Sikagard-723 Pavement 5 l
Sikagard ® – 723 Pavement
11 kwietnia 2018
KAISAI FOCUS KWF
Klimatyzator ścienny Kaisai FOCUS (KWF)
12 kwietnia 2018

Daikin Altherma – gruntowa pompa ciepła

Daikin Altherma – gruntowa pompa ciepła to niezawodne rozwiązanie grzewcze, a także pozwalające na przygotowywanie ciepłej wody użytkowej, system doskonale sprawdzi się w naszych warunkach klimatycznych. 

Trzeba podkreślić, że pobieranie energii odnawialnej z gruntu jest najbardziej efektywne, jest to także niezawodne źródło energii, które świetnie radzi sobie we naszych  warunkach klimatycznych, głównie dlatego, że temperatura gruntu na pewnym poziomie pozostaje niezmienna przez cały rok, w związku z tym, wymiennik gruntowy jest idealnym źródłem energii odnawialnej.

Dla nowego budownictwa i budynków po remoncie

Gruntowe pompy ciepła można wprowadzać do nowych domów, a także budynków po renowacji, wystarczy że inwestor będzie dysponował odpowiednią powierzchnią działki, dzięki temu nie będzie problemu z umieszczeniem pionowych sond rozłożonych prostopadle w gruncie.

Pompa ciepła Daikin Altherma jest zasilana w 80% z energii odnawialnej, a jedynie w 20% z energii elektrycznej, dzięki temu ma efektywność energetyczną klasy A++.


Zalety systemu Daikin Altherma

 

 

Zalety systemu Daikin Altherma

  1. Pompa ciepła – jednostka wewnętrzna jest zintegrowana ze zbiornikiem ciepłej wody użytkowej,
  2. Zbiornik ciepłej wody użytkowej – jest fabrycznie zamontowany przy pompie ciepła.
  3. Do pompy ciepła można podłączyć ogrzewanie podłogowe, grzejniki lub konwektory pompy ciepła.
  4. Kolektor gruntowy – jest on przyłączany do jednostki wewnętrznej, może to być pionowa sonda lub poziomy kolektor umieszczany w gruncie,

Sterowanie Daikin Altherma

Układ sterowania inwerterowego Daikin to energooszczędna technologia., dzięki dostosowaniu urządzenia do potrzeb, jest możliwość zaoszczędzenia nawet 30% energii. W związku z tym, że układ nie traci energii na uruchamianie i zatrzymywanie silnika, straty energii są minimalne, układ inwertera tak dostosowuje prędkość silnika, aby pracował on w sposób ciągły i bardziej efektywny.


Cennik Daikin

Wycena urządzeń

Daikin – Budowa i Remont

Daikin – Budowa i Remont

Daikin to japoński producent systemów klimatyzacyjnych, który działa na rynku od 1924 roku. Działa w Japonii, Chinach, Australii, Indiach, Filipinach, Azji Południowo-Wschodniej, Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Zobacz: remont.biz.pl/category/daikin/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx