Zbiornik buforowy pompy ciepła Mitsubishi ( PS 200-1, 300-1, 500-2 )
Zbiornik buforowy pompy ciepła Mitsubishi ( PS 200-1, 300-1, 500-2 )
16 stycznia 2020
Zasobnik ciepłej wody użytkowej – podstawowe różnice między zasobnikiem pojemnościowym a warstwowym
Zasobnik ciepłej wody użytkowej – podstawowe różnice między zasobnikiem pojemnościowym a warstwowym.
17 stycznia 2020
Pokaż wszystkie
Mitsubishi MELCloud

Mitsubishi MELCloud

Mitsubishi MELCloud - sterowanie systemem z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie

Sterownik oparty na Smart Cloud do systemów Mitsubishi Electric

MELCloud to prosty sposób na sterowanie dowolnym urządzeniem i monitorowanie jego stanu, który działa równie dobrze z klimatyzacją, pompą ciepła czy rekuperatorem. I to przez całą dobę oraz z dowolnego miejsca.

Sterowniki MELCloud

Liczne funkcje MELCloud sprawiają, że upraszcza on codzienną obsługę systemów. Za jego pomocą można przykładowo korygować temperatury zadane i zmieniać tryby pracy. Ponadto pozwala on z łatwością analizować historyczne i bieżące dane trendów. Bardzo praktyczną cechą sterownika MELCloud jest przy tym jego uniwersalność, która umożliwia centralną kontrolę nad ogrzewaniem, rekuperatorem i klimatyzacją z poziomu jednej aplikacji. Kolejnym atutem MELCloud jest przejrzysty widok mapy, który ułatwia zarządzanie różnymi lokalizacjami.


W obiektach prywatnych i publicznych: MELCloud znajduje zastosowanie zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i biurach, gabinetach, przychodniach i sieciach handlu detalicznego.

Jakie wymagania ma MELCloud?

Warunkiem podłączenia systemu klimatyzacji, ogrzewania lub rekuperacji do MELCloud jest posiadanie karty WiFi MAC- -567IF-E1 Mitsubishi Electric.

• Router Wi-Fi z funkcją WPS (może być także router GSM/LTE)

• Kompatybilne urządzenie Mitsubishi Electric

• MAC-567IF-E1

Od bezpłatnej licencji na korzystanie przez prostą integrację po informowanie o usterkach MELCloud oferuje szereg zalet:

 • Prosta integracja za pomocą funkcji WPS
 • Integracja z produktami Mitsubishi Electric należącymi do różnych systemów
 • Możliwość doposażenia bez dodatkowego okablowania
 • Nieograniczona liczba urządzeń na jedno konto użytkownika
 • Monitorowanie danych (dane trendu, stany robocze)
 • Dostęp gościa dla monterów lub czasowych najemców
 • Ciągły rozwój aplikacji
 • Możliwość podłączenia poprzez router komórkowy LTE
 • Bezpłatna licencja na korzystanie
 • Powiadomienia o usterce na dwa adresy e-mail
 • Programator czasowy
 • Prosta rozbudowa

Oprócz centralnego dostępu do wielu lokalizacji i produktów MELCloud pozwala też na korzystanie z wielu innych funkcji. Uprawnienia dostępu gości pozwalają członkom rodziny i serwisowi na uzyskiwanie dostępu do zamontowanego systemu.


Korzystanie z MELCloud nie wiąże się z żadnymi stałymi kosztami.


Raporty o instalacji pokazują informacje w formie wizualnej. W ten sposób prezentowane są przykładowo w przejrzysty sposób tryby pracy, wykresy temperatury i komunikaty o usterce. Wyszczególnienie obliczonych parametrów zużycia energii pozwala ponadto szybko zorientować się w kosztach pracy instalacji.

Mitsubishi MELCloud
Mitsubishi MELCloud

Przykładowy system dla sieci handlu detalicznego:

• MELCloud umożliwia dostęp z poziomu centrali firmy

• Analizy danych zużycia energii pokazują potencjał optymalizacji

• Centralny dostęp do zamontowanej techniki klimatyzacyjnej

• Komunikat alarmowy o usterce do zakładu techniki chłodniczej i centrali

• Zakład techniki chłodniczej komunikuje się z systemem za pomocą dostępu gościa

• Dodatkowy dostęp dla menedżera regionu

• Oszczędność energii dzięki programatorom czasowym

• W przypadku braku własnego routera WLAN można korzystać z routera LTE

Sterowniki RMI

Sterowniki Mitsubishi Electric

Zobacz pozostałe sterowniki do klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła które oferuje ten producent.

Zobacz
Certyfikat autoryzowanego sprzedawcy Mitsubishi Electric

Certyfikat autoryzowanego sprzedawcy Mitsubishi Electric

Certyfikat ten gwarantuje wszystkim Klientom otrzymanie fachowego doradztwa technicznego, pełna gwarancje producenta na zakupione produkty oraz dostęp do sieci serwisu technicznego.

Zobacz

Mitsubishi MELCloud – sterowanie systemem z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie

Sterownik oparty na Smart Cloud do systemów Mitsubishi Electric. MELCloud to prosty sposób na sterowanie dowolnym urządzeniem i monitorowanie jego stanu, który działa równie dobrze z klimatyzacją, pompą ciepła czy rekuperatorem. I to przez całą dobę oraz z dowolnego miejsca.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange