Cennik instalacji ogrzewanie elektryczne
Cennik instalacji – ogrzewanie elektryczne
20 sierpnia 2019
Płyn do mycia elewacji
Płyn do mycia elewacji
23 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Jaka powinna być grubość styropianu przy budowie domu

Jaka powinna być grubość styropianu przy budowie domu

Jaka powinna być grubość styropianu przy budowie domu

W momencie budowy domu grubość styropianu musi określić projektant, który bierze oprócz zakładanego współczynnik ciepła również pod uwagę pod uwagę materiał konstrukcyjny. Zastanawiając się jaki styropian będzie najodpowiedniejszym należy pamiętać, że tak naprawdę ocieplenie naszego budynku w różnych miejscach bez wątpienia wymaga zastosowania styropianu o różniącej się od siebie grubości.

Optymalna grubość styropianu

- do ocieplenia ścian zewnętrznych elewacji używa się najczęściej styropianu: 15 cm – 20 cm,

- do ocieplenia podłóg (rozłożony w kilku warstwach ): 10 cm – 20 cm,

- do ocieplenia dachu nachylonego: 15 cm – 25 cm,

- do ocieplenia dachu płaskiego: 25 cm – 35 cm,

- do ocieplenia stropodachów: 20 cm – 30 cm,

- do ocieplenia stropów: 5 cm – 10 cm,

- do ocieplenia fundamentów i piwnic: 10 cm – 15 cm,

Należy mieć na uwadze, że grubość styropianu na elewacji zewnętrznej powinna być większa od umieszczonych płyt izolujących taki to fundament.

Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe ?

Zobacz również jaki powinien być styropian pod ogrzewanie podłogowe

Zobacz

Jaka powinna być grubość styropianu przy budowie domu ( jaki gruby styropian )

Ciekawostką jest, że obecne budownictwo domów jednak rezygnuje z nieużytkowych strychów. Doskonałym rozwiązaniem w tym miejscu okazuje się być poddasze mieszkalne. To właśnie one odpowiednio zwiększają użytkowy metraż tych budynków, które okazują się być coraz to bardziej wyszukane. Nadal jednak powierzchnia pod połacią dachów nie zostaje wykorzystywana. Ma to swoje zalety, ponieważ w takich przypadkach nie musimy zainwestować w dokładne ocieplenie tak zwanych skosów naszego poddasza. Jedynie co należy zrobić to odpowiednio ocieplić nasz strop betonowy bądź drewniany.

Ciekawostką jest, że to właśnie wełna mineralna przeznaczona na strop w naszych domach w większości przypadków przybiera zatem formę maty. Jest ona niezwykle sprężysta. Skutkuje to tym, że doskonale pokrywa wszelkie bardzo trudno dostępne miejsca. Ogromnym atutem wspomnianego materiału okazuje się być doskonała izolacja termiczna, jak i również akustyczna. Ocieplenie najczęściej wykonuje się z najpopularniejszych materiałów o niezwykle zadowalających parametrach z grupy termoizolacyjnej. Nie należy także zapominać, że większość z nich zawiera w sobie dość odmienne właściwości.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx