Junkers Bosch Condens 7000 F - wnętrze
Kocioł kondensacyjny marki Junkers – Bosch, co warto wiedzieć?
6 sierpnia 2018
Nowe kolory dla żywicy poliuretanowej Sikafloor 400
8 sierpnia 2018

Dlaczego należy bardzo dokładnie usuwać powietrze z układów chłodniczych?

Dlaczego należy bardzo dokładnie usuwać powietrze z układów chłodniczych? Obecność powietrza i wilgoci bardzo niekorzystnie wpływa na działanie systemu klimatyzacyjnego. Najczęściej powietrze pozostaje w układzie w wyniku zbyt krótkiego jego odsysania przy użyciu pompy próżniowej. Innym powodem jest dostawanie się powietrza do układu przez nieszczelności.

Jeżeli powietrze będzie znajdowało się w układzie chłodniczym, będzie dochodziło do podnoszenia się ciśnienia skraplania. Sprężarka będzie pracowała z większą intensywnością, a współczynnik przyjmowania ciepła przez skraplacz będzie znacznie niższy.

Jak rozwiązać ten problem?

Zapobiegnięcie temu problemowi jest możliwe już na etapie montażu klimatyzacji.  Należy przeprowadzić długotrwałe odsysanie powietrza z rur freonowych przy użyciu pompy próżniowej. W próżni woda znajdująca się w powietrzu ulegnie odparowaniu, co pozwoli na całkowite jej pozbycie się z układu.

Woda – niebezpieczna substancja dla systemu klimatyzacyjnego

Woda w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza zamarza. Jeżeli będzie znajdowała się w układzie, może dojść do zablokowania kapilary, czyli elementu rozprężnego. Lodowy korek najczęściej powstaje z resztek wilgoci, a jego pozostawanie w układzie może spowodować nieprawidłowe działanie zaworu rozprężnego. Ponadto, woda powoduje także korozję metalowych części. Proces ten jest wyjątkowo intensywny, jeżeli rozwinie się hydroliza.


Zobacz również:

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Wycena klimatyzacji

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx