Tweetop Wall
Tweetop Wall – ścienne ogrzewanie zamiast podłogowego
28 sierpnia 2017
Kominek z płaszczem wodnym – rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnym domu
Kominek z płaszczem wodnym – rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnym domu
31 sierpnia 2017

Rekuperator Vasco D275 EP II

Nowoczesnym rozwiązaniem wentylacyjnym, które można wprowadzić do swojego domu jest rekuperator VASCO D275 EP II. Nadaje się do montażu na ścianie lub pod sufitem. Rozwiązanie to jest kompaktowe i zapewnia dostosowanie do potrzeb użytkownika.

System VASCO SILENT VENTILATION z wykorzystaniem rekuperatora D275 EP II można wprowadzić zarówno do nowych, jak i remontowanych budynków. Urządzenie jest ciche i bardzo wydajne, dzięki wyposażeniu w silnik typu EC. Redukuje on hałas pojawiający się przy pracy urządzenia, a także zapewnia oszczędzanie energii elektrycznej. Wszystko to sprawia, że jest to jedna z najlepszych opcji, na jaką możemy zdecydować się w przypadku wentylacji domu.

Uniwersalność montażu dzięki kompaktowym wymiarom i niskiej wadze (23 kg).

Możliwość montowania na ścianie lub suficie.


Idealne rozwiązanie w małych domach ze względu na możliwość zabudowania pod sufitem i oszczędność miejsca.

Wysokość montażu poziomego 30 cm umożliwia ukrycie rekuperatora w zabudowie sufitowej.

  • Maksymalny przepływ powietrza 275 m³/h przy 150 Pa

  • Odzysk ciepła (Karta Produktu EcoDesign) = 92%.

  • Maksymalny pobór mocy elektrycznej = 168 W.

Budowa D275 EP II

- Korpus zbudowany z EPP (spieniony polipropylen) ze stalowymi wzmocnieniami.

- Przy montażu naściennym przyłącza na zewnątrz od dołu, przy montażu podsufitowym wskazane pochylenie o kilka stopni po stronie przyłączy na zewnątrz.

Wyposażenie D275 EP II

Rekuperator został wzbogacony o efektywny wymiennik ciepła, filtry elektrostatyczne, a także zaawansowany system sterowania. Pomimo kompaktowej wielkości, urządzenie sprawdzi się świetnie zarówno w domach z jedną, jak z dwoma kondygnacjami. W obudowie rekuperatora zmieszczono wszystko, co jest potrzebne do efektywnej wentylacji. Przy tym urządzenie działa cicho i energooszczędnie, co jest jego dodatkową zaletą.

Filtry o właściwościach elektrostatycznych i antybakteryjnych, produkowane przez firmę 3M™.


Filtry typu HAF (High Air Flow) zachowując niski opór dla przepływu powietrza w zakresie filtracji drobnego kurzu i pyłków roślinnych osiągają efekt równoważny klasie filtrów F6 dzięki właściwościom elektrostatycznym.

Vasco-Wymiennik-ciepła

Wymiennik ciepła

• Krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik z polistyrenu o wysokiej skuteczności.

• Wymiennik jest automatycznie chroniony przed zamarzaniem w miesiącach zimowych, z zastosowaniem grzałki elektrycznej dla pełnego balansowania nawiewu i wywiewu w okresie mrozów.

Zasada-działania-bypass-w-rekuperacji

Automatyczny by-pass letni

Rekuperator posiada automatyczny bypass - sprawdź czym jest bypass oraz dlaczego jest taki ważny

Zobacz

Przełącznik bezprzewodowy w standardzie + możliwości sterowania opcjonalnego

Dostarczany z zalogowanym bezprzewodowym przełącznikiem biegów.

Grzałka elektrycznaGrzałka elektryczna dla ochrony przeciwzamrożeniowej wymiennika montowana na króćcu z czerpni.

Montaż grzałki wewnątrz króćca z czerpni.

Bramka-Vasco-WiF

Sterownie rekuperacja za pomocą smartfona

Bramka VASCO WiFi podłączona do domowego routera internetu umożliwia poprzez bezpłatną aplikację na smartfonie (iOS lub Android) utworzenie własnego tygodniowego programu pracy rekuperatora, a także wykonanie podstawowych ustawień.
Zobacz

Ile kosztuje rekuperator Vasco D275 EP II

Cena netto rekuperatora Vasco D275 EP II podana została według cennika producenta na rok 2018

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę i rabat

Program-czyste-powietrze-NK

Dofinansowanie do zakupu

W programie "czyste powietrze" możesz ubiegać się o dofinansowanie lub pożyczkę na zakup tego rekuperatora, sprawdź w jaki sposób takie dofinansowanie otrzymać

Zobacz
projekt rekuperacji

Zobacz jak uzyskać darmowy projekt wentylacji mechanicznej

Nasz branżowy projekt wentylacji zawiera pełne zestawienie min. obliczenia bilansu powietrza, rysunki techniczne itp.
Zobacz

Rekuperator VASCO D275 EP II – możliwości systemu

Rekuperacja jest systemem, który coraz częściej użytkownicy wprowadzają do swoich nowo budowanych domów. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła daje znacznie więcej możliwości niż wentylacja grawitacyjna, która działa w bezwładny sposób i nie ma możliwości kontrolowania jej pracy. VASCO D 275 EP II to rekuperator w każdym calu dostosowany do potrzeb użytkownika, spełniający jego oczekiwania. Nie stwarza problemów podczas montażu, a w dodatku jest wyposażony w szereg nowoczesnych, innowacyjnych elementów, które przekładają się na jego sprawne działanie. Wszystko to powoduje, że VASCO D275 EP II jest dobrym wyborem.

Zasady działania rekuperatora D 275 EP II

Rekuperator jest centralną jednostką systemu wentylacji z odzyskiem ciepła. Pomaga usuwać wilgotne i ciepłe pomieszczenie z pomieszczeń użytkowych, takich jak łazienka, toaleta, pralnia czy spiżarnia. Przy tym jednocześnie dostarcza do wnętrza świeże powietrze. Pojawia się ono m.in. w pokoju dziennym czy sypialni. Te dwa strumienie nie mieszają się ze sobą.

Wewnątrz urządzenia, a dokładnie w wymienniku ciepła, dochodzi do przekazania ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz do powietrza świeżego. Podnoszone jest ono do temperatury, która będzie komfortowa wewnątrz domu. Wszystkie te działania sprawiają, że możemy mieć w swoim domu wentylację z odzyskiem ciepła. Realne oszczędności będą dzięki temu możliwe.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx