać zimową zaprawę murarską.

Większa dostępność ekipy budowlanej

W związku z tym, że wiele osób jednak decyduje się na rozpoczęcie budowy domu na wiosnę lub latem, ekipy budowlane jesienią mają mniej pracy. W takiej sytuacji dużo prościej jest ustalić dogodny dla nas termin i wynająć ekipę na wyłączność. Wszystkie prace budowlane będą mogły dzięki temu przebiegać sprawnie.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx