Junkers Bosch Condens 7000 F - wnętrze
Kocioł kondensacyjny marki Junkers – Bosch, co warto wiedzieć?
6 sierpnia 2018
Nowe kolory dla żywicy poliuretanowej Sikafloor 400
8 sierpnia 2018

Dlaczego należy bardzo dokładnie usuwać powietrze z układów chłodniczych?

Dlaczego należy bardzo dokładnie usuwać powietrze z układów chłodniczych? Obecność powietrza i wilgoci bardzo niekorzystnie wpływa na działanie systemu klimatyzacyjnego. Najczęściej powietrze pozostaje w układzie w wyniku zbyt krótkiego jego odsysania przy użyciu pompy próżniowej. Innym powodem jest dostawanie się powietrza do układu przez nieszczelności.

Jeżeli powietrze będzie znajdowało się w układzie chłodniczym, będzie dochodziło do podnoszenia się ciśnienia skraplania. Sprężarka będzie pracowała z większą intensywnością, a współczynnik przyjmowania ciepła przez skraplacz będzie znacznie niższy.

Jak rozwiązać ten problem?

Zapobiegnięcie temu problemowi jest możliwe już na etapie montażu klimatyzacji.  Należy przeprowadzić długotrwałe odsysanie powietrza z rur freonowych przy użyciu pompy próżniowej. W próżni woda znajdująca się w powietrzu ulegnie odparowaniu, co pozwoli na całkowite jej pozbycie się z układu.

Woda – niebezpieczna substancja dla systemu klimatyzacyjnego

Woda w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza zamarza. Jeżeli będzie znajdowała się w układzie, może dojść do zablokowania kapilary, czyli elementu rozprężnego. Lodowy korek najczęściej powstaje z resztek wilgoci, a jego pozostawanie w układzie może spowodować nieprawidłowe działanie zaworu rozprężnego. Ponadto, woda powoduje także korozję metalowych części. Proces ten jest wyjątkowo intensywny, jeżeli rozwinie się hydroliza.


Zobacz również:

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Wycena klimatyzacji

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx