Klasa energetyczna – nowe etykiety dla generatorów ciepła i podgrzewaczy wody
Klasa energetyczna – nowe etykiety dla generatorów ciepła i podgrzewaczy wody
25 sierpnia 2017
Vasco-D275
Rekuperator VASCO D275 EP II – możliwości systemu
29 sierpnia 2017

Tweetop Wall – ścienne ogrzewanie zamiast podłogowego

Tweetop Wall to innowacyjny i ekologiczny system ogrzewania. Można go wykorzystać wszędzie tam, gdzie montaż ogrzewania podłogowego jest niemożliwy.  

Nowoczesny system ogrzewania ściennego daje możliwość pełnego dostosowania do aktualnej aranżacji wnętrza. Ponadto, w ogrzewanych pomieszczeniach nie trzeba będzie stosować standardowych grzejników lub skracać mebli kuchennych, aby pod oknem mogły zmieścić się systemy grzewcze. Jest to dogodne rozwiązanie, świetnie sprawdzające się w nowoczesnych, przestrzennych domach.

Tweetop Wall daje możliwość uzyskania szybkiego komfortu termicznego w pomieszczeniach. Będzie w nich ciepło i przytulne pod każdym względem. Taki efekt pozwoli korzystać z domu w jeszcze bardziej komfortowy sposób. Warto także podkreślić, że wytwarzane ciepło jest pochłaniane przez wszystkie elementy znajdujące się w pomieszczeniach. Daje to możliwość zapewnienia stałej i przyjemnej temperatury w domu.

Montaż Tweetop Wall

Montaż Tweetop Wall

Jak zamontować Tweetop WallOgrzewanie ścienne montowane jest bezpośrednio na ścianie lub za izolacją. Wykorzystuje się do tego celu szyny montażowe. System można wprowadzić zarówno do ścian prefabrykowanych, ceglanych czy wykonanych z płyt gipsowych. Rury, które są częścią systemu można zamontować przy oknie.

Istotne jest, aby montować system w taki sposób, aby nie był zasłaniany przez meble oraz obrazy znajdujące się na ścianie lub bezpośrednio przy niej. Jeżeli ściany będą obficie zastawione, zmniejszy to efektywność cieplną ogrzewania. Najlepiej, gdyby meble były odsunięte od ściany na 5 cm.

Ogrzewanie ścienne zwykle nie powoduje szkód dla struktury ściany. Istotne jest jednak, aby właściwie zabezpieczyć ją przed ewentualnym uszkodzeniami. W tym celu należy zastosować siatkę z włókien szklanych, która będzie dodatkowym wzmocnieniem dla jej struktury. Siatka powinna wystawiać poza obszar ogrzewanej części minimum na 25 cm z każdej strony. Na siatkę należy nałożyć co najmniej dwie warstwy tynku – najlepiej, gdyby miał on 3-4 cm.

Materiał na ścianie a ogrzewanie Tweetop Wall

Ogrzewanie Tweetop Wall świetnie sprawdza się pod każdym typem pokrycia. Może to być zwykły tynk, kafelki, drewno czy panele. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Istotne jest jedynie to, aby wykorzystać atestowane pokrycie, które spełnia warunki umożliwiające jego współdziałanie z ogrzewaniem płaszczyznowym. Tego typu informacje znajdziemy na opakowaniu pokrycie, które wybraliśmy.

Gdzie można zastosować system Tweetop Wall?

Ogrzewanie ścienne proponowane przez Tweetop Home można wprowadzić zarówno do obiektów istniejących, jak i nowych. Nadaje się do zastosowania we wszystkich obiektach. Świetnie sprawdzi się zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych. Oczywiście system można wprowadzić także do obiektów usługowych, sakralnych oraz przemysłowo-magazynowych. Zastosowanie tego systemu ogrzewania jest więc nieograniczone.


Potrzebujesz pomocy przy doborze systemu – skontaktuj się z nami

Kontakt

Kontakt

Firma wdrażająca najnowsze systemy służące do ogrzewania, chłodzenia i wentylowania pomieszczeń. Proponujemy rozwiązania ekologiczne, ekonomiczne i energooszczędne

Zobacz: remont.biz.pl/kontakt/Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
5 lat temu

W norwegi gdzie pracowałem tego typu rozwiązania są bardziej popularne niż ogrzewanie podłogowe

Tomasz
Tomasz
5 lat temu

Jak pracowaliśmy w Norwegii to też takie robiliśmy

2
0
Podziel się swoją opiniąx