Cennik instalacji ogrzewanie elektryczne
Cennik instalacji – ogrzewanie elektryczne
20 sierpnia 2019
Płyn do mycia elewacji
Płyn do mycia elewacji
23 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Jaka powinna być grubość styropianu przy budowie domu

Jaka powinna być grubość styropianu przy budowie domu

Jaka powinna być grubość styropianu przy budowie domu

W momencie budowy domu grubość styropianu musi określić projektant, który bierze oprócz zakładanego współczynnik ciepła również pod uwagę pod uwagę materiał konstrukcyjny. Zastanawiając się jaki styropian będzie najodpowiedniejszym należy pamiętać, że tak naprawdę ocieplenie naszego budynku w różnych miejscach bez wątpienia wymaga zastosowania styropianu o różniącej się od siebie grubości.

Optymalna grubość styropianu

- do ocieplenia ścian zewnętrznych elewacji używa się najczęściej styropianu: 15 cm – 20 cm,

- do ocieplenia podłóg (rozłożony w kilku warstwach ): 10 cm – 20 cm,

- do ocieplenia dachu nachylonego: 15 cm – 25 cm,

- do ocieplenia dachu płaskiego: 25 cm – 35 cm,

- do ocieplenia stropodachów: 20 cm – 30 cm,

- do ocieplenia stropów: 5 cm – 10 cm,

- do ocieplenia fundamentów i piwnic: 10 cm – 15 cm,

Należy mieć na uwadze, że grubość styropianu na elewacji zewnętrznej powinna być większa od umieszczonych płyt izolujących taki to fundament.

Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe ?

Zobacz również jaki powinien być styropian pod ogrzewanie podłogowe

Zobacz

Jaka powinna być grubość styropianu przy budowie domu ( jaki gruby styropian )

Ciekawostką jest, że obecne budownictwo domów jednak rezygnuje z nieużytkowych strychów. Doskonałym rozwiązaniem w tym miejscu okazuje się być poddasze mieszkalne. To właśnie one odpowiednio zwiększają użytkowy metraż tych budynków, które okazują się być coraz to bardziej wyszukane. Nadal jednak powierzchnia pod połacią dachów nie zostaje wykorzystywana. Ma to swoje zalety, ponieważ w takich przypadkach nie musimy zainwestować w dokładne ocieplenie tak zwanych skosów naszego poddasza. Jedynie co należy zrobić to odpowiednio ocieplić nasz strop betonowy bądź drewniany.

Ciekawostką jest, że to właśnie wełna mineralna przeznaczona na strop w naszych domach w większości przypadków przybiera zatem formę maty. Jest ona niezwykle sprężysta. Skutkuje to tym, że doskonale pokrywa wszelkie bardzo trudno dostępne miejsca. Ogromnym atutem wspomnianego materiału okazuje się być doskonała izolacja termiczna, jak i również akustyczna. Ocieplenie najczęściej wykonuje się z najpopularniejszych materiałów o niezwykle zadowalających parametrach z grupy termoizolacyjnej. Nie należy także zapominać, że większość z nich zawiera w sobie dość odmienne właściwości.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx