Katalogi Ariston
Katalogi Ariston
10 października 2017
Cennik Smart - flex
Cennik Smart Flex
11 października 2017

Cerapur Compact – nowe kotły od Junkers

Nikt nie powiedział, że tylko duże kotły mogą posiadać nieograniczone możliwości, kocioł  kondensacyjny Cerapur Compact od Junkers pokazuje, że nie liczy się rozmiar, a nowoczesność zastosowanych rozwiązań.

 Zastosowanie kotłów Cerapur Compact

Nowe kotły od marki Junkers można zastosować zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, sprawdzą się świetnie w każdych warunkach, radzą sobie zarówno z ogrzewaniem małych mieszkań, jak i bardzo dużych domów, w każdym przypadku zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Warto wspomnieć, że jeżeli chce się wprowadzić Cerapur Compact do domu wielorodzinnego, jest możliwość podłączenia urządzenia do wspólnego komina, zapewnia to spore oszczędności i ogranicza wydatki związane z koniecznością zakupu indywidualnego systemu spalającego, kotły Cerapur Compact dostarczane są ze standardowymi adapterami powietrzno-spalinowymi Ø 80/125 mm.

Kociol gazowy Junkers Cerapur Compact

Kociol gazowy Junkers Cerapur Compact

Podstawowe parametry

 • wiszący gazowy kocioł kondensacyjny,
 • ogrzewanie lub ogrzewanie + ciepła woda użytkowa,
 • zakres mocy: 3-25,4 kW,
 • moc nominalna: 24 kW.

 Najważniejsze korzyści:

 • oszczędność gazu:
  – szeroki zakres modulacji 1:8
  – funkcja optymalizacji solarnej
 • łatwy montaż:
  – różne możliwości podłączeń hydraulicznych
 • łatwa obsługa:
  – panel sterowania Bosch Heatronic ® 3.5
  – czytelny wyświetlacz LCD
 • cicha praca urządzenia
 • małe wymiary i masa
 • atrakcyjna cena

 

Dane techniczne Cerapur Compact

 

 

 

 

 

 

Oznaczenie urządzeniaJednostkaZSB
24-1DE
ZWB
24-1DE
JednofunkcyjnyTAK NIE
DwufunkcyjnyNIE TAK
Znamionowa moc cieplna [Prated]kW 24
Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń [ns]% 93
Klasa efektywności energetycznejA
Poziom mocy akustycznej [Lwa]dB 50
Deklarowany profil obciążeń XL
Efektywność energetyczna podgrzewania wody [nwh]%83
Klasa efektywności energetycznej podgrzewania wodyA
Zakres modulacji mocy na c.o.KW3,0-25,4
Maksymalna znamionowa moc cieplna na c.w.u.KW24,1
Wydajność c.w.u. wg EN 625 (D) [AT = 30 K]l/min11,3
Pojemność i ciśnienie wstępne naczynia wzbiorczegol/bar8/0,75
Przyłącze powietrzno-spalinowemm80/125
Zasilanie elektryczneV/Hz AC 230/50
Masakg 35
Wymiary wys./szer./gł.mm 815/400/300
Typ instalacji powietrzno-spalinowejB23, B33, C13, C33, C43, C53, C63, C83, C93
Łatwa obsługa kotła Cerapur Compact

Łatwa obsługa kotła Cerapur Compact

Zmiana rodzaju gazu

Cerapur Compact są przystosowane do zasilania gazem typu E, istnieje jednak możliwość zmiany ustawień tak, aby kocioł mógł pracować także z innymi rodzajami gazu, (Lw, Ls, B/P), wystarczy jedynie właściwie wyregulować urządzenie, a poradzi sobie w każdych warunkach.

Zestaw podłączeń hydraulicznych

Dzięki dodatkowym zestawom podłączeniowym, jest możliwość pionowego lub poziomego podłączenia instalacji grzewczej, wodnej i gazowej, dużą zaletą jest także to, że jeżeli dochodzi do wymiany starego kotła na nowy, Cerapur Compact można zainstalować na starym zestawie montażowym, jest to możliwe dzięki elastyczności urządzenia i możliwości dostosowania go do wielu płyt montażowych.

Łatwa obsługa kotła

Kocioł Cerapur Compact został wyposażony w panel sterowania Bosch Heatronic® 3.5, a w dodatku zastosowano w nim wbudowaną automatykę, która pozwala na dopasowanie systemu do indywidualnych potrzeb użytkowników, pozwala to także na wprowadzenie realnych oszczędności energii i zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Naszym zdaniem

Co zyskujesz wybierając kotły Cerapur Compact ?

 1. Decydując się na nowoczesny system od marki Junkers możesz wprowadzić do swojego domu szereg oszczędności, szczególnie jeżeli chodzi o zużycie gazu, dzięki funkcji optymalizacji solarnej, zagwarantowanie realnych oszczędności będzie możliwe.
 2. Urządzenie nie sprawia żadnych problemów podczas montażu, ponieważ może zostać podłączone do już istniejącej płyty montażowej, poza tym, użytkownik otrzymuje możliwość różnego podłączenia hydraulicznego.
 3. Cerapur Compact pracuje cicho, ma małe wymiary, a przy tym dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Kliknij i pobierz folder

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx