Ile kosztuje rekuperacja - przykładowe ceny instalacji wentylacji mechanicznej - A
Ile kosztuje rekuperacja – przykładowe ceny instalacji wentylacji mechanicznej
30 maja 2019
Systemy posadzek przemysłowych Sika - A
Systemy posadzek przemysłowych Sika
4 czerwca 2019
Pokaż wszystkie
Jaki-klimatyzator-domowy-pokojowy-kupić

Jaki-klimatyzator-domowy-pokojowy-kupić

Jaki klimatyzator domowy - pokojowy kupić ?

Każdy oczekuje od klimatyzatora domowego-pokojowego, że będzie on w stanie wytworzyć odpowiednio komfortową temperaturę w pomieszczeniu zarówno latem, jak i w okresie przejściowym. Inwestorzy oczekują, że klimatyzacja będzie zarówno chłodziła, jak i ogrzewała. Aby było to możliwe, trzeba kupić urządzenie odpowiedniej jakości.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem klimatyzatora ?

Najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na parametry techniczne wybranego urządzenia. W końcu nie jest to sprzęt tani, a każdy chce dokonać mądrej i przemyślanej inwestycji. Jeżeli sprzęt będzie zbudowany z odpowiednich komponentów, będzie działał wydajnie.

Jakiej mocy klimatyzator warto kupić ?

Dostępne są klimatyzatory, które mogą pełnić różne funkcje. Są sprzęty, które dedykowane są tylko na sezon letni, czyli potrafią przede wszystkim chłodzić. Można jednak nabyć również klimatyzatory chłodząco-grzejące. Ważne jest, aby nie kupować urządzenia o zbyt małej mocy w stosunku do powierzchni, jaka znajduje się w budynku. Klimatyzator nie będzie wtedy w stanie schłodzić ani ogrzać takiego pomieszczenia. Natomiast zbyt duża moc klimatyzatora nadwyręży nasz budżet ze względu na wysokie koszty eksploatacyjne. Należy pamiętać że w klimatyzatorach o małej mocy często włącza i wyłącza się sprężarka, co obniża jej sprawność

.

Dobieramy moc klimatyzatora

Podstawą dobierania mocy klimatyzatora do potrzeb jest uzyskanie zbilansowanego zysku ciepła w pomieszczeniu. W przypadku projektowania złożonych sieci, można skorzystać z aplikacji i programów pomiarowych, które pomogą dokonać odpowiedniego wyboru. Do domów jednorodzinnych wystarczy jednak podstawowa metoda doboru polegająca na uwzględnieniu powierzchni pomieszczenia. Przyjmuje się, że urządzenie o mocy 1 kW odpowiada schłodzeniu/ogrzaniu około 10m2 pomieszczenia.

Czy klimatyzacja hałasuje ?

Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na poziom hałasu jaki generuje podczas pracy. Ciche klimatyzatory są nieco droższe od sprzętów hałasujących. Niestety, za komfort trzeba płacić. W przypadku urządzeń instalowanych w sypialni jest to niezwykle ważne, aby poziom emitowanego hałasu był jak najmniejszy

.

Najpopularniejszym rozwiązaniem wprowadzanym do domów jest klimatyzacja typu split, w której wszystkie głośne elementy systemu znajdują się na zewnątrz budynku. Obecnie możemy kupić urządzenia wytwarzające hałas do 20 dB, z zachowaniem wysokiej klasy energetycznej (klasa A). Pamiętajmy, aby zawsze sprawdzać, którego biegu głośność pracy klimatyzatora producent podał wartość na opakowaniu.

Wycena NK

Dobór urządzeń

Nie wiesz jaki klimatyzator wybrać ? skontaktuj się z nami a zaproponujemy możliwie najlepsze urządzenie dla Ciebie

Skontaktuj się z nami
klimatyzacja

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź dlaczego to właśnie te urządzenia są tak chętnie wybieranym rozwiązaniem do domów i mieszkań

Zobacz

Jaki klimatyzator domowy – pokojowy kupić ? Przede wszystkim wykonany z wysokiej jakości elementów. Dzięki temu w Twoim domu znajdzie się klimatyzacja sprawna, wydajna i pracująca zgodnie z oczekiwaniami. Istotne jest, aby przy ostatecznym wyborze zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia, a także na emitowany poziom hałasu. Jest to szczególne ważne, jeżeli klimatyzator ma zostać umieszczony w sypialni. Im ciszej będzie pracowało urządzenie, tym lepiej. Obecnie najpopularniejsze są klimatyzatory typu split. 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
1 rok temu

Wszystko zależy od tego jaki duży budżet na zakup, można przecież kupić klimę za 2000 a można i za 10 000 zł

1
0
Podziel się swoją opiniąx