Czy remont podwyższa wartość mieszkania na sprzedaż? Poradnik pośrednika nieruchomości.
Czy remont podwyższa wartość mieszkania na sprzedaż? Poradnik pośrednika nieruchomości
15 marca 2023
Czy ogrzewanie podłogowe jest bezpieczne?
Czy ogrzewanie podłogowe jest bezpieczne?
17 marca 2023
Pokaż wszystkie
Kiedy warto zastosować podgrzewanie podjazdu?

Kiedy warto zastosować podgrzewanie podjazdu?

Kiedy warto zastosować podgrzewanie podjazdu?

Właściciele domów jednorodzinnych doskonale rozumieją, jak wiele uciążliwości i wydatków wiąże się z nadejściem sezonu zimowego. Chociaż ilość opadów śniegu w ostatnich latach systematycznie spada, wciąż zdarzają się oblodzenia spowodowane częstym przechodzeniem temperatur przez granicę 0 stopni. Podjazdy na posesji stają się wówczas miejscem niebezpiecznym. Należy zastosować odpowiednie środki zaradcze, aby poruszanie się samochodem lub pieszo było w ogóle możliwe. Przedstawiamy poradnik, z którego dowiesz się, kiedy warto pomyśleć o instalacji ogrzewania pod kostką brukową.

Co daje system ogrzewania przydomowego podjazdu?

Co daje system ogrzewania przydomowego podjazdu?

Jeśli czujesz nieprzyjemne dreszcze na samą myśl o szufli do odśnieżania, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – podgrzewany podjazd charakteryzuje się świetną skutecznością w rozpuszczaniu śniegu czy lodu. Dzięki temu strefa dojazdowa do garażu zawsze osiągnie wymaganą przyczepność.

Co więcej, użytkownicy tego typu rozwiązań cenią sobie zwolnienie z konieczności dosypywania soli drogowej, żwiru lub piasku, które przecież zanieczyszczają teren i powodują korozję elementów stalowych.

Nowoczesne instalacje grzewcze dla podjazdów działają w sposób autonomiczny. Uruchamiają się same, jeśli temperatura i wilgotność osiągną zaprogramowane wartości, lub kiedy czujniki wykryją obecność śniegu i lodu. Ogromną korzyścią jest bez wątpienia bezpieczny dostęp do nieruchomości niezależnie od warunków atmosferycznych.

Podgrzewany podjazd działa prewencyjnie i uniemożliwia tworzenie się zasp podczas dużych opadów. Osiadający śnieg zostaje natychmiast rozpuszczony, a dodatnia temperatura nawierzchni powstrzymuje przed zamarzaniem kropel wody.

Na forach można spotkać się z opiniami, jakoby taki luksus kosztował krocie podczas montażu i późniejszej eksploatacji. Wydatków nie unikniemy, lecz nie należy przesadzać w drugą stronę. Nowoczesne maty grzejne o mocy 300 W na metr kwadratowy w zupełności wystarczą. Przy takich parametrach, koszt zużycia energii wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych w skali roku dla 1 m2 powierzchni. To niewielka cena, jaką należy zapłacić za zdrowie i bezpieczeństwo domowników.

Ogrzewanie na podjeździe – kiedy warto się na niego zdecydować?

Omawiany tutaj system działa bardzo podobnie co popularne ogrzewanie podłogowe. Grupa docelowa pozostaje niezwykle szeroka. Elektryczne podgrzewanie podjazdów szczególnie dobrze sprawdza się na nachylonych nawierzchniach dojazdowych, gdzie zachodzi duże ryzyko oblodzenia. O montażu tego rozwiązania powinny pomyśleć osoby z ograniczonymi zasobami czasowymi. Zamiast poświęcać kilka godzin dziennie na odśnieżanie, lepiej przeznaczyć ten czas na inne aktywności.

Sens inwestowania w podgrzewanie podjazdów ujawnia się także w obszarze zdrowotnym. Osoby starsze lub cierpiące na schorzenia kręgosłupa muszą unikać dźwigania setek kilogramów śniegu (godzina odśnieżania posesji przekłada się średnio na przerzucenie 500 kg białego puchu!). Instalacja grzewcza w kostce brukowej pozwoli uniknąć dotkliwych kontuzji spowodowanych przeciążeniem osłabionego organizmu.

Jeśli rozważasz montaż systemu ogrzewania podjazdu, sprawdź ofertę specjalistycznych mat grzewczych od producenta Termofol. Odwiedź stronę https://www.termofol.pl/maty-grzewcze-tf-ohmat/, gdzie znajdziesz energooszczędne urządzenia do zastosowań prywatnych i profesjonalnych.


Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Kiedy warto zastosować podgrzewanie podjazdu?

Właściciele domów jednorodzinnych doskonale rozumieją, jak wiele uciążliwości i wydatków wiąże się z nadejściem sezonu zimowego. Chociaż ilość opadów śniegu w ostatnich latach systematycznie spada, wciąż zdarzają się oblodzenia spowodowane częstym przechodzeniem temperatur przez granicę 0 stopni. Podjazdy na posesji stają się wówczas miejscem niebezpiecznym. Należy zastosować odpowiednie środki zaradcze, aby poruszanie się samochodem lub pieszo było w ogóle możliwe. Przedstawiamy poradnik, z którego dowiesz się, kiedy warto pomyśleć o instalacji ogrzewania pod kostką brukową.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx