Cennik instalacji kolektory słoneczne
Cennik instalacji kolektory słoneczne
14 sierpnia 2019
Nowoczesne lampy do wewnątrz
Nowoczesne lampy do wewnątrz
17 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Jak używać klimatyzacji w domu

Jak używać klimatyzacji w domu

Jak używać klimatyzacji w domu ?

Klimatyzacja w domu jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, które pozwala łatwiej znosić wysokie temperatury podczas upałów. Jednak, aby poprawnie użytkować klimatyzator zainstalowany wewnątrz pomieszczenia, należy pamiętać o istotnych aspektach. Jednym z nich jest z pewnością okresowe poddawanie urządzenia przeglądowi. Innym - odpowiednie ustawienie elementów stanowiących wyposażenie domu.

Klimatyzacja-aranz

Odpowiednia aranżacja wnętrza

Czasami zastanawiamy się, dlaczego chłodne powietrze wydobywające się z klimatyzatora nie rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu. Może być to spowodowane nieodpowiednim ustawieniem wyposażenia wnętrza. Swobodna dyfuzja zimnego powietrza może być ograniczona np. poprzez niewłaściwe ustawienie kanapy, za którą wpada jego strumień. W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia – możemy przestawić meble lub wykorzystać nakładki plastikowe. Drugi sposób jest jednak znacznie mniej skuteczny.

Optymalna temperatura

Aby użycie klimatyzacji w domu było wydajne, powinniśmy ustawić odpowiednią temperaturę. Przedział 21 – 23 stopni Celsjusza pozwala na optymalną pracę urządzenia.

montaz klimatyzacji

Przeglądy klimatyzatora

Aby klimatyzacja w domu działała poprawnie, powinniśmy wykonywać okresowe przeglądy instalacji. W takim przypadku warto poddawać urządzenie regularnej dezynfekcji oraz oczyszczaniu. Zwróćmy również uwagę na szczelność oraz izolację przewodów biegnących przez klimatyzowane pomieszczenia. Jeśli kanały nie będą odpowiednio zabezpieczone, wówczas może dochodzić do zmniejszenia efektywności chłodzenia powietrza przez urządzenie.

klimatyzacja

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem tego systemu do biura, domu lub mieszkania.

Zobacz

Jak używać klimatyzacji w domu, po pierwsze nie należy nastawiać zbyt niskiej temperatury która spowoduje wzrost kosztów chłodzenia pomieszczenia, po drugie należy zapewnić swobodny przepływ powietrza wewnątrz mieszkania lub domu. Należy też pamiętać o regularnym serwisie klimatyzacji podczas którego wyczyścimy min, filtry powodując że chłodne powietrze które krąży po pomieszczeniu będzie czyste ( pozbawione grzybów, pleśni i zarazków )

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx