Ogrzewanie pompą ciepła LG Therma V
Ogrzewanie pompą ciepła LG Therma V
18 września 2017
Wentylacja na poddaszu – jak ją usprawnić ?
Wentylacja na poddaszu – jak ją usprawnić ?
19 września 2017
Pokaż wszystkie
Budowa domu jesienią

Budowa domu jesienią

Budowa domu jesienią. Czy to dobry pomysł ?

Podejmując decyzję o tym, kiedy zacząć budowę domu, inwestorzy zwracają uwagę przede wszystkim na pogodę. Ma ona znaczenie przede wszystkim dla początkowych prac budowlanych, czyli wykonywania fundamentów. W związku z rozwojem nowych technologii, wiele prac budowlanych można wykonywać nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych panujących jesienią czy zimą. Czy to jednak dobry pomysł, aby w tym czasie rozpoczynać budowę domu jesienią?

Harmonogram prac budowlanych

Jesień to już ostatni dzwonek, aby rozpocząć budowę domu. Istotne jest, aby dokładnie rozplanować wszystkie pilne prace. Trzymanie się harmonogramu ułatwi wykonanie najważniejszych prac w odpowiednim czasie i umożliwi stworzenie budynku pod każdym względem trwałego. Istotne jest, aby korzystać z usług profesjonalnej ekipy, która nie ociąga się z wykonywaniem kolejnych zadań. Ważną rolę będzie tu odgrywał przede wszystkim kierownik budowy, jak i inspektor nadzoru budowlanego. Ich zadaniem jest kontrolowanie przebiegu prac i zapewnienie, aby ekipa zdążyła ze wszystkim na czas.Jeżeli jednak obawiasz się, że podczas prac pojawiają się przestoje, nie decyduj się na budowę domu na jesień. Jest to ryzykowny czas ze względu na możliwość pojawienia się przymrozków, a także śniegu. Jeżeli ekipa budowlana nie zdąży wykonać przynajmniej stanu zerowego (ściany fundamentowe, ściany piwnicy z izolacją, podkład betonowy), może się to skończyć poważnymi stratami.  Budynek na wiosnę trzeba będzie na nowo konstruować.

Promocje w sklepach budowlanych

Jesień to dobry czas na budowę domu, ze względu na promocje, jakie zaczynają obowiązywać na składach budowlanych. Wiele materiałów jest wtedy przecenianych, a tym samym można zmniejszyć koszty inwestycji. Nie musimy obawiać się, że z najpilniejszymi pracami nie zdążymy przed pierwszymi śniegami, ponieważ nowe technologie budowlane pozwalają na tworzenie domów bardzo szybko.

Istotne jest tutaj, aby wybrać właściwe materiały do wznoszenia ścian. Świetnie sprawdzi się beton komórkowy, który pomaga szybko wznieść budynek, a całość będzie bardzo solidna. Elementami wykończeniowymi przy tym materiale są różnego rodzaju bloczki, kształtki, a także płytki. Przy użyciu tych materiałów można wykonywać prace budowlane w temperaturze nawet 0 stopni Celsjusza. Ale wtedy należy pamiętać, aby wykorzystać zimową zaprawę murarską.

Większa dostępność ekipy budowlanej

W związku z tym, że wiele osób jednak decyduje się na rozpoczęcie budowy domu na wiosnę lub latem, ekipy budowlane jesienią mają mniej pracy. W takiej sytuacji dużo prościej jest ustalić dogodny dla nas termin i wynająć ekipę na wyłączność. Wszystkie prace budowlane będą mogły dzięki temu przebiegać sprawnie.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx