Barwna, sztywna posadzka o fakturowanej powierzchni
Barwna, sztywna posadzka o fakturowanej powierzchni
23 czerwca 2019
Iniekcja krystaliczna - odtworzenie i naprawa izolacji przeciwwilgociowej ścian i fundamentów
Iniekcja krystaliczna – odtworzenie i naprawa izolacji przeciwwilgociowej murów, ścian i fundamentów
26 czerwca 2019

Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe ?

Ogrzewanie podłogowe wymaga w celu uniknięcia strat cieplnych wykonania prawidłowej izolacji termicznej. Sprawdź w jaki sposób prawidłowo dobrać styropian do podłogówki.

Dobór izolacji przeprowadzamy według normy PN-EN 1264-4, dokument ten precyzuje dane dla temperatury na zewnątrz w przedziale -5 do – 15 stopni Celsjusza.

Podłoga nad pomieszczeniem ogrzewanym to 0,75 (m²·K)/W – warstwa materiału izolacyjnego o grubości 3 cm ( współczynnik przewodzenia ciepła λ wynoszący 0,04 W/(m·K) )
Podłoga nad pomieszczeniem nie ogrzewanym to 2,0 (m²·K)/W – warstwa materiału izolacyjnego o grubości 8 cm ( współczynnik przewodzenia ciepła λ wynoszący 0,04 W/(m·K) )
Podłoga wykonana na gruncie 2,25 (m²·K)/W – warstwa materiału izolacyjnego o grubości 10 cm ( współczynnik przewodzenia ciepła λ wynoszący 0,04 W/(m·K) )

Należy pamiętać że oprócz współczynnika oporu ciepła, równie ważny będzie drugi parametr czyli wartość przenikania ciepła ( tzw. współczynnik U ) , który dla temperatury w pomieszczeniu powyżej 16 stopni Celsjusza powinien wynosić co najmniej 0,30 W/(m²·K)

Mata styropianowa do podłogówki

Nasza podpowiedź

Na rynku są dostępne specjalne maty styropianowe z folia aluminiową do podłogówki. Płyty te ułatwiają w dużym stopniu wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego poprzez umieszczenie na nich linii w rozstawie 5 centymetrów co niesamowicie ułatwia prowadzenie instalacji grzewczej.

Instalacje ogrzewania podłogowego warto by uniknąć błędów instalacyjnych prowadzić w oparciu o projekt instalacji ogrzewania podłogowego.

Wycena NK

Szukasz styropianu dla siebie ?

Jeżeli szukasz styropianu pod ogrzewanie podłogowe, wyślij do nas zapytanie ofertowe. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami jestęsmy wstanie dobrac odpowiedni dla Ciebie styropian w najlepszej cenie.

Wyślij zapytanie
Projekt ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe, to jedno z pytań przed którymi stoi inwestor planujący wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego. Prawidłowy dobór styropianu gwarantuje nam minimalizację strat energii a co za tym idzie przekłada się na oszczędności na późniejszych kosztach ogrzewania danego pomieszczenia oraz całego domu lub mieszkania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia
Klaudia
2 lat temu

Za ile kupowaliście styropian pod podłogówkę ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx