Koszt wykonania odwiertu geotermalnego pod pompy ciepła
Koszt wykonania odwiertu geotermalnego pod pompę ciepła
25 marca 2018
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów metodą iniekcji - koszt materiału
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów metodą iniekcji – koszt materiału
26 marca 2018
Pokaż wszystkie
Jaka farba elewacyjna będzie najlepsza ?

Jaka farba elewacyjna będzie najlepsza ?

Jaka farba elewacyjna będzie najlepsza ?

Zastanawiasz się, jaka farba elewacyjna będzie najlepsza, przede wszystkim powinna odznaczać się odpowiednią odpornością, aby pięknie prezentowała się na domu przez długie lata, na co należy jeszcze zwrócić uwagę podczas ostatecznego wyboru?

Dobór farby elewacyjnej w dużej mierze zależy od podłoża, jakie już znajduje się na domu. Stare domy zazwyczaj są pokryte tynkiem cementowym, cementowo-wapiennym lub wapiennym, pamiętaj jeżeli dom został pokryty mało trwałym tynkiem wapiennym, należy pomalować go farbą nieorganiczną.

Na nowych domach najczęściej znajdują się natomiast tynki cienkowarstwowe, do których zaliczane są tynki silikonowe, akrylowe, mineralne oraz silikatowe. Farba elewacyjna w tym przypadku kupowana jest wraz z tynkiem. Należy tu zastosować zasadę: jaki tynk, taka farba elewacyjna.

Malowanie elewacji – samodzielnie czy z pomocą fachowców ?

Malowanie ścian zewnętrznych jest o wiele trudniejsze niż wewnętrznych. Jednak, jeżeli farba elewacyjna zostanie odpowiednio dobrana, można to zrobić samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim malowanie należy zaplanować na pogodny dzień bez deszczu, podczas którego temperatury nie będą ani zbyt wysokie, ani zbyt niskie. Podczas prac przygotowawczych, należy zabezpieczyć wszystkie elementy elewacji, które nie będą malowane. Zanim przystąpisz do malowania, konieczne jest zagruntowanie podłoża, trzeba również pamiętać o tym, że nie można pozostawić niedomalowanych ścian na następny dzień, mogłoby to doprowadzić do powstania na elewacji plam różniących się odcieniem.

Jak należy przechowywać farbę elewacyjną ?

Farba elewacyjna powinna być chroniona zarówno przed zbyt wysoką, jak i zbyt niską temperaturą. Nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych ani mrozu. Optymalną temperaturą przechowywania farby jest od 5 do 25 stopni Celsjusza. Jeżeli farba będzie przechowywana w innych warunkach, może zmienić swoje właściwości fizyczne i nie będzie nadawała się do użycia, farbę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. 


Polecany produkt

SIL-FAS fasadowa farba silikonowa elewacyjna -Silikonowa, wodorozcieńczalna

SIL-FAS fasadowa farba silikonowa elewacyjna -Silikonowa, wodorozcieńczalna

SIL-FAS jto wodorozcieńczalna farba do betonu przeznaczoną do malowania elewacji budynków, która posiada właściwości ochronno-dekoracyjne

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/aksil/15739-sil-fas-fasadowa-farba-silikonowa-elewacyjna.html

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *