Ciepłomierze

Ciepłomierz kompaktowy PolluCom
Ciepłomierze są niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest oszczędzanie ciepła. Ich podstawowym zadaniem jest mierzenie ciepła, w celu wystawienia odbiorcy rachunku za dostarczane ciepło.

Miejsce montażu ciepłomierza

Urządzenia tego typu są umieszczane w szafkach rozdzielczych, do których nie ma stałego dostępu. Liczbę zużytych gigadżuli poznaje się dopiero po sezonie grzewczym, gdy dostawca ciepła lub administrator budynku rozlicza się z pobranych wcześniej zaliczek na ogrzewanie. Nie jest to jednak do końca zgodne z interesem klienta, który na bieżąco chciałby kontrolować zużycie ciepła. Gdyby ciepłomierze były umieszczane w szafkach z okienkiem, tak jak liczniki prądu, odbiorca mógłby na bieżąco kontrolować, o ile więcej ciepła zużywa, gdy zawory termostatów są ustawiane na pozycję 4, zamiast 3. Można wtedy wprowadzać realne zmiany i oszczędzać.

Jak we właściwy sposób dobrać ciepłomierz ?

Ciepłomierze są urządzeniami bardzo przydatnymi, ale tylko wtedy, gdy zostaną we właściwy sposób dobrane i prawidłowo zainstalowane. Konieczna jest także ich regularna konserwacja. Obecnie na rynku dostępne są ciepłomierze, które nie tylko rejestrują pobór ciepła, ale także autodiagnozują urządzenie, czyli wykrywają stany alarmowe, czyli np. uszkodzenie czujnika temperatury. W połączeniu z mobilnym systemem odczytu, mogą być instalowane nawet w trudno dostępnych miejscach.

Nasza oferta ciepłomierzy


Ciepłomierze w domach jednorodzinnych

Jeżeli ciepło do domu jednorodzinnego jest dostarczane z sieci cieplnej lub przez innego dostawcę, konieczne jest umieszczenie w budynku ciepłomierza, w celu rozliczenia rachunków. Jednak w przypadku innego źródła ciepła, zwykle inwestorzy nie widzą potrzeby, aby zwiększać koszty inwestycji i inwestować w tego typu urządzenie. Kontrolują koszty ogrzewania poprzez obserwacje zużycia gazu czy prądu, oczywiście nie pozwala to na uzyskanie rzetelnego obrazu sytuacji, ponieważ gaz zużywamy nie tylko do ogrzewania domu, ale także do gotowania czy przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Jeżeli chcemy poznać faktyczne zużycie ciepła w budynku, inwestycja w ciepłomierze jest jak najbardziej opłacalna.


Potrzebujesz pomocy przy doborze lub zakupie ciepłomierza ?


Skontaktuj się z nami


Ciepłomierze to urządzenia, które znajdują się w każdym budynku wielorodzinnym. W wielu przypadkach umieszczane są także w budynkach jednorodzinnych, gdy użytkownikom zależy na kontrolowaniu poboru ciepła. Oszczędności, jakie można wygenerować otrzymując dane z ciepłomierza są naprawdę bardzo duże. Głównie dlatego, że urządzenia tego typu świetnie radzą sobie z rzeczywistym pomiarem ciepła. Otrzymane wyniki są miarodajne i pozwalają na skuteczne kontrolowanie zużycia ciepła w budynku. Oszczędności na ogrzewaniu będą naprawdę wysokie.

Głównym zadaniem każdego ciepłomierza jest wykonywanie pomiaru ilości pobranego ciepła. Dostępne są dwa rodzaje urządzeń: kompaktowe i rozłączne. Pozwalają na oszczędzanie ciepła, jeżeli tylko zostaną we właściwy sposób dobrane. Urządzenia działają w niezawodny sposób, jeżeli są poddane regularnej konserwacji. Współczesne ciepłomierze nie służą jedynie do pomiaru ciepła, ale także do autodiagnozowania urządzeń, a także do wykrywania stanów alarmowych. Można instalować je w miejscach, do których dostęp jest mocno utrudniony.