Narożnik do salonu - źródło twojego komfortu
Narożnik do salonu – źródło twojego komfortu
19 lipca 2021
Stawki podatku od nieruchomości w 2022 czyli jaki zapłacimy podatek od domów i mieszkań w przyszłym roku
Stawki podatku od nieruchomości w 2022 czyli jaki zapłacimy podatek od domów i mieszkań w przyszłym roku.
22 lipca 2021
Pokaż wszystkie
Jak wybrać dobrego dekarza

Jak wybrać dobrego dekarza

Jak wybrać dobrego dekarza?

Dach jest elementem domu, na który trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i uwagi. Chroni on w największym stopniu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, co od zawsze było bardzo ważne w ludzkiej historii. Dziś oczywiście przetrwanie, choć ważne, jest brane za niewartą uwagi normę, co sprawia, że estetyka dachu jest coraz ważniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że funkcjonalność i piękno powinny iść w tym przypadku w parze. Jak tego dokonać?

Jak wybrać dobrego dekarza - dach

Dekarz - czym się zajmuje?

Nazwa pochodzi z niemieckiego słowa Decker, które znaczy nic innego, jak właśnie osobę, która dba o dach nad ludzkimi głowami. Dziś dekarz, a w szczególności firmy dekarskie, muszą być bardzo uniwersalni, gdyż konstrukcje mają coraz dziwniejsze, choć ciekawe, kształty, co łączy się z potrzebą adaptacji i zwiększania wiedzy przez tych specjalistów. Sprawia to, że szczególnie wielkomiastowe firmy dekarskie muszą nadążać za trendami - dekarze z Wrocławia (sprawdź na https://building-companion.pl/dekarstwo/wroclaw) i dekarze z Poznania (sprawdź na https://building-companion.pl/dekarstwo/poznan--61-001) są stawiani przed trudnymi zadaniami. Nie inaczej sytuacja przedstawia się z warszawskimi dekarzami (porównaj oferty firm dekarskich na https://building-companion.pl/dekarstwo/warszawa--mazowieckie).

Jak wybrać dobrego dekarza?

Jakkolwiek bezpieczeństwo, szczególnie w polskich warunkach, jest odczuwane jako norma, nie można lekceważyć pogody i próbować oszczędzić na budowie dachu. Zarówno materiały, jak i firma dekarska powinna zostać wybrana ze względu na ich jakość, a nie niską cenę.

Działalność dekarzy jest z reguły niezarejestrowana, co sprawia, że trudno o gwarancję i odpowiedzialność za wykonaną pracę. Nie warto dać się skusić na oferty dekarzy, którzy zrobią dach na zasadzie umowy werbalnej. Gdyby coś poszło nie tak - nie ma możliwości prawnego odzyskania utraconych pieniędzy.

Warto inwestować w dobre firmy dekarskie, które będą charakteryzować się odpowiednim zapleczem technicznym, jak i wykwalifikowanymi pracownikami, którzy mają duże umiejętności i wiążące się z nimi doświadczenie.

Jak wybrać dobrego dekarza - dach

Bez dobrego portfolio, nie ma nawet sensu myśleć o podjęciu współpracy z daną firmą - trzeba zobaczyć, najlepiej na własne oczy, ich możliwości.

Dobra firma dekarska to przede wszystkim gwarancja i ubezpieczenie, które zapewni bezpieczeństwo sporej inwestycji, którą jest naprawa, jak i pokrycie dachu. Oczywiście warto patrzeć na cenę, jednak nie stawiać jej na piedestale, gdyż to nie ona w tym przypadku jest najważniejsza.

Jak wybrać dobrego dekarza?

Dach jest elementem domu, na który trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i uwagi. Chroni on w największym stopniu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, co od zawsze było bardzo ważne w ludzkiej historii. Dziś oczywiście przetrwanie, choć ważne, jest brane za niewartą uwagi normę, co sprawia, że estetyka dachu jest coraz ważniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że funkcjonalność i piękno powinny iść w tym przypadku w parze. Jak tego dokonać?

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 rok temu

Ja szukałem na grupach tematycznych FB

Edek
Edek
1 rok temu

Na olx można znaleźć dużo ofert

Staszek
Staszek
11 miesięcy temu
Reply to  Edek

Również tam polecam szukać

Zibi
Zibi
10 miesięcy temu
Reply to  Edek

Tam jest cała masa pseudofachowców …

Sklep z narzędziami
Sklep z narzędziami
1 rok temu

Mieszkanie w bloku kupić i problem szukania dekarza z głowy 😀

Iza
Iza
1 rok temu

Wygrywasz „internety” tym komentarzem 😀

Balbina
Balbina
11 miesięcy temu

Wystarczy wrzucić zapytanie na Oferia, wykonawcy sami się do was zgłoszą

Franel
Franel
10 miesięcy temu

jakie teraz ceny za m2 pokrycia dachówką ?

Stas
Stas
8 miesięcy temu

Ile teraz za 1m2 dachu biorą dekarze ?

Zuzka
Zuzka
8 miesięcy temu
Reply to  Stas

Zależy jaki dach, czy 2 czy może 4 spadowy, jakie pokrycie itp.

10
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x