Piec – kocioł gazowy kondensacyjny Junkers Bosch
Kondensacja występuje w przyrodzie. Latem wczesnym rankiem obserwujemy przemianę pary wodnej w rosę, co jest bardzo dobrze widoczne na trawie czy liściach. W niskich temperaturach para wodna zawarta w powietrzu ulega skropleniu. Zasada kondensacji występuje także w kotłach kondensacyjnych.
Aby woda o temperaturze 100 stopni Celsjusza zmieniła się w parę, należy wykorzystać odpowiednią ilość energii cieplnej. W momencie, gdy para zetknie się z powietrzem o niskiej temperaturze, dojdzie do jej skroplenia. Odda przy tym taką samą energię, która była wcześniej potrzebna do odparowania.
Kondensacja w technice grzewczej
Kondensacja w kotłach grzewczych polega na kondensacji skroplin pary wodnej, a także na odzyskiwaniu dzięki temu dodatkowej energii, która zostaje przekazana do instalacji c.o. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Pozwala to na wprowadzenie oszczędności, nawet do 25%
Nowoczesne kotły kondensacyjne wykazują sprawność na poziomie 100 % przyczyniając się do pełnego wykorzystania gazu.
Zobacz naszą ofertę kotłów kondensacyjnych marki Junkers Bosch
Cerapur Midi
Cerapur Smart (...-3CE)
Cerapur Smart (...-5C)
Cerapur Comfort
CerapurMaxx3
Cerapur Modul
Cerapur Modul Solar
Bosch Condens 7000 F
Suprapur KBR 16-42
Suprapur KBR 65-98
Suprapur KBR 120-280
Jakie zalety ma kondensacja?
Podstawą zaletą techniki kondensacyjnej jest efektywne wykorzystanie energii znajdującej się w paliwie. Efektywność sięga nawet 94%. Eksploatacja kotłów jest bardzo bezpieczna, a urządzenie pracuje w cichy sposób. W kotłach kondensacyjnych stosowane są także różne przewody powietrzno-spalinowe. System odznacza się wysoką trwałością, ze względu na wykorzystanie wymiennika ze specjalnego stopu aluminiowo-krzemowego z dodatkiem magnezu. Element ten jest odporny na korozję. Warto także dodać, że kotły kondensacyjne nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji.
Piec – kocioł gazowy kondensacyjny Junkers Bosch jest liderem na rynku piecy kondensacyjnych, natomiast technika kondensacji znana jest już od kilku lat. Cieszy się nieprzerwaną popularnością, ze względu na możliwość efektywnego wykorzystania energii cieplnej, nawet w 94%. Kondensacja w technice grzewczej zachodzi poprzez skroplenie pary wodnej. Dzięki temu odzyskiwania się dodatkowa energia, która zostaje przekazana do instalacji grzewczej. Kotły kondensacyjne odznaczają się wysoką trwałością, niezawodnością w działaniu, a przy tym pracują bardzo cicho. Ponadto, nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery.