Koszt wykonania odwiertu geotermalnego pod pompy ciepła
Koszt wykonania odwiertu geotermalnego pod pompę ciepła
25 marca 2018
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów metodą iniekcji - koszt materiału
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów metodą iniekcji – koszt materiału
26 marca 2018
Pokaż wszystkie
Jaka farba elewacyjna będzie najlepsza ?

Jaka farba elewacyjna będzie najlepsza ?

Jaka farba elewacyjna będzie najlepsza ?

Zastanawiasz się, jaka farba elewacyjna będzie najlepsza, przede wszystkim powinna odznaczać się odpowiednią odpornością, aby pięknie prezentowała się na domu przez długie lata, na co należy jeszcze zwrócić uwagę podczas ostatecznego wyboru?

Dobór porządnych farb do elewacji w dużej mierze zależy od podłoża, jakie już znajduje się na domu. Stare domy zazwyczaj są pokryte tynkiem cementowym, cementowo-wapiennym lub wapiennym, pamiętaj jeżeli dom został pokryty mało trwałym tynkiem wapiennym, należy pomalować go farbą nieorganiczną.

Na nowych domach najczęściej znajdują się natomiast tynki cienkowarstwowe, do których zaliczane są tynki silikonowe, akrylowe, mineralne oraz silikatowe. Farba elewacyjna w tym przypadku kupowana jest wraz z tynkiem. Należy tu zastosować zasadę: jaki tynk, taka farba elewacyjna.

 

Malowanie elewacji – samodzielnie czy z pomocą fachowców ?

Malowanie ścian zewnętrznych jest o wiele trudniejsze niż wewnętrznych. Jednak, jeżeli farba elewacyjna zostanie odpowiednio dobrana, można to zrobić samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim malowanie należy zaplanować na pogodny dzień bez deszczu, podczas którego temperatury nie będą ani zbyt wysokie, ani zbyt niskie. Podczas prac przygotowawczych, należy zabezpieczyć wszystkie elementy elewacji, które nie będą malowane. Zanim przystąpisz do malowania, konieczne jest zagruntowanie podłoża, trzeba również pamiętać o tym, że nie można pozostawić niedomalowanych ścian na następny dzień, mogłoby to doprowadzić do powstania na elewacji plam różniących się odcieniem.

Jak należy przechowywać farbę elewacyjną ?

Farba elewacyjna powinna być chroniona zarówno przed zbyt wysoką, jak i zbyt niską temperaturą. Nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych ani mrozu. Optymalną temperaturą przechowywania farby jest od 5 do 25 stopni Celsjusza. Jeżeli farba będzie przechowywana w innych warunkach, może zmienić swoje właściwości fizyczne i nie będzie nadawała się do użycia, farbę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. 

Przegląd najlepszych dostępnych farb na elewację znajdą P. na portalu https://majsterkujsam.pl/ 

Jaka farba elewacyjna będzie najlepsza w 2021 – Nasze Opinie oraz Ranking

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx