Jak wybrać dobrego dekarza
Jak wybrać dobrego dekarza?
21 lipca 2021
Drzwi przesuwne - wybierz najlepsze do twojej kabiny prysznicowej
Drzwi przesuwne – wybierz najlepsze do twojej kabiny prysznicowej!
22 lipca 2021
Pokaż wszystkie
Stawki podatku od nieruchomości w 2022 czyli jaki zapłacimy podatek od domów i mieszkań w przyszłym roku

Stawki podatku od nieruchomości w 2022 czyli jaki zapłacimy podatek od domów i mieszkań w przyszłym roku

Stawki podatku od nieruchomości w 2022 czyli jaki zapłacimy podatek od domów i mieszkań w przyszłym roku.

Podatek od nieruchomości jest ściśle powiązany z wskaźnikiem inflacji w pierwszym półroczu roku poprzedzającego aktualizację stawek podatkowych na rok przyszły. W lipcu GUS zakomunikował iż inflacja w pierwszym półroczu 2021 wyniosła 3,6 % więc o tyle też wzrosną maksymalne stawki podatku od domów, mieszkań oraz pozostałych nieruchomości. Sprawdźmy więc ile mogą wynieść maksymalne stawki podatku od nieruchomości w nadchodzącym 2022 roku.

podatki, podatek, dom, koszty

Podatek od nieruchomości w 2022 dla osób fizycznych ( maksymalne stawki ):

- Podatek od gruntu - 0,54 zł/m2

- Podatek od domu – 0,89 zł/m2

- Podatek od mieszkania – 0,89 zł/m2

Podatek od nieruchomości w 2022 dla przedsiębiorców ( maksymalne stawki ):

- Podatek od gruntu – 1,03 zł/m2

- Podatek od budynku – 25,74 zł

Należy nadmienić iż są to maksymalne stawki podatku od nieruchomości i każda z gmin ma prawo do ustalenia własnej wysokości podatku który nie może być jednak większy niż maksymalna stawka opublikowana przez ministerstwo finansów. Do tej pory jednak zdecydowana większość gmin stosowała maksymalne stawki podatku ( min. Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy np. Gdańsk ) więc realnie musimy liczyć się z tym iż tak samo będzie w nadchodzącym 2022 roku

Stawki podatku od nieruchomości w 2022 czyli jaki zapłacimy podatek od domów i mieszkań w przyszłym roku.

Podatek od nieruchomości jest ściśle powiązany z wskaźnikiem inflacji w pierwszym półroczu roku poprzedzającego aktualizację stawek podatkowych na rok przyszły. W lipcu GUS zakomunikował iż inflacja w pierwszym półroczu 2021 wyniosła 3,6 % więc o tyle też wzrosną maksymalne stawki podatku od domów, mieszkań oraz pozostałych nieruchomości. Sprawdźmy więc ile mogą wynieść maksymalne stawki podatku od nieruchomości w nadchodzącym 2022 roku.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stan
Stan
1 rok temu

Jak on liczą tą inflację skoro wszystko podrożało ogromnie ?

Bogmar
Bogmar
1 rok temu
Reply to  Stan

W taki sposób; idziesz z psem na spacer – średnio macie po 3 nogi ….

Waldek
Waldek
11 miesięcy temu
Reply to  Stan

Chleb podrożał o 50 % a podkłady kolejowe staniały o 45 %, inflacja wynosi 5%

Renata
Renata
8 miesięcy temu
Reply to  Stan

Oficjalna inflacja 7,8 % za GUS
Chleb zdrożał o 50 %, części do rakiety Apollo staniały o 42,2 % = INFLACJA dla zwykłego Kowalskiego, KTÓREGO INTERESUJE TYLKO ZAKUP CHLEBA 7,8 %

Iza
Iza
1 rok temu

Macie jakiś pomysł jak nie płacić tego podatku ? Są jakieś ulgi ?

Zuzanna
Zuzanna
1 rok temu
Reply to  Iza

Nie ma żadnych ulg, ten podatek trzeba zapłacić

Zibi
Zibi
1 rok temu
Reply to  Iza

Napisz do pinokia by w ramach „nowego wału” wprowadził ulgę na to ..

7
0
Podziel się swoją opiniąx