Junker Bosch Compress 7000i AW 1
Junkers Bosch Compress 7000i AW – rewolucyjne powietrzne pompy ciepła
30 stycznia 2018
Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura P22V
Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura P22V
1 lutego 2018
Pokaż wszystkie

Zehnder ComfoFond-L – gruntowy wymiennik ciepła

Zehnder ComfoFond-L – gruntowy wymiennik ciepła

Gruntowy wymiennik ciepła jest wykorzystywany jako zabezpieczenie wentylacji mechanicznej przy niskich temperaturach zewnętrznych. Jak działa ComfoFond-L?

Zehnder ComfoFond-L korzysta ze stałej temperatury znajdującej się w gruncie do odzysku ciepła i regulacji temperatury powietrza doprowadzanego do pomieszczeń. Magazynuje w kolektorze poziomym lub w sondzie energię geotermalną, która jest wykorzystywana do schładzania lub podgrzewania powietrza. Wymiennik ciepła ComfoFond-L jest podłączony do jednostki wentylacyjnej. Wiosną i jesienią wymiennik nie jest używany, ponieważ powietrze zewnętrzne oraz grunt mają zbliżoną temperaturę. ComfoFond-L aktywowany jest tylko w razie potrzeby. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych i dwurodzinnych.

Gruntowy-wymiennik-ciepła-Zehnder-ComfoFond-L-3

Najważniejsze cechy:

ComfoFond-L zapewnia komfort

Wymiennik ciepła wraz z jednostką wentylacyjną zapewniają stały dostęp do świeżego powietrza, które wtłaczane jest do pomieszczeń. Zimą powietrze zewnętrzne jest wstępnie ogrzewane, a latem schładzane. Urządzenie nie zamarznie, nawet jeżeli na zewnątrz będzie panowała temperaturę -5 stopni Celsjusza.

ComfoFond-L to rozwiązanie elastyczne

System od Zehnder nie zajmuje dużej ilości miejsca. Gwarantuje bezproblemowy montaż w gruncie. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się na terenach, na których występują wody gruntowe.

ComfoFond-L odznacza się efektywnością energetyczną

Wymiennik ciepła od Zehnder wykorzystuje do swojej pracy energię znajdującą się w gruncie. Pozwala to na efektywne działanie całego systemu.Gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond L

Gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond L


Zobacz również

Cennik Zehnder

Wycena urządzeń

Zehnder – Budowa i Remont

Zehnder – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/zehnder/Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
5 lat temu

Warto korzystać z tego typu rozwiązań, można sporo dzięki temu zaoszczędzić

Krzysztof
Krzysztof
5 lat temu

Dokładnie tak dużo, darmowej energii dzięki temu rozwiązaniu

2
0
Podziel się swoją opiniąx