Junker Bosch Compress 7000i AW 1
Junkers Bosch Compress 7000i AW – rewolucyjne powietrzne pompy ciepła
30 stycznia 2018
Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura P22V
Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura P22V
1 lutego 2018
Pokaż wszystkie

Zehnder ComfoFond-L – gruntowy wymiennik ciepła

Zehnder ComfoFond-L – gruntowy wymiennik ciepła

Gruntowy wymiennik ciepła jest wykorzystywany jako zabezpieczenie wentylacji mechanicznej przy niskich temperaturach zewnętrznych. Jak działa ComfoFond-L?

Zehnder ComfoFond-L korzysta ze stałej temperatury znajdującej się w gruncie do odzysku ciepła i regulacji temperatury powietrza doprowadzanego do pomieszczeń. Magazynuje w kolektorze poziomym lub w sondzie energię geotermalną, która jest wykorzystywana do schładzania lub podgrzewania powietrza. Wymiennik ciepła ComfoFond-L jest podłączony do jednostki wentylacyjnej. Wiosną i jesienią wymiennik nie jest używany, ponieważ powietrze zewnętrzne oraz grunt mają zbliżoną temperaturę. ComfoFond-L aktywowany jest tylko w razie potrzeby. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych i dwurodzinnych.

Gruntowy-wymiennik-ciepła-Zehnder-ComfoFond-L-3

Najważniejsze cechy:

ComfoFond-L zapewnia komfort

Wymiennik ciepła wraz z jednostką wentylacyjną zapewniają stały dostęp do świeżego powietrza, które wtłaczane jest do pomieszczeń. Zimą powietrze zewnętrzne jest wstępnie ogrzewane, a latem schładzane. Urządzenie nie zamarznie, nawet jeżeli na zewnątrz będzie panowała temperaturę -5 stopni Celsjusza.

ComfoFond-L to rozwiązanie elastyczne

System od Zehnder nie zajmuje dużej ilości miejsca. Gwarantuje bezproblemowy montaż w gruncie. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się na terenach, na których występują wody gruntowe.

ComfoFond-L odznacza się efektywnością energetyczną

Wymiennik ciepła od Zehnder wykorzystuje do swojej pracy energię znajdującą się w gruncie. Pozwala to na efektywne działanie całego systemu.Gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond L

Gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond L


Zobacz również

Cennik Zehnder

Wycena urządzeń

Zehnder – Budowa i Remont

Zehnder – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/zehnder/Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
6 lat temu

Warto korzystać z tego typu rozwiązań, można sporo dzięki temu zaoszczędzić

Krzysztof
Krzysztof
6 lat temu

Dokładnie tak dużo, darmowej energii dzięki temu rozwiązaniu

2
0
Podziel się swoją opiniąx