Narożnik do salonu - źródło twojego komfortu
Narożnik do salonu – źródło twojego komfortu
19 lipca 2021
Stawki podatku od nieruchomości w 2022 czyli jaki zapłacimy podatek od domów i mieszkań w przyszłym roku
Stawki podatku od nieruchomości w 2022 czyli jaki zapłacimy podatek od domów i mieszkań w przyszłym roku.
22 lipca 2021
Pokaż wszystkie
Jak wybrać dobrego dekarza

Jak wybrać dobrego dekarza

Jak wybrać dobrego dekarza?

Dach jest elementem domu, na który trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i uwagi. Chroni on w największym stopniu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, co od zawsze było bardzo ważne w ludzkiej historii. Dziś oczywiście przetrwanie, choć ważne, jest brane za niewartą uwagi normę, co sprawia, że estetyka dachu jest coraz ważniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że funkcjonalność i piękno powinny iść w tym przypadku w parze. Jak tego dokonać?

Jak wybrać dobrego dekarza - dach

Dekarz - czym się zajmuje?

Nazwa pochodzi z niemieckiego słowa Decker, które znaczy nic innego, jak właśnie osobę, która dba o dach nad ludzkimi głowami. Dziś dekarz, a w szczególności firmy dekarskie, muszą być bardzo uniwersalni, gdyż konstrukcje mają coraz dziwniejsze, choć ciekawe, kształty, co łączy się z potrzebą adaptacji i zwiększania wiedzy przez tych specjalistów. Sprawia to, że szczególnie wielkomiastowe firmy dekarskie muszą nadążać za trendami - dekarze z Wrocławia (sprawdź na https://building-companion.pl/dekarstwo/wroclaw) i dekarze z Poznania (sprawdź na https://building-companion.pl/dekarstwo/poznan--61-001) są stawiani przed trudnymi zadaniami. Nie inaczej sytuacja przedstawia się z warszawskimi dekarzami (porównaj oferty firm dekarskich na https://building-companion.pl/dekarstwo/warszawa--mazowieckie).

Jak wybrać dobrego dekarza?

Jakkolwiek bezpieczeństwo, szczególnie w polskich warunkach, jest odczuwane jako norma, nie można lekceważyć pogody i próbować oszczędzić na budowie dachu. Zarówno materiały, jak i firma dekarska powinna zostać wybrana ze względu na ich jakość, a nie niską cenę.

Działalność dekarzy jest z reguły niezarejestrowana, co sprawia, że trudno o gwarancję i odpowiedzialność za wykonaną pracę. Nie warto dać się skusić na oferty dekarzy, którzy zrobią dach na zasadzie umowy werbalnej. Gdyby coś poszło nie tak - nie ma możliwości prawnego odzyskania utraconych pieniędzy.

Warto inwestować w dobre firmy dekarskie, które będą charakteryzować się odpowiednim zapleczem technicznym, jak i wykwalifikowanymi pracownikami, którzy mają duże umiejętności i wiążące się z nimi doświadczenie.

Jak wybrać dobrego dekarza - dach

Bez dobrego portfolio, nie ma nawet sensu myśleć o podjęciu współpracy z daną firmą - trzeba zobaczyć, najlepiej na własne oczy, ich możliwości.

Dobra firma dekarska to przede wszystkim gwarancja i ubezpieczenie, które zapewni bezpieczeństwo sporej inwestycji, którą jest naprawa, jak i pokrycie dachu. Oczywiście warto patrzeć na cenę, jednak nie stawiać jej na piedestale, gdyż to nie ona w tym przypadku jest najważniejsza.

Jak wybrać dobrego dekarza?

Dach jest elementem domu, na który trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i uwagi. Chroni on w największym stopniu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, co od zawsze było bardzo ważne w ludzkiej historii. Dziś oczywiście przetrwanie, choć ważne, jest brane za niewartą uwagi normę, co sprawia, że estetyka dachu jest coraz ważniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że funkcjonalność i piękno powinny iść w tym przypadku w parze. Jak tego dokonać?

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
2 lat temu

Ja szukałem na grupach tematycznych FB

Edek
Edek
2 lat temu

Na olx można znaleźć dużo ofert

Staszek
Staszek
2 lat temu
Reply to  Edek

Również tam polecam szukać

Zibi
Zibi
2 lat temu
Reply to  Edek

Tam jest cała masa pseudofachowców …

Sklep z narzędziami
Sklep z narzędziami
2 lat temu

Mieszkanie w bloku kupić i problem szukania dekarza z głowy 😀

Iza
Iza
2 lat temu

Wygrywasz „internety” tym komentarzem 😀

Balbina
Balbina
2 lat temu

Wystarczy wrzucić zapytanie na Oferia, wykonawcy sami się do was zgłoszą

Franel
Franel
2 lat temu

jakie teraz ceny za m2 pokrycia dachówką ?

Stas
Stas
2 lat temu

Ile teraz za 1m2 dachu biorą dekarze ?

Zuzka
Zuzka
2 lat temu
Reply to  Stas

Zależy jaki dach, czy 2 czy może 4 spadowy, jakie pokrycie itp.

10
0
Podziel się swoją opiniąx